Mirė britų fizikas, kosmologas Stephenas Hawkingas

Stephenas Hawkingas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-14 09:54
Mirė 76 metų kosmologas Stephenas Hawkingas, praneša „The Guardian“. Apie jo mirtį paskelbė S. Hawkingo šeima. Šviesaus atminimo talentas mirė namuose, Kembridže.

Fiziko S. Hawkingo vaikai Lucy, Robertas ir Timas pranešime spaudai sakė: „Liūdime ir gedime savo mylimo tėvo.

Jis buvo nuostabus mokslininkas, kurio darbai ir palikimas gyvens dar daugelį metų. Jo drąsa ir puikus humoras įkvėpė visus žmones pasaulyje.

Kartą jis sakė: „Nebūtų visatos, jei ji nebūtų namai žmonėms, kuriuos myli. Ilgėsimės jo amžinai.“

S. Hawkingas – žinomas dėl savo atradimų moksle, jis didelį dėmesį apie skyrė realiatyvumo teorijai, parašė daug mokslinių knygų.

Stepheno Hawkingo knyga „Trumpa laiko istorija“ (A Brief History of Time) 1988 metais žaibiškai tapo bestseleriu ir dar labiau išpopuliarino astrofiziką visame pasaulyje.

Fizikas, kosmologas, rašytojas Stephenas Hawkingas dar mokykloje išsiskyrė neeiliniais gabumais tiksliesiems mokslams. Studijavo Oksfordo ir Kembridžo universitetuose, ten dėstytojus stebino gebėjimais, tačiau nebuvo moksliukas, leidžiantis laiką tik tarp knygų. Pirmieji grėsmingos amorfinės lateralinės sklerozės požymiai jam pasireiškė 21-ų, o sulaukęs 30-ies vyras buvo beveik visiškai paralyžiuotas. Tačiau net praradęs kalbos dovaną ir su aplinkiniu pasauliu galėdamas bendrauti tik spaudydamas kompiuterio klavišus, toliau tęsė tyrinėjimus ir rašė knygas. Buvo vedęs du kartus. Pirmoji žmona Jane Wilde pagimdė tris jo vaikus. Su antrąja – Elaine Mason – išsiskyrė 2006-aisiais, po vienuolikos kartu praleistų metų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama