Milane kurianti lietuvių dizainerė Gin Salemò nuspėjo ateitį

Dizainerės Gin Salemò (Gintarės Salemonaitės) 2020 m. pavasario ir vasaros kolekcijos modeliai. / Ludovica Arcero ir Matteo Triola nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Nuspėjo ateitį? Apima nuostaba pažvelgus į Milane gyvenančios lietuvių dizainerės, stilistės ir modelio Gin Salemò – Gintarės Salemonaitės (28)  kolekciją, skirtą šiam pavasariui ir vasarai.

Veido kaukės, pirštinės bei akiniai – tai svarbūs kolekcijos akcentai, nors ji buvo  pristatyta dar 2019 metų rugsėjį Milano mados savaitės metu. Šiuo metu, kai pasaulį yra sustingdęs karantinas dėl koronaviruso, Gin Salemò kolekcija itin stebina aktualumu.

Gintarė kolekcijas kuria tik iš ekologiškų ar perdirbtų medžiagų. Pavasario ir vasaros kolekcijoje dizainerė norėjo atkreipti dėmesį į aplinkosaugos problemas ir kaip mes artėjame to laiko link, kai oras taps mūsų priešu, o ne sąjungininku. 

Dizainerė Gin Salemò (Gintarė Salemonaitė) / Asmeninio albumo nuotr.

Pristatydama savo kolekciją Gin Salemò naudojo veido kaukes, pirštines bei akinius, dėvimus kartu su įprastiniais vasariniais rūbais bei su ekstravagantiškais vienetiniais kūriniais. Žinoma, kol kas net kojos iš namų iškelti nerekomenduojama, tačiau net ir viskam susitvarkius, koronaviruso pasaulis greitai nepamirš, o jo iškeltos problemos bus aktualios ir ateityje. Visos naudotos medžiagos yra perdirbtos ir ekologiškos - tai atnaujintas rankomis austas kašmyras, perdirbto plastiko užtrauktukai, oda, pagaminta iš vyno gamybos likučių, lead-freen (be švino) „Swarovski“ kristalai ir dar daug kitų.

Būtent dėl dėmesio gamtosaugai ir inovatyvių idėjų sparčiai vystėsi dizainerės karjera.  

Ši Gin Salemò kolekcija praėjusiais metais Milano „Green Carpet Fashion Awards“ konkurse pateko į finalą. O tai kūrėjui atveria duris į tolesnį bendradarbiavimą su kolekcijų užpirkėjais visame pasaulyje.

„Nors šių dienų ekstremali situacija nėra aplinkosaugos problema, bet juk viskas yra susiję. Dabar sparčiai mažėja oro užterštumas Kinijoje, Šiaurės Italijoje ir daugelyje kitų pasaulio vietų. Mažėja ir vandens telkinių tarša. Manau, kad, su visa derama pagarba šių dienų pandemijos problemai, turime pasinaudoti proga ir imtis realių veiksmų aplinkosaugos srityje", - sako dizainerė.

Prieš septynerius metus Gin Salemò Lietuvoje dirbo Oskaro Koršunovo ir Jurijaus Smorigino teatruose, pasirodė su darbais „Mados infekcijoje“, ir dabar bendradarbiauja kuriant stilių elektroninės muzikos ir mados duetui „Beissoul & Einius“.

Jos kurtus drabužius fotosesijose naudojo Madonnos ir Naomi Campbel stilistai, savo puslapyje publikavo „Dolce & Gabbana“ mados namai. Pati Gintarė kaip stilistė dirba  su „Dolce & Gabbana“, „Versace“, „Alexander McQueen“ mados namais.

Tačiau darbas šiuo metu sustojęs.

„Mano naujoji kolekcija jau trečia savaitė laukia naujos fotosesijos, kurią tenka vis atidėti“, - sako Gintarė.

Jos kurtų drabužių galima įsigyti internetu Gin Salemò puslapyje ir Niujorko butike „Pildora" (pildora.nyc).

 

 

 

 

Milane kuriančios lietuvių diazianerės Gin Salemò (Gintarės Salemonaitės) 2020 m. pavasario ir vasaros kolekcija (11 nuotr.)
+5
Skaitykite daugiau