Mios atidarytas restoranas Druskininkuose sulaukė patikrinimo dėl pažeidimų: skirta 7 eurų bauda

Mia ir Nerijus Antanavičius / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-07-28 12:19
Prieš kelis mėnesius atidariusi restoraną Druskininkuose dainininkė Vilija Pilibaitytė-Mia nėrė į naują veiklos sritį, tačiau tapusi verslininke jau spėjo patirti ne itin malonių rūpesčių. Jos atidarytas restoranas „Pepe“ atsidūrė po padidinamuoju atsakingų tarnybų stiklu. Restoraną akylai stebi Druskininkų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba, už pažeidimus skyrusi baudą.

Restoraną Druskininkuose dainininkė Vilija Pilibaitytė-Mia atidarė balandžio pabaigoje, tačiau pasimėgauti naują patirtimi nėra kada – Miai vis tenka spręsti užklupusias problemas.

Žmonės.lt jau rašė apie restorano klientų skundus dėl prasto aptarnavimo. Tada Mia prašė klientų neskubėti teisti – juk verslas naujas, dar yra ko išmokti.

Šįkart Mios restorano pavadinimas linksniuojamas kitame kontekste: jį akylai stebėti ėmėsi Druskininkų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba. Tarnybos viršininkė Vaida Hellin Cuesta Žmonės.lt pasakojo sulaukusi skundo dėl restorano veiklos.

„Dėl šio restorano veiklos esame gavę skundą, jo sulaukėme birželio 22-ąją. Vartotojas skundėsi, kad restorane nesilaikoma higienos reikalavimų, kad nėra technologinių patiekalų aprašymų, kad pavalgę žmonės skundžiasi pablogėjusia sveikata. Į tokį pranešimą mes sureagavome operatyviai: tą pačią dieną šitoje įmonėje buvo atliktas patikrinimas“, – Žmonės.lt pasakojo tarnybos vadovė.

Patikrinimo metu nustatyta pažeidimų patalpų, įrangos, personalo higienos, taip pat produktų ženklinimo srityse.

Vaidos Hellin Cuestos tvirtinimu, buvo nustatyta pažeidimų. „Eilė pažeidimų. Ir patalpų, įrangos, personalo higienos, taip pat produktų ženklinimo, atsekamumo srityse. Įmonės atsakingas asmuo buvo iškviestas į pažeidimų svarstymą, pritaikyta administracinė nuobauda. Įmonės vadovas tokiu atveju sprendžia, kuris darbuotojas turi prisiimti atsakomybę. Šiuo atveju buvo bausta virėja“, – pasakojo V.Hellin Cuesta.

Ir pridūrė: „Tikrinimo metu nei ponios Vilijos, nei jos sutuoktinio restorane nebuvo. Tada bendravome su įmonės darbuotojais – virėjais, padavėjais.“

O pažeidimų svarstyme dalyvavo jau ne tik virėja, kuriai paskirta nuobauda, bet ir Mios vyras Nerijus Antanavičius.

Tarnyba restoranui skyrė 7 eurų baudą, šioji buvo sumokėta.

„Pagal pažeidimų pobūdį taikėme 42-ąjį Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnį. Pagal jį, minimali nuobauda yra 14 eurų. Kadangi atsakingas asmuo per paskutinius 12 mėnesius daugiau baustas nebuvo, mes privalėjome taikyti administracinį nurodymą – skirti minimalios nuobaudos pusę“, – paaiškino V. Hellin Cuesta.

Tačiau sumokėjusi baudą restorano šeimininkė Mia lengviau atsipūsti negalės – tarnyba čia žada užsukti dažniau.

„Po patikrinimo restoranas priskirtas padidintos rizikos ūkio subjektų grupei. Tai reiškia, kad restorano kontrolė bus vykdoma dažniau“, – tikino V.Hellin Cuesta.

Nei su Vilija Pilibaityte-Mia, nei su jos vyru Nerijumi Antanavičiumi Žmonės.lt kol kas susisiekti nepavyko.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai