Mirė 91-erių dizaineris Hubertas de Givenchy

Prancūzų dizaineris Hubertas de Givenchy / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-12 16:46
Apie Huberto de Givenchy mirtį žinią pranešė prancūzų mados kūrėjo draugas, Philippe'as Venetas. Vienas garsiausių visų laikų drabužių dizainerių mirė šeštadienį, savo namuose. Jis puošė tokias įspūdingas moteris kaip Audrey Hepburn (1929–1993), Marlene Dietrich (1901–1992), Jacqueline Kennedy Onassis (1929–1994). Galiausiai pats tapo legenda.

Būsimas dizaineris grafas Hubertas Jamesas Marcelis Taffinas de Givenchy gimė Bovė mieste, itališko kraujo turinčių prancūzų aristokratų šeimoje.

Sulaukęs septyniolikos išvyko į Paryžių studijuoti Nacionalinėje dailės mokykloje, tačiau persigalvojo ir kibo mokytis teisės. Vis dėlto pomėgio ir talento kurti drabužius užgniaužti nesugebėjo – teisininku Givenchy taip ir netapo, o 1945-aisiais pradėjo dirbti pas dizainerį Jacques’ą Fathą. Teigiama, jog likimas jam buvo palankus ir dėl to, kad karjeros pradžioje sutiko tokius talentingus mados kūrėjus kaip Lucienas Lelongas ir Šveicarijoje gimęs, bet Paryžiuje save atradęs Robertas Piguet.

Didelę įtaką Hubertui padarė italė Elsa Schiaparelli – pats neslėpė, kad metai, praleisti dirbant su šia legendine Coco Chanel varžove, buvo vieni laimingiausių gyvenime. Tiesa, jie susipyko, kai 1951-aisiais jis nutarė kurti savo verslą. „Ji buvo labai įsiutusi ir tiesiai šviesiai man rėžė: „Tu paprasčiausiai bankrutuosi!“ – yra pasakojęs pats Givenchy.

Trumano Capote apysakos „Pusryčiai pas Tifanį“ ekranizacija buvo sukurta 1961-aisias ir sulaukė pasaulinės šlovės. Be abejo, prie tokios sėkmės prisidėjo ir elegantiški pagrindinę heroję įkūnijusios Audrey Hepburn apdarai. Juos žaviajai bičiulei kūrė būtent Hubertas de Givenchy.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Audrey – tiek kine, tiek gyvenime – jis rengė nuo 1953-iųjų. Juodu susipažino, kai jaunutė aktorė, kurios žvaigždė tuo metu ryškiai sužibo komedijoje „Atostogos Romoje“, dizainerio paprašė sukurti drabužius savo herojei būsimame filme „Sabrina“. Beje, Givenchy iš pradžių manė, jog pas jį atvyks kita Hepburn – legendinė aktorė Katharine, tačiau, kad ir kaip ten būtų buvę, susižavėjo Audrey vos pamatęs. Nors ši tada vilkėjo paprastus sportinius marškinėlius, avėjo lygiapadėmis basutėmis ir buvo užsidėjusi... gondolininko skrybėlę.

Prancūzų mados garsenybės drabužius Audrey herojės vilkėjo ir daugybėje kitų juostų – „Funny Face“, „Love in the Afternoon“, „Charade“, „Paris When It Sizzles“ ir „How to Steal a Million“.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Ne veltui teigiama, kad būtent Givenchy aktorę pavertė stiliaus ikona, o populiarioji Audrey „Givenchy“ mados namus dar labiau išgarsino visame pasaulyje. Nenuostabu, kad, sukūręs pirmuosius kvepalus „I’Interdit“, dizaineris pakvietė Hepburn tapti jų veidu. Tai buvo pirmas kartas, kai reklamuoti kvepalus pakviesta tokio lygio žvaigždė, maža to, už tai negavo jokio atlygio – padarė tai vien iš draugiškumo ir pagarbos bičiuliui.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai