Minimalistinėmis idėjomis gyvenime besivadovaujančios moterys – apie Kalėdas be švaistymo

Julija Žižė (kairėje), Laura Prievelytė-Juknė ir Miglė Makuškaitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Anelė Raudytė-Petrauskė
Publikuota: 2019-12-16 10:55
Domina minimalistinis ir tvarus gyvenimo būdas, bet atrodo, kad pasiruošimo Kalėdoms metu tai tiesiog per sudėtinga? Tiesa, gruodis nepastebimai įsuka į masinį pirkimą, o pabaigoje – aplinkos teršimą. Tačiau žinomos moterys – tvarios mados idėjomis tikinti Julija Žižė, tvaraus ir lėto gyvenimo puoselėtoja Amelija Jakučionė-Žliobė ir ekologiškų prekių parduotuvės „Urban Earth Lovers“ įkūrėjos Laura Prievelytė-Juknė ir Miglė Makuškaitė dalijasi savo patirtimi, kaip šventinį laikotarpį išgyventi su minimaliu kiekiu negatyvių emocijų, bet maksimaliu rezultatu.

Svarbi kokybė, o ne kiekybė 

Vis mažiau šeim renkasi „dovanoti visiems“. Populiariausias – vard burt traukimas, kurio pagalba dovanojama tik viena dovana. Amelija Jakuion-Žliob pasakoja išbandžiusi šį bd šiemet ir besidžiaugianti nuo pei nukritusia našta pirkti net 9 dovanas. Moteris siekia kiekvien pirkin gerai apgalvoti. Anot jos, minimalistinis gyvenimo bdas atneša daug daugiau džiaugsmo, nes sigyjamas tik tikrai reikalingas daiktas.

Amelija Jakučionė-Žliobė
Amelija Jakučionė-Žliobė

Draug susibrimuose taip pat po mažu prigyja tvarios tradicijos: paaukoti gyvn prieglaudoms, kartu išpildyti nepasiturinio vaiko svajon ar padti vargstaniai moiutei.

Julija Žižė pritaria, kad geriausia visai ne materiali dovana, o laikas kartu išvykoje ar namuose. Suorganizuota vakarien, kurios metu skirtumte vis dmes vienas kitam. Šeimos išvyk SPA centr, kur bt galima atsipalaiduoti nuo dažnai šiuo met laiku kamuojani buitini rpesi.

Julija Žižė
Julija Žižė

Ar galima apsieiti be pakavimo priemonių pirkimo?

Parduotuvs tiesiog perpildytos žvilganio popieriaus ir atlasinių kaspinų. Atrodo, kelios minuts ir pora išleist eur padt išsprsti dovan pakavimo problem. Bet ar verta dl keli valand po eglute kiekvienais metais ieškoti naujo pakavimo popieriaus ir taip teršti aplink? Juk alternatyv tikrai ne viena.

Julija Žižė šiais metais nusprend nebepirkti pakavimo priemoni, bet dovanas dti užsilikusias medžiagas, senas popieriaus atraižas ir kaspinus.

Dovanos pakavimas stiklainyje
Dovanos pakavimas stiklainyje

„Urban Earth Lovers” krjos Laura Prievelyt-Jukn ir Migl Makuškait silo išbandyti šiek tiek kitok dovan pakavim. Vietoj plastikuoto dovan popieriaus ir kaspin naudoti iš Japonijos kilusi Furoshiki (skepetl). Ši medžiagos atraiža rišama net keliais skirtingais bdais, o svarbiausia, gali bti ne išmetama, o panaudojama kaip servetl ar stalties

Furoshiki supakuota dovana
Furoshiki supakuota dovana

Taip pat dovanas galima pakuoti senus laikraščius ar žurnalus, išplyšusius knyg puslapius, žemlapius, nuotraukas. Dar vienas originalus bdas – jas užkonservuoti. Reiks tik stiklaini nuo uogiens, etikei ir popieriaus ar medžiagos skiaui.

Dovanos pakavimas į laikraštį
Dovanos pakavimas į laikraštį

Šventinis laikotarpis be streso

Nepasimesti šventiniame chaose gali bti visai paprasta, jei rasite bent minutl sustoti ir apmstyti, ko tikits iš ateinani šveni, susidarysite btin darb srašą. Jis pads atsikratyti nuolatins tampos, jog kažk praleidote.

Laura pataria nepamiršti, kad šis laikas vis pirma yra skirtas susitikti su senai matytais draugais ir šeimos nariais. Dovanodama dovanas ji stengiasi, kad jos pasakot apie minimalizmo idjas ir padt žengti nors mažą žingsnel tvaresnio gyvenimo link.

Laura Prievelytė-Juknė ir Miglė Makuškaitė
Laura Prievelytė-Juknė ir Miglė Makuškaitė

Šiais metais Miglei pavyko pradti šventms ruoštis anksiau – šis sprendimas atnešė vidin ramyb ir apsaugojo nuo impulsyvi pirkini. Šiltos ir jaukios dekoracijos namams gim iš vieno pasivaikščiojimo gamtoje – namus papuošė nuo medži nukritusios šakos, kankorėžiai, kaštonai, kuriuos galima panaudoti ir dovanoms puošti.

Taiau kad ir k pasirinksite, sustoti ar skubti, pirkti ar gaminti dovanas patys, svarbiausia, kad Kaldos bt nuoširdžios ir pilnos džiaugsming akimirk.

Naujausi straipsniai