Mirė garsus prancūzų modelių agentas ir J.Epsteino nusikaltimų partneris J.L.Brunelis

Jeanas-Lucas Brunelis ir Jeffrey Epsteinas / „Scanpix“ ir ekrano nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
AA

Garsus prancūzų modelių agentas Jeanas-Lucas Brunelis, buvęs artimas nešlovę užsitraukusio velionio finansininko Jeffrey Epsteino draugas, rastas negyvas Paryžiaus kalėjimo kameroje.

Pats 66 metų milijardierius J.Epsteinas praėjusių metų rugpjūtį pasikorė Niujorko kalėjimo kameroje, laukdamas teismo dėl prekybos nepilnamečiais lytinio išnaudojimo tikslais.

Jo buvusiam bendražygiui, 75 metų J.L.Bruneliui kaltinimai buvo pareikšti dėl išžaginimo, seksualinės prievartos prieš nepilnamečius, prekybos žmonėmis ir dalyvavimo nusikalstamame susitarime. Jis buvo suimtas nuo 2020 metų gruodžio mėnesio.

J.L.Brunelis buvo trumpam paleistas 2021 metų pabaigoje, bet vėliau vėl buvo įkalintas Paryžiaus apeliacinio teismo sprendimu.

Jeanas-Lucas Brunelis / Ekrano nuotr.

Tyrimui artimas šaltinis naujienų agentūrai AFP teigė, kad J.L.Brunelis buvo rastas negyvas naktį iš penktadienio į šeštadienį La Sante kalėjime. Paryžiaus prokurorai vėliau patvirtino, kad jis yra miręs. 

Šaltinis teigė, kad jis buvo rastas pasikoręs, tačiau prokurorai to nepatvirtino.

Policija dabar tiria mirties priežastį, pridūrė šaltinis, prašęs neskelbti jo pavardės.

J.L.Brunelio mirtis reiškia, kad jo byla baigta, nebent kiti įtariamieji ateityje bus įtraukti į tą pačią bylą.

Jeanas-Lucas Brunelis ir Jeffrey Epsteinas / „Scanpix“ nuotr.

Paliko paslapčių

J.L.Brunelis neigė jam pareikštus kaltinimus. Pirmą kartą jis buvo sulaikytas 2020 metų gruodį Paryžiaus Charles'io de Gaulle'o oro uoste.

„Jo tragedija – tai 75 metų žmogaus, sugniuždyto žiniasklaidos ir teismų sistemos, tragedija, apie kurią dabar bus laiko užduoti klausimus“, – sakoma jo advokatų pranešime.

„Jeanas-Lucas Brunelis visada tvirtino buvęs nekaltas ir intensyviai stengėsi tai įrodyti“, – sakoma pranešime ir priduriama, kad jo akivaizdžią savižudybę „lėmė ne kaltės, o gilus neteisybės jausmas“. 

Moterų pasakojimai apie išnaudojimą Prancūzijoje J.Epsteino byloje paskatino prancūzų prokurorus pradėti savo tyrimą.

Jeanas-Lucas Brunelis / Ekrano nuotr.

Tyrimas buvo sutelktas į J.L.Brunelį, kuris JAV teismo dokumentuose buvo apkaltintas išžaginimu ir jaunų merginų ieškojimui savo draugui J.Epsteinui. 

Ieškovų advokatė Anne-Claire Le Jeune išreiškė „nusivylimą ir kartėlį dėl to, kad nepavyko pasiekti teisingumo, kaip ir J.Epsteino aukoms“.

„Prireikė tiek drąsos, kad nukentėjusiąsias išgirstų policija ir tyrimą atliekantys teisėjai,“ – sakė ji.

Ji pridūrė, kad aukos „jaučia, kad jog [J.L.Brunelis] paliko daug paslapčių“.

Jeffrey Epsteinas ir Ghislaine Maxwell / Scanpix nuotr.

J.L.Brunelis savo karjerą pradėjo kaip modelių žvalgas, o 1978 metais prisidėjo kuriant prestižinę „Karin Models“ agentūrą.

Vėliau jis persikėlė į JAV, kur buvo vienas iš Majamyje įsikūrusios agentūrą MC2 įkūrėjų.

JAV teismo dokumentuose Virginia Giuffre, pagrindinė kaltintoja J.Epsteino byloje, apkaltino pastarąjį ją išnaudojus ją kaip „sekso vergę“ ir teigė, kad ji buvo priversta mylėtis su žinomais politikais ir verslininkais, įskaitant J.-L.Brunelį.

Ji taip pat teigė, kad J.L.Brunelis į JAV atgabendavo vos 12 metų mergaites ir perduodavo jas savo draugams, įskaitant J.Epsteiną.

Skaitykite daugiau