Mirė aukščiausiu JAV žmogumi tituluotas Igoris Vovkovinskis: vyrui buvo 38-eri

Igoris Vovkovinskis / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-08-24 09:53
Rugpjūčio 20-ąją mirė aukščiausias JAV istorijoje žmogus Igoris Vovkovinskis, praneša CNN.

2010 metais į Gineso rekordų knygą dėl įspūdingo savo ūgio, kuris siekia 234 cm, patekęs vyras anapilin iškeliavo eidamas 39-uosius metus. 

Žinią apie aukštaūgio mirtį socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė jo mama. Kaip teigė moteris, I.Vovkovinskis mirė nuo širdies ligos. 

„Jis ir jo vyresnysis brolis Olehas iki paskutinių akimirkų buvo kartu. Paskutinė jo vakarienė buvo gabalėlis Kijevo torto ir „Fanta“. Likus kelioms valandoms iki mirties, su juo laiką leido Olehas, jo žmona ir vaikai. Igoris džiaugėsi juos matydamas ir, nors jam buvo sunku kalbėti, bandė juokauti apie savo sūnėną Andrių. Vylėsi, kad jis, praleidęs mėnesį Ukrainoje, išmoko ukrainiečių kalbos“, – rašė I.Vovkovinskio mama.

Igoris Vovkovinskis /  „Scanpix“ nuotr.
Igoris Vovkovinskis / „Scanpix“ nuotr.

1982-ųjų rugsėjo 8 dieną Ukrainoje gimęs I.Vovkovinskis 1989-aisias kartu su šeima persikėlė gyventi į JAV. Į Ročesterį, Minesotos valstijoje, I.Vovkovinskis atvyko dėl medicininių priežasčių – čia jis buvo gydomas dėl auglio, kuris skatino padidėjusį augimo hormono išsiskyrimą.

2010 metais I.Vovkovinskis atsidūrė pasaulio dėmesio centre – dėl 234 cm ūgio vyras pateko į Gineso rekordų knygą kaip aukščiausias žmogus JAV istorijoje. 

„Gera pagaliau turėti įrodymų, kad esu aukščiausias žmogus Amerikoje, – tąkart sakė I.Vovkovinskis. – Visi manęs visada klausia, ar esu tikras, kad esu aukščiausias ir niekada negalėjau to įrodyti. Dabar galiu šį sertifikatą kabinti ant sienos ir jį parodyti.“ 

Aukščiausio pasaulyje žmogaus titulas, pagal Gineso rekordų knygą, priklauso turkui Sultanui Kösenui, kurio ūgis siekia 251 cm.

Naujausi straipsniai

Vaikas ir pinigai

Reklama

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama