Mirė erotinėmis scenomis garsėjusios sagos „Erškėčių paukščiai“ autorė Colleen McCullough

Colleen McCullough (1977 m.) / „Scanpix“/AP nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-30 12:19
Leidybos pasaulis ir politikai penktadienį reiškia užuojautą mirus garsiai australų rašytojai Colleen McCullough. Romantinės sagos „Erškėčių paukščiai“ („The Thorn Birds“), kurios yra parduota daugiau kaip 30 mln. egzempliorių, autorei buvo 77-eri.

Sąmoju ir nuoširdumu garsėjusi rašytoja po virtinės nedidelių insultų mirė ligoninėje atokioje Ramiojo vandenyno Norfolko saloje, kur gyveno beveik visą laiką pastaruosius keturis dešimtmečius.

Australijos premjeras Tony Abbottas pavadino ją „unikalia australų asmenybe ir garsiausia Norfolko salos gyventoja“.

„Ji dešimtmečius žavėjo skaitytojus, jos trūks“, – sakė jis.

C.McCullough leidėjai „HarperCollins Australia“ pranešė, kad ji pastaruoju metu grūmėsi su virtine sveikatos problemų ir kūrė diktuodama.

„Mes laukdavome jos, visuomet sąmojingos ir tiesios, vizitų iš Norfolko salos ir kiekvieno naujo rankraščio, pristatyto išspausdintų kopijų pavidalu, pagal užsakymą pagamintose rankraščių dėžėse su užrašytu jos vardu, pasirodymo“, – sakė leidybos direktorė Shona Martyn.

„Pasaulis yra ne toks spalvingas be Col“, – pridūrė ji.

Pasak Sh.Martyn, C.McCullough didžiuodavosi tuo, kad yra populiarios grožinės literatūros rašytoja, „rašanti plačiai auditorijai, o ne elitui“.

C.McCullough parašė 25 romanus. Pirmasis jų yra „Timas“ („Tim“), pagal kurį 1979 metais buvo pastatytas filmas su Melu Gibsonu. Paskutinis jos romanas „Saldžiai kartu“ („Bittersweet“) buvo išleistas 2013-aisiais.

1977 metų romano „Erškėčių paukščiai“ – antros knygos, kurios veiksmas rutuliojasi išgalvotame avių ūkyje, – leidybos minkštais viršeliais teisės aukcione buvo parduotos už 1,9 mln. dolerių. Kaip pranešama, tuo metu tai buvo rekordinė suma.

1983 metais pagal šią knygą buvo sukurtas didelio populiarumo sulaukęs televizijos miniserialas, kuriame vaidina Richardas Chamberlainas ir Rachel Ward, bet rašytojai jis įspūdžio nepadarė ir ji laikraščiui „Daily Mail“ sakė, kad jis „akimirksniu vimdo“.

Tas australų laikraštis pavadino C.McCullough „tikra nacionaline vertybe“, papasakojusia „gerą istoriją – paprastai pagardintą šventvagystėmis – apie intymiausias savo gyvenimo detales“.

Kita australų rašytoja, Tara Moss, pavadino C.McCullough nepakeičiama.

„Ji buvo smarki, linksma ir taip rėmė kitus rašytojus. Nepakeičiama. AA, Colleen“, – parašė ji „Twitter“.

Literatūros agentė Selwa Anthony, artima C.McCullough draugė, sakė: „Ji rašė, ką norėjo“.

Leidėjams pareikalavus dar vienų „Erškėčių paukščių“, C.McCullough parašė virtinę trilerių, sakė S.Anthony laikraščiui „The Sydney Morning Herald“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai