Mirė garsi „Tiffany & Co.“ papuošalų dizainerė Elsa Peretti

Elsa Peretti ir dizaineris Ray Halstonas (1970 m., Niujorkas) / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-03-20 17:36
Kovo 18-ąją Ispanijoje mirė legendinė juvelyrikos dizainerė Elsa Perreti, rašo „People“. Jos karjera buvo neatsiejama nuo Niujorko papuošalų bendrovės „Tiffany & Co.“ Kelis dešimtmečius dizainerės kurti papuošalai džiugino viso pasaulio moteris.

Apie tai, kad užgeso 80-metės gyvybė, pranešė „The Nando and Elsa Peretti“ fondas. Socialiniame tinkle buvo pasidalinta trumpa, tačiau mados pasauliui itin skaudžia žinute.

„Neišpasakyto dosnumo moteris, filantropė ir žinoma pasaulyje dizainerė, laisva, stipri vizionierė, kurios pavyzdžiu seks kartos, bus prisiminta amžinai“, – skelbė pranešimas.


Elsa gimė ir augo Italijoje, 1960 m. persikrausčiusi į Barseloną ji dirbo modeliu. Rašoma, kad šeima, E.Peretti palikus gimtinę, nustojo ją remti finansiškai, tad kūrėja labai anksti išmoko užsidirbti duonai pati.

Ispanijoje Elsa greit pritapo bei prisijungė prie menininkų bendruomenės, kuriai priklausė pats Salvadoras Dali.

Atsiradus galimybei išvykti į Niujorką, nors Ispanija jai jau buvo tapusi namais, Elsa neatsispyrė pagundai ir pabandė laimę. Ten moteris ėmėsi juvelyrikos, kur kūrė tokiems vardams kaip Roy Halstonas ir Giorgio di Sant'Angelo.

Geru Elsos draugu tapęs Halstonas supažindino ją su tuometiniais juvelyrikos gigantės „Tiffany & Co.“ vadovais. Taip užsimezgė ilgaamžis bendradarbiavimas, davęs mados ir juvelyrikos pasauliui nepamirštamų vaisių.

Penktadienį „Tiffany & Co.“ pranešė, jog bendrovė liūdi dėl tokios netekties.

„Meistriška kūrėja Elsa Peretti amžiams pakeitė juvelyrikos dizaino pasaulį ir tai, kaip moterys nešioja papuošalus. Elsos palikimas bus įkvėpimas visoms ateitiems kartoms.“

Naujausi straipsniai