Migloko pristato naują dainą ir vaizdo klipą su vaizdine medžiaga, kuri filmuota prieš pusę amžiaus

Miglė Vilčiauskaitė-Migloko / Tomo Adomavičiaus nuotrauka
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-04-27 15:34
Atlikėja Migloko pristato naują dainą „Dar geriau“ kartu su vaizdo klipu, kuriame sudėta prieš pusę amžiaus filmuota vaizdinė medžiaga.

Kadrai iš vienos iš pirmųjų geologo gyvenimo ekspedicijų

„Pamačius šiuos nuostabius 8mm kamera filmuotus kadrus iš geologo  Gedimino Motuzos  jaunystės ekspedicijų iškart pradėjau galvoje girdėti melancholišką vintažinę melodiją“, – pasakoja Migloko.

Pasak profesoriaus, kadrai buvo surinkti ir  jo paties nufilmuoti 1966/1969 metais – kitaip sakant lygiai prieš pusę amžiaus.

Vaizdai iš Pamyro kalnų, putotos Raumido upės aukštupio, kurį galima pasiekti tik kalnų takais ištvermingų asilų vilkstine,  taip pat Rūdiniame Altajuje  Buchtarmos ir Turgusuno upių slėniai, taiga, kurioje žirgas tampa kasdieniu padejėju, Užbaikalė, Aginsko buriatų – mongolų kraštas, kur stepė pereina į kalnus, o krašto senbūviai dar rengia varžybas šaudymo iš lanko.

Nauja dain – tęsinys 2013 metais pradėtam projektui

„2013 metais esu išleidusi taip pat tokią vintažinę melodiją Migloko – Birches kartu su Salomėjos Neries eilėraščiu apie beržus. Tiesa, tuo momentu pasijaučiau nesuprasta klausytojų ir tokį keistą, vintažinį  lietuvių estrados skambesį padėjau į šalį iki šio pavasario. Dabar mano  vintažiniai  prieskoniai  vėl pradėjo skambėti  muzikinėje virtuvėje", – teigia atlikėja.

Dainos „Dar geriau” konceptas  stipriai siejasi su tuo kas buvo ir su žvilgsnių į praeitį,  kuri niekada nebebus atkartota. 

 Miglė Vilčiauskaitė-Migloko/ Asmeninio albumo nuotr.
Miglė Vilčiauskaitė-Migloko/ Asmeninio albumo nuotr.

Karantino metu pasikeitė požiūris į kūrybą

„Šiuo metu išgyvenu didelį perversmą kūrybinėse temose, man tampa svarbu tai, kas išgyventa viduje, o ne vėl ir vėl iš naujo kuriamas turinys. Žvelgiant dar giliau, nebematau prasmės klipų filmavime, kur dėl tam tikrų kadrų sunaudojama begalybė daiktų ir medžiagų, kurie vėliau yra išmetami ir negrįžtamai užteršia aplinką. Mes negalime gyventi užmerktomis akimis, netgi kurdami meną turime galvoti apie tai, kaip įtakojame vieni ktius".

Migloko tikina, kad skiria pirmenybę ekologijai netgi savo kūrybos sferoje, tačiau tuo pačiu jau kuris laikas nebesivaiko madų ir liguisto bandymo sukurti reklaminį veidą iš tūkstančio niekam nereikalingų šukuosenų, įvaizdzių bei skirtingų lokacijų tam, kad išlaikyti lakstantį žiūrovo žvilgsnį.

Migloko koncertas MO muziejuje
Migloko koncertas MO muziejuje

„Tikiu, kad šiuo perversmo etapu į kūrybinį pasaulį ateina sąmoninga, draugiška aplinkai kūryba ir taip  mūsų visuomenė pradės sveikti. Dėl to žvilgsnis į praeitį, vaizdai, kurie buvo dar nedaugeliui matyti yra tai, kas manyje uždega norą kurti, nes tai taip švelnu ir nekenksminga", – sako Migloko.

Atlikėja atskleidžia, kad visuomet turėjo silpnybę senoviniams dokumentiniams kadrams ir yra didelė J.Meko video kūrybos gerbėja. Būtent J. Mekas įtakoja dainininkės video klipų kūrimo bei montavimo stilistiką.

„Savo nauju kūriniu noriu įkvėpti klausytojus pasibaigus karantinui žengti į naują laiką sąmoningai", – tikina dainininkė.

Temos:
Migloko Muzika

Naujausi straipsniai