Mindaugo karūnavimo dieną – prezidentinis priėmimas: rinkosi šimtai kviestinių svečių

Tradicinio priėmimo Prezidentūroje kviestiniai svečiai / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-07-06 20:49
Liepos 6-ąją prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja šalies ponia Diana Nausėdiene surengė šventinį priėmimą prezidentūros kieme. Paminėti Valstybės dieną rinkosi kvietimų sulaukė svečiai – politikai, medikai, pedagogai, dvasininkai, sporto ir meno atstovai.

Antradienį Lietuva šventė Valstybės dieną. Ji žymi Mindaugo karūnavimą Lietuvos karaliumi 1253 metų liepos 6 dieną.

Ta proga Vilniuje vyko iškilmingi renginiai. Simono Daukanto aikštėje Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijoje dalyvavo Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles‘as Michelis ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Kiekviena Liepos 6-oji – tai proga naujai atrasti ir įvertinti savo istorinės tradicijos gelmę, atnaujinti įsipareigojimą Lietuvos valstybei. Prieš 768 metus pasirinkę žengti į Vakarus, iki šiol keliaujame mūsų pirmojo – ir vienintelio – karaliaus Mindaugo nužymėtu taku. Mindaugo apsisprendimas valstybės raidą nukreipė trajektorija, kuri vėliau mums padėjo, ir vis dar padeda, įveikti daugelį iššūkių“, – sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

Vakare prezidentūroje įvyko šventinis Valstybės dienos priėmimas, į kurį kvietimus gavo 400 asmenų.

Atvykusius svečius – politikus, medikus, pedagogus, dvasininkus, sporto, kultūros  ir meno atstovus – pasitiko vakaro šeimininkai prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja šalies ponia Diana Nausėdiene. 

Žiūrėkite svečių fotogaleriją:

Šiuo renginiu, kaip tvirtina prezidentūra, tęsiama kurį laiką nutrūkusi tradicija Valstybės dienos proga rengti priėmimus.

„Šia sena tradicija suburiami ir pagerbiami valstybei nusipelnę žmonės iš skirtingų valstybės gyvenimo sričių ir skirtingų Lietuvos regionų. Šiemet Valstybės diena sutampa su karantino pabaiga, taigi atsiranda dar vienas papildomas šventės dėmuo, susijęs su pasibaigusiu sunkios kovos su pandemija etapu“, – teigė prezidentūra.

Šaliai vadovauti ekonominės krizės metu pradėjusi Dalia Grybauskaitė atsisakė tradicijos organizuoti iškilmingus priėmimus Valstybės dienos proga. Gitanas Nausėda šią tradiciją atgaivino.

Naujausi straipsniai