Milijonierės Ivankos Trump taisyklės, kurios leis pasiekti tai, ko norite

Ivanka Trump / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Ivanka Trump / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-03-10 16:04
AA

Nors Ivanka Trump (34 m.) ir kilusi iš turtingos šeimos (kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas – jos tėvas, o motina Ivana – buvęs modelis. – Red.), tačiau tai dar toli gražu nereiškia, kad ji nieko neveikia ir tik džiaugiasi savo turtais.

Ivanka Trump yra vykdančioji plėtros ir pirkimo viceprezidentė Trump‘ Organizacijoje, taip pat – „Ivanka Trump Collection“ įkūrėja bei vadovė, ji rašo naujam „Time“ patarimų tinklalapiui „Motto“ ir yra turėjusi labai daug patirties derybose.

„Aš sėkmingai įtikinau kitus, kad leistų man rekonstruoti istorinį Senojo pašto paviljoną (Old Post Office Pavilion) Vašingtone, – tikina ji. – Taip pat vadovavau ikoniškojo 800 akrų Doral Resort & Spa pirkimui gulėdama ligoninės lovoje – beveik iškart po dukrelės Arabellos gimimo. Kalbant apie vaikus, savo derybų įgūdžius kasdien lavinu namie – niekas taip agresyviai nesidera, kaip darželinukas – o jų turiu du!“. Beje, su vyru Jaredu Kushneriu jie turėtų greitai sulaukti ir trečiojo vaiko.

Už savo kaip derybininkės sėkmę I.Trump dėkoja „kruopščiam savo pasiruošimui, ramiam temperamentui, nuoširdžiai meilei šiai veiklai“ ir dalijasi šešiomis derybų taisyklėmis, kurių laikytis gali visi, norintys pasiekti savo tikslus.

1. Iš anksto nusistatykite tikslus

Nesvarbu, ar norite didesnio atlyginimo, ar lankstesnių darbo valandų, I.Trump teigia, kad auksinė derybų taisyklė – iš anksto žinoti, ką iš derybų norite išpešti. Tik daugelis žmonių tai ignoruoja.

„Be plano leidžiate oponuojančiai pusei apibrėžti jūsų tikslus, nors turėtų būti atvirkščiai“, – tikina ji.

2. Pabandykite suprasti kito žmogaus tikslus

„Pats vertingiausias dalykas, kurį galite padaryti, tai teisingai nustatyti kito žmogaus prioritetus. Dažnai kito žmogaus tikslai nesikerta su jūsiškiais ir galite jiems duoti tai, ko jie nori. Taip leisite jiems manyti, kad jie laimėjo“, – teigia I.Trump.

Anot jos, derybų esmė yra pinigai, tačiau neretai derybos būna labai emocingos ir sudėtingos.

„Suvokimas, kad ekonominis rezultatas galbūt nėra kitos pusės pagrindinis prioritetas, duoda jums daugiau kozirių ir leidžia pasiekti geresnių rezultatų nei patys tikėjotės“, – tikina I.Trump.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip suprasti, kad vyras jums meluoja

Kandidatai į JAV prezidento postą agitavo Naujajame Hampšyre / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

3. Derėkitės patys, geriausia – savo teritorijoje

„Nesiderėkite elektroniniu paštu. Tai yra situacija, palanki silpnesniajai pusei, kadangi tai suteikia jiems galimybę išvengti tiesioginės konfrontacijos bei duoda daugiau laiko sukurti stiprų atsaką. Man visada labiau patinka kalbėtis akis į akį, geriausia – savo kabinete, kur man yra patogiausia“, – pataria I.Trump.

Derantis elektroniniu paštu, anot jos, taip pat labai sunku nusakyti derybų toną, o tai gali tapti problema.

4. Stebėkite savo kūno kalbą

„Jūsų laikysena, net ir tada, kai tiesiog sėdite prie stalo, yra labai svarbi“, – tikina verslininkė. Ji pažymi, kad didžioji mūsų bendravimo dalis yra neverbalinis bendravimas, žinutės yra perduodamos mūsų veido išraiška, gestais, laikysena ir garsiniais elementais, tarkime, kad ir atodūsiu.

Jos patarimai: nestrakaliokite, neknibinėkite nagų ir netrepsėkite koja, nesėdėkite ant kėdės krašto – galite atrodyti pernelyg nekantrus. Nesilankstykite ir nebarškinkite nagų į stalo paviršių – tai galima interpretuoti kaip agresiją ir susierzinimą. Nekryžiuokite rankų – tai apsauginis gestas, dėl kurio galite pasirodyti įbaugintas ar nuolankus.

„Nepaisant to, kaip stipriai plaks jūsų širdis, sėdėkite tiesiai, palaikykite akių kontaktą ir ramiai kvėpuokite“, – pataria I.Trump.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pokyčių metas: 47 būdai pakeisti savo gyvenimą

5. Klausykite daugiau nei kalbate

„Kai žmonės susinepatogina – o dauguma būtent taip ir jaučiasi, kai reikia derėtis, – jie bando užpildyti tylos vakuumą padrikomis kalbomis. Keli geriausi ir stipriausi mano pažįstami derybininkai tiesiog sėdi ir klausosi. Kuo mažiau jie įsiterpia, tuo didesnė tikimybė, kad kitas asmuo paslys ir išduos informaciją, kurią kitomis aplinkybėmis būtų saugoję“, – tikina specialistė.

6. Būkite pasiruošę išeiti

Jei atmosfera kaista ir niekaip nerandate kalbos dėl sąlygų, visada galite pasiūlyti padaryti kelių dienų pertrauką apmąstymams ir po to vėl susitikti. Derybos gali labai greitai grįžti į vėžes, kai duodate žmonėms laiko šiek tiek atvėsti“, – tikina Ivanka Trump.

TAIP PAT SKAITYKITE: 9 dalykai, kuriuos reikėtų daryti 20-ties, kad 30-ties taptum milijonieriumi