Mirė alternatyvios muzikos kūrėjas Saulius Spindi

Saulius Spindi
Saulius Spindi
Šaltinis: Žmonės
2021-04-12 14:34
AA

Mirė alternatyvios muzikos kūrėjas Saulius Labanauskas, geriau žinomas kaip Saulius Spindi.

Žinią apie S.Labanausko mirtį portalui Lrt.lt patvirtino keli šaltiniai iš velionio aplinkos.

Muzikos kūrėjas mirė sekmadienio vakarą, mirties priežastis neatskleidžiama.

Eksperimentinės muzikos atlikėjas Saulius Spindi savo kūryboje jungė elektroninį ir folklorinį sąskambius. 1980-aisiais gimęs muzikantas buvo alternatyvios muzikos pasaulyje žinomos gotikinio metalo grupės „Saprophytes“ įkūrėjas, pastarąjį dešimtmetį daugiau dėmesio skyręs solinei karjerai.

Vienas talentingiausių ir šviesiausių čionykščių kūrėjų, tūkstančius kartų per mažai girdėtas ir įvertintas.

Saulius Labanauskas – nevengiantis eksperimentuotis atlikėjas, savo kūryboje jungiantis elektroninį ir folklorinį skambesius, skelbia Lietuvos muzikos informacijos centras. 2011 m. pradėjo savo solinį projektą pavadinimu „Saulius Spindi” ir jau yra išleidęs tris albumus.

Paskutinysis albumas „Vai tu Girala“ sulaukė ypatingo muzikos kritikų ir klausytojų dėmesio dėl savo unikalumo. Saulius ryžosi įdomiam eksperimentui, kurį įkvėpė legendinis Dzūkijos folkloro dainininkas, pasakotojas, tautosakos pateikėjas ir šamanas Petras Zalanskas (1900­-1980).

„Saulius Labanauskas, arba Saulius Spindi, mano ausiai buvo vienas talentingiausių ir šviesiausių čionykščių kūrėjų, tūkstančius kartų per mažai girdėtas ir įvertintas, tyliai sau kuriantis. Be daugybės jo paties nuostabių dainų, jis 2017 savo sintezatoriais prikėlė Petro Zalansko įrašus. „Vai tu girala“, manau, esant vienu geriausių ir paveikiausių albumų per visą Lietuvos muzikos istoriją. Keletą kartų kalbinau Saulių laidose, taip norėjos, kad plačiau sklistų. Tebus šviesi ir lengva kelionė. Nepūsk, vėjeli“, – feisbuke rašė dainų kūrėjas, kompozitorius Domantas Razauskas.

Sauliaus Spindi albumas „Vai tu Girala“:

Saulius sudainavo per 300 dainų, pasekė 150 pasakų ir sakmių, paliko apie 50 smulkiosios tautosakos kūrinių. Televizijos filmuose ir knygoje įamžinto dzūko balsas išliko įrašuose, kuriuos atlikėjas atrinko ir į savo albumą, taip suteikdamas pasakojimams naują ir neįprastą formą.