Milita Daikerytė grįžo į sceną: „Paauglystėje teko susigyventi su piktais komentarais“

Milita Daikerytė / Justino Auškelio ir Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-09-10 08:13
Grožio studijos „Studio M“ įkūrėja Milita Daikerytė (23) dar prieš mėnesį puse lūpų užsiminė kaip gera būtų sugrįžti į sceną. Nuo vaikystės dainavusiai merginai kurį laiką nebuvo kada galvoti apie muziką, reikėjo atsiduoti verslo vystymui. Įsitvirtinusi grožio industrijoje Milita netikėtai sulaukė pasiūlymo dalyvauti „X faktoriuje“. Šiais metais čia pasirodo žinomi žmonės. Savo pirmąja daina Milita pribloškė ne tik žiūrovus, bet ir kompetentingą komisiją.

Milita, kodėl nusprendei sugrįžti į sceną? Kas paskatino šiam žingsniui?

Myliu sceną, artimą ryšį su muzika aš pajutau dar vaikystėje. Ilgainiui, dirbant grožio sektoriuje, pasiilgau eterio, to sveiko jauduliuko, kuris užvaldo ir priverčia paanalizuoti save, išmokti valdyti emocijas. Norėjau vėl stovėti ant scenos, todėl dalyvauti „X faktoriuje“ pasiūlymą priėmiau ir dėl projekto formato, ir dėl savo slaptos svajonės. Varžytis su kažkuo, kaip kad tą dariau anksčiau, aš jau nebenorėčiau. Šį kartą per televiziją matysite mane ir kitus dalyvius, norinčius dainuoti bei kartu gerai praleisti laiką.

Jei taip trūko muzikos, kodėl dabar, o ne anksčiau?

Iš tiesų, kai sustabdžiau savo dalininkės karjerą, vis pagalvodavau, na ką, jeigu man bus lemta vėl uždainuoti – vieta scenoje atsiras. Nesu linkusi „uždaryti durų“ galimybėms. Juk niekada nežinai, kur koks kelias veda. Kai gavau pasiūlymą vėl susieti savo kasdienybę su muzika, apie jį neprasitariau niekam. Norėjau įsitikinti, kad jausiuosi savo vietoje, matau visame kame prasmę ir įžvelgiu tikslą. Tada pasakiau savo šeimai ir sutikau dalyvauti. Tiesa, jų reakcijas išvydau ir išgirdau dar prieš atsakant laidos prodiuseriams. Atrodė, kad dabar – tinkamas metas grįžti.

„X faktorius. Žvaigždės“ dalyviai / Justino Auškelio („Fotodiena“) nuotr.
„X faktorius. Žvaigždės“ dalyviai / Justino Auškelio („Fotodiena“) nuotr.

Kokios reakcijos tave labiausiai nustebino po pasirodymo muzikiniame projekte šį kartą?

Kai dainavau vaikų auditorijai paauglystėje, viskas buvo kiek kitaip. Žmonės nebuvo taip ribojami – sulaukdavau ir piktų, agresyvių komentarų. Net išmokau „nuryti seiles“ skaitydama visas tas baisybes, neigiamus komentarus, šmeižtą. Iš dalies su tuo susigyvenau.

Ir ateidama į šį projektą aš save nuteikiau – komentarų bus visokių. Kai eini į viešumą, turi žinoti viso to kainą. Atsiranda tokių, kuriems tu patinki, yra ir tokių, kurie tavęs nemėgsta.

Sulaukei žeidžiančių replikų?

Iš tiesų, nebuvo taip blogai, kaip maniau. Gal pasikeičiau aš, o gal mane supa daugiau geranoriškų žmonių? Nuostabus jausmas matyti, kad šiame pasaulyje esi ne viena, kad aplinkiniai tavyje kartais net mato daugiau sugebėjimų ir talentų, nei pati įžvelgi. Ir tai ne tie asmenys, kurie visad šalia tavęs, o svetimi, nepažįstami žmonės, kurie nuoširdžiai džiaugiasi, žavisi, palaiko. Po pasirodymo pasijaučiau be galo jiems dėkinga.

Milita Daikerytė / Justino Auškelio nuotr.
Milita Daikerytė / Justino Auškelio nuotr.

Jaudinaisi?

Šį kartą tikrai jaudinausi. Su mikrofonu rankose jačiausi it pirmokė. Įdomus faktas, bet bijojau labiau, nei prieš kitus didžiuosius projektus, kuriuose esu dalyvavusi. Tikriausiai dėl to, kad paauglystėje žmogų apskritai kamuoja mažiau baimių. Kai esi jaunesnis, tavo proto nevaržo stereotipai ar nuostatos.

Scena reikalauja įgūdžių. Jeigu viso to nepraktikuoji, pasimiršta daug dalykų – kaip elgtis su mikrofonu rankoje, kaip suvaldyti pasirodymo metu kylančias emocijas.

Po „X faktoriaus“ laidos tave gyrė ne tik žiūrovai, bet ir teisėjai. Kaip vertini jų tau išsakytą nuomonę?

Man buvo labai miela ir malonu, kai dauguma prisiminė, kad dainuoju nuo mažų dienų. Tai išgirdusi džiaugiausi tartum vėl būdama ta maža mergaitė, kuri kadaise dainavo. 

Dabar, nors esu ne dainininkė ir muzikinės karjeros nedarau, labai malonu būti įvertintai talentingiausių Lietuvos atlikėjų.

Milita Daikerytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.
Milita Daikerytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.

Tau sekasi ne tik dainuoti, esi viena jauniausių Lietuvos verslininkių. Jautiesi sugavusi laimės paukštę?

Sėkmė man yra būti šiame projekte tarp daug talentingų atlikėjų. Sėkmė – vėl dainuoti. O visa kita jeigu ir nevyks taip, kaip norėčiau ar nepasiseks – bus puiki patirtis, už kurią taip pat būsiu dekinga. Gal visa tai mane įkvėps ir atves į muziką ar televiziją.

Ar žiūrėdavai per televiziją panašius šou?

Televizijos nežiūriu jau kokius 5 metus. Neturiu televizoriaus, tad esu mačiusi tik ištraukas internete. Jeigu atvirai – net nežinau, kaip vyksta sekantys etapai, bus savotiška staigmena (juokiasi).

Naujausi straipsniai