Mirė ikoniškasis „Chanel“ mados namų kūrybos direktorius Karlas Lagerfeldas

Karlas Lagerfeldas / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-19 13:37
Sulaukęs 85 metų mirė garsiųjų mados namų „Chanel“ dizaineris Karlas Lagerfeldas, praneša Prancūzijos spauda. K.Lagerfeldas mirė Prancūzijoje.

Anot užsienio spaudos, popkultūros ikona laikomas dizaineris kelias savaites kovojo su liga.  Vėliau buvo patikslinta, kad mados korifėjaus gyvybę pasiglemžė kasos vėžys. Pasak įvairių šaltinių, pirmadienį K.Lagerfeldas buvo išgabentas į ligoninę greitosios pagalbos automobiliu.

Kalbos apie suprastėjusią dizainerio sveikatą pasklido šių metų pradžioje, kai jis nepasirodė sausio pabaigoje vykusiame „Chanel“ naujos kolekcijos pristatyme. Mados namai tąsyk išplatino pranešimą, kad kūrybos vadovas „jaučiasi pernelyg pavargęs, todėl jis pats paprašė Virginie Viard žengti podiumu su paskutiniu modeliu ir perduoti linkėjimus svečiams“.

Karlas Lagerfeldas / Vida Press nuotr.
Karlas Lagerfeldas / Vida Press nuotr.

Meilė madai Karlo širdyje užgimė, kai jis su motina pirmą sykį apsilankė mados namų „Dior“ kolekcijos pristatyme. 1985 metais vokietis sulaukė kvietimo dirbti „Chanel“.

„Tuo metu jau turėjau puikią reputaciją, kūriau „Fendi“ ir „Chloe“. Mane įspėjo: „Nesiimk darbo „Chanel“. Jie siaubingi“, – vėliau leidiniui „Madame Figaro“ pasakojo K.Lagerfeldas. – Kai atvykau dirbti, Coco jau buvo mirusi dešimtmetį. Visi gyveno pagarba jos atminimui. Jei norėjai keisti mados namus, turėjai parodyti pagarbą.“

Erin Wasson ir Karlas Lagerfeldas / „Scanpix“ nuotr.
Erin Wasson ir Karlas Lagerfeldas / „Scanpix“ nuotr.

„Chanel“ mados namų įkūrėja Coco Chanel (1883–1971) mirė 87-erių kurdama naują kolekciją. 

„Chanel“ mados namuose jau tris dešimtmečius dirbęs ir kontraktą „iki gyvos galvos“ turėjęs Karlas Lagerfeldas yra prisipažinęs – jam prie širdies jos pasirinkimas palikti šį pasaulį dirbant, o ne popiežiumi emeritu tapusio tautiečio Benedikto XVI (Karlas gimė ir užaugo Vokietijoje, – red. pastaba) sprendimas savo postą palikti anksčiau laiko: „Nelabai įsivaizduoju, kaip galėčiau vieną dieną žmonėms pasakyti, kad ačiū, rytoj nebeateisiu. Nors esu tik samdomas darbuotojas, turiu atsakomybės jausmą – žinau, kad privalau galvoti ne tik apie save, bet ir apie kitus.“

Maestro puikiai suvokė, kad laikas jam nėra palankus. Prieš kelerius metus jis pasakojo žurnalistams, kad norėtų „ir gražesnės šukuosenos, ir didesnės ištvermės“: „Jau seniai kartais pasvajoju nusiskusti plikai, tačiau tai pastaruoju metu daro tiek daug žmonių, kad būčiau visiškai neoriginalus.

O apskritai į veidrodį stengiuosi žiūrėti kuo rečiau: situaciją kontroliuoju – tą privalome daryti visi, tačiau tikrai nepersistengiu.“

Karlas Lagerfeldas su katyte Choupette / Vida Press nuotr.
Karlas Lagerfeldas su katyte Choupette / Vida Press nuotr.

Tąsyk paklaustas, ar dar prisimena paskutinę meilės naktį, trumpai drūtai atkirto: „Žinoma, juk nesergu Alzheimerio liga!“ Bet į detales nesileido. Reiklus sau („90 procentų mano eskizų keliauja į šiukšliadėžę, sau esu net griežtesnis nei kitiems“) ir pagarsėjęs autoritetų nepaisymu ir sarkastiškomis replikomis („ar aš kaltas, kad tokių talentingų, kurie galėtų kritikuoti mane, yra tik keletas?“), Karlas Lagerfeldas prisipažindavo tik dėl vienos silpnybės – meilės katytei Choupette. Nelaikęs naminių gyvūnėlių dėl to, kad „jų netektis kelia depresiją“, pernai su pasididžiavimu pasakojo, jog jo augintinė – garsiausia katė pasaulyje. Nes turi savo paskyrą tviteryje.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai