Mirė aktorius Gediminas Girdvainis

Gediminas Girdvainis / Vyginto Skaraičio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-06-03 21:48
Lietuvos meno pasaulyje netektis – mirė legendinis teatro, televizijos ir kino aktorius Gediminas Girdvainis. Menininkui buvo 76-eri.

Liūdną naujieną Lrt.lt patvirtino velionio dukra Jurga Šuminienė. Kaip skelbiama, Gediminas Girdvainis greičiausiai mirė nuo širdies ligos, artimieji mirusį aktorių rado sodyboje Trakų rajone.

Vilniaus mažojo teatro vadovė Daiva Baltūsytė-Len BNS sakė, kad apie galimybę atsisveikinti su aktoriumi bus pranešta artimiausiu metu. „Kalbėjau su dukra, šita liūdna žinia pasitvirtino. Artimiausiu metu, matyt, ketvirtadienį pranešime dėl laidotuvių detalių“, – teigė teatro vadovė.

Vaidmenys – raiškūs komiški ir tragikomiški

G. Girdvainis gimė 1944 metais Kretingoje, baigė Lietuvos konservatoriją (dabartinė Lietuvos muzikos ir teatro akademija – red.), nuo 1994 metų jis vaidino Vilniaus mažajame teatre, anksčiau yra dirbęs Šiaulių bei Jaunimo teatruose.

Aktorius pasižymėjo temperamentinga, improvizacine vaidybą. Jo sukurti vaidmenys – ypač raiškūs komiški, tragikomiški.

 

Vaiva Mainelytė ir Gediminas Girdvainis filme „Velnio nuotaka“ / Kadras iš filmo
Vaiva Mainelytė ir Gediminas Girdvainis filme „Velnio nuotaka“ / Kadras iš filmo
Gediminas Girdvainis – Jogaila televizijos seriale „Giminės“ / Gretos Skaraitienės nuotr.
Gediminas Girdvainis – Jogaila televizijos seriale „Giminės“ / Gretos Skaraitienės nuotr.

G. Girdvainis įsimintinų vaidmenų yra atlikęs teatro spektakliuose. Nuo 1968 metų jis vaidino kine, nusifilmavo garsiuose lietuvių režisierių filmuose: „Jausmai“, „Herkus Mantas“, „Tadas Blinda“, „Velnio nuotaka“, „Riešutų duona“ ir daugelyje kitų. O vienas žinomiausių jo vaidmenų – televizijos seriale „Giminės“ atliktas geležinkeliečio Jogailos vaidmuo.

2004-aisiais G. Girdvainis už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, 2007 metais – Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Naujausi straipsniai