Milijardierė atlikėja Rihanna paskelbta Barbadoso nacionaline didvyre

Rihanna (viduryje) Barbadoso paskelbimo respublika ceremonijoje / „Scanpix“ nuotr.
Rihanna (viduryje) Barbadoso paskelbimo respublika ceremonijoje / „Scanpix“ nuotr.
BNS, Žmonės.lt
Šaltinis: Žmonės
2021-11-30 22:28
AA

Barbadosas paskutinę lapkričio dieną oficialiai pasiskelbė naujausia respublika pasaulyje ir per iškilmingą ceremoniją panaikino karalienės Elizabeth II turėtą valstybės vadovės statusą. Jos metu pagerbta ir iš Barbadoso kilusi pasaulinio garso atlikėja Rihanna, kurios tikras vardas yra Robyn Fenty.

Per ceremoniją buvo nuleista Barbadoso karališkoji vėliava, karalienės simbolis, o generalgubernatorė Sandra Mason buvo prisaikdinta šios Karibų salų valstybės pirmąja prezidente.

Barbadosui, turinčiam 285 tūkst. gyventojų, ilgai vyko debatai dėl kolonializmo ir šimtmečius trukusios Britanijos įtakos, įskaitant ilgiau kaip 200 metų gyvavusią vergiją iki jos panaikinimo 1834-aisiais.

Iškilmingos ceremonijos metu garsiausiai salos atstovei, dainininkei milijardierei Rihannai suteiktas nacionalinės didvyrės vardas.

Rihanna (viduryje) Barbadoso paskelbimo respublika ceremonijoje / „Scanpix“ nuotr.

2021 m. rugpjūtį Rihanna tapo milijardiere, turtingiausia pasaulio atlikėja ir antra turtingiausia pasaulio moterimi, priklausančia pramogų pasauliui, – nusileido tik legendinei laidų vedėjai Oprah Winfrey.

Rihannos turtas buvo įvertintas 1,7 milijardo dolerių (1,2 milijardo eurų), pagrindinis jo šaltinis – atlikėjos, kurios tikras vardas yra Robyn Fenty, kosmetikos linija „Fenty Beauty“, rašė forbes.com. Ši linija veiklą pradėjo 2017-aisiais kartu su prabangos linija LVMH.

Rihannos apatinio trikotažo linijos „Savage x Fenty“ vertė yra 270 milijonų JAV dolerių (apie 228 mln. eurų), taip pat ji uždirba iš muzikos ir prodiusavimo.

Rihanna Barbadoso paskelbimo respublika ceremonijoje / „Scanpix“ nuotr.

Barbadoso „Valstybingumo pasididžiavimo“ ceremonijoje, per kurią taip pat buvo surengta karinių paradų, saliutų, šokių, fejerverkų, dalyvavo ir Jungtinės Karalystės sosto įpėdinis princas Charlesas.

Barbadosui, turinčiam 285 tūkst. gyventojų, ilgai vyko debatai dėl kolonializmo ir šimtmečius trukusios Britanijos įtakos, įskaitant ilgiau kaip 200 metų gyvavusią vergiją iki jos panaikinimo 1834-aisiais.

Per valdžios perdavimo ceremoniją princas Charlesas pripažino vergovės paliktą žymę.

„Nuo mūsų praeities tamsiausių dienų ir pasibaisėtinų vergovės žiaurumų, visam laikui sutepusių mūsų istoriją, šios šalies žmonės kūrė savo kelią su neįtikėtina tvirtybe“, – susirinkusiems sakė jis.

Tačiau kai kas kritikavo sprendimą pakviesti Charlesą kaip garbės svečią ir įteikti jam aukščiausią valstybės apdovanojimą – Barbadoso laisvės ordiną.

Be to, princo Charleso vizitą paskutinę minutę aptemdė dėl vienas rasinį atspalvį turintis skandalas dėl numanomų pasisakymų apie jo vaikaitį.

Charleso jaunesnysis sūnus princas Harry ir jo žmona Meghan, kurios motina yra juodaodė, o tėvas – baltasis, yra sakę, kad vienas neįvardytas karališkosios šeimos narys iškėlė klausimą, kokio tamsumo bus jų dar negimusio pirmojo vaiko oda.

Vienoje naujoje knygoje teigiama, kad šią repliką išsakė princas Charlesas, bet jo atstovas pareiškė, kad „tai yra prasimanymas, nevertas tolesnių komentarų“.

Priklausomybė nuo turizmo

Barbadosas garsėja savo idiliškais paplūdimiais, o jo gyventojai yra aistringi kriketo gerbėjai. Ši šalis nepriklausomybę nuo Jungtinės Karalystės paskelbė 1966 metais.

Spalį Barbadosas išrinko damos titulą turinčią S.Mason savo būsimąja pirmąja prezidente, praėjus metams po ministrės pirmininkės Mios Mottley pareiškimo, kad šalis „visiškai“ atsisakys savo kolonijinės praeities.

Kai kurie Barbadoso gyventojai teigia, jog valstybei yra svarbesnių darbų nei atimti iš karalienės jos turėtą vaidmenį. Jie atkreipia dėmesį į Covid-19 pandemijos sukeltą sumaištį ekonomikoje, pabrėžusią per didelę priklausomybę nuo turizmo, ypač iš Didžiosios Britanijos.

Pastaraisiais metais nedarbas nuo 9 proc. išaugo iki beveik 16 procentų.

Princas Charlesas ir Sandra Mason Barbadoso paskelbimo respublika ceremonijoje / „Scanpix“ nuotr.

Paprastai šurmuliuojančiame Bridžtaune smarkiai sumažėjęs lankytojų skaičius populiariose turistinėse vietose ir apmiręs naktinis gyvenimas pabrėžia šalies patiriamus sunkumus po virtinės metų, kai padėtis atrodė daug geresnė.

Kai kurie karalienės viešpatavimo pabaigą laiko būtinu žingsniu prieš pateikiant reikalavimus sumokėti reparacijas dėl istorinių padarinių, kilusių, kai vergai iš Afrikos buvo gabenami dirbti į Karibų cukranendrių plantacijas.

Daugeliui Barbadoso gyventojų atrodo, kad karalienės vaidmens panaikinimas tiesiog atspindi nuotaikas, kurios šalyje buvo juntamos jau daug metų.

„Gebėjimo siekti tapti valstybės vadovu simbolizmas yra labai galingas“, – praeitą savaitę sakė M.Mottley.

„Mūsų išrinktoji prezidentė yra žmogus, atnešiantis didžiulį pasididžiavimą kiekvienam Barbadoso berniukui ir mergaitei“, – pridūrė premjerė.

Barbadoso paskelbimo respublika ir šalies inauguracijos ceremonija / „Scanpix“ nuotr.