Mirė filmų „Švytėjimas“ ir „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ aktorius Joe Turkelis

Joe Turkelis / „Vida Press“ ir „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Penktadienį pasklido žinia, kad mirė kultinius vaidmenis sukūręs amerikiečių aktorius Joe Turkelis. Ryškiais personažais filmuose „Švytėjimas“ ir „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ išgarsėjęs J.Turkelis anapilin iškeliavo pirmadienį, Šv. Jono ligoninėje Santa Monikoje, Kalifornijoje, būdamas 94 metų.

„Labai liūdna pranešti, kad mirė puikus draugas ir klientas Joe Turkelis, – sakoma aktoriaus atstovo Chriso Carbaugho pranešime portalui people.com. – Joe buvo tarsi žaibas ir labai aistringai kalbėdavo apie filmus, beisbolą ir gyvenimą. Kiekvieną kartą, kai bendraudavome, jis iškrėsdavom blogą pokštą ir mane prajuokindavo“.

Turkelis geriausiai žinomas dėl ryškių antraplanių vaidmenų Stanley Kubricko filmuose „Žudymas“, „Šlovės keliai“ ir „Švytėjimas“, kuriame suvaidino vaiduoklį barmeną Lloydą. Jis taip pat žymus dėl vaidmens originaliame 1982 m. filme „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ (Blade Runner).

Joe Turkelis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Jis labai didžiavosi, kad yra vienintelis aktorius, suvaidinęs trijuose Stenlio Kubriko filmuose, ir mėgo dalytis savo patirtimi su šeima, draugais ir gerbėjais, – people.com sakė C.Carbaugh. – Jis buvo senas Bruklino berniukas ir mėgo matyti savo brolį, 2 sūnus ir anūkus“.

Per keturis dešimtmečius Turkelis nusifilmavo daugiau nei 140 filmų ir televizijos laidų. Jis taip pat vaidino režisieriaus Berto I.Gordono filmuose „Kankiniai“, „Berniukas ir piratai“ ir „Milžinų kaimas“. Jo paskutinio filmo „Tamsioji mėnulio pusė“ premjera įvyko 1990 m.

Joe Turkelis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Televizijoje Turkelis vaidino populiarių serialų epizoduose, įskaitant „Vienišas reindžeris“, „S.W.A.T.“, „The Andy Griffith Show“ ir „Miami Vice“. Prieš išeidamas į pensiją, 1997 m. jis įgarsino vaizdo žaidimą „Blade Runner“.

J.Turkelis gimė 1927 m. Brukline, Niujorke ir Antrojo pasaulinio karo metais tarnavo JAV kariuomenėje. Anot aktoriaus atstobo, prieš mirtį jis parašė memuarus „Sėkmės kančia“, kuriuos dar šiais metais ketina išleisti jo šeima.

„Visada vertinsiu laiką, kurį galėjome praleisti su šia legenda“, – tikino jo atstovas C.Carbaugh.

Fotogalerija:

Aktorius Joe Turkelis (7 nuotr.)
+1
Skaitykite daugiau