Migloko akistata su realybe: „Tai – daina apie tai, kiek skausmo patirta“

Migloko pristato naują „EP“ albumą ir dainą „Bėgti nuo savęs“
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2018-11-28 10:01
Atlikėja, dainų kūrėja Miglė Vilčiauskaitė-Migloko lapkričio 28 dieną pristato savo naują EP albumą. Su daina „Bėgti nuo savęs“ Migloko atveria klausytojams duris į pasaulį, kuriame yra ne tik ką išgirsti, bet ir pamatyti. „Pagaliau sudužo vaikystės svajonės ir aš esu laisva", – sako naują savo gyvenimo etapą reprezentuojanti moteris.

Migloko, apie ką yra jūsų naujasis albumas?

Naujausiais EP sukurtas per šią vasarą, na, ir truputį rudens. Albume – penkios dainos. Vieną iš jų, dainą „Jungtinė lytis“, mes išleidome prieš mėnesį. Ją galima laikyti singlu. Mano albumas yra apie nenugalimą vidinę žmogaus jėgą, kūrybinę galią, padarančią jį stipriausiu, koks tik gali būti, taip pat apie tiesą ir tikrumą, apie emocinį skausmą ir sunkų bei daug ištvermės reikalaujantį darbą bei discipliną...Apie meilę, Dievą ir laisvę.

Albumą pristatyti pasirinkote su daina „Bėgti nuo savęs“. Kodėl būtent šis kūrinys? 

Bėgti nuo savęs“ – be galo svarbus kūrinys dėl to, kad šiuo gyvenimo etapu esu susižavėjusi realybe ir savo norų įgyvendinimo galia, pagaliau sudužo vaikystės svajonės ir aš esu laisva, matau begalinį platų horizontą prieš akis. „Bėgti nuo savęs“ – tai daina apie tai, kiek skausmo patirta, kaip negera ir sunku, bet taip pat apie kitą viso to pusę, apie suvokimą, jog toks skausmas žmoguje pagimdo jėgos bėgti. Tiesiogine ir emocine prasme, būti stipriu ir disciplinuotu, atviru ir kovojančiu.

Daugelis sakytų, jog nuo savęs niekada nebėgate, priešingai – esate ryški, išskirtinė asmenybė. 

Aš iš tiesų dažnai jaučiuosi pavargusi nuo savo kvailų minčių ir mano didžiausias troškimas – nutildyti proto chaosą bei mąstyti tik tai, ką noriu mąstyti, dėl to bėgimas padeda apsivalyti. Bėgimas nuo savo kvailų minčių į patį harmoningiausią sąmoningą proto klodą – ramybę ir tylą. Iš tiesų mėgstu pabėgioti tiesiogine ta žodžio prasme (šypteli), man labai patinka ši sporto šaka. Tą akimirką, kai sustoju bėgti po kokių penkių kilometrų, girdžiu tobulą tylą ir švarą, jaučiuosi pasiruošus naujai užgimsiančioms idėjoms.


Migloko pristato naują „EP“ albumą ir dainą „Bėgti nuo savęs“ / Asmeninio nuotr.
Migloko pristato naują „EP“ albumą ir dainą „Bėgti nuo savęs“ / Asmeninio nuotr.

Dainą „Bėgti nuo savęs“ pristatote kartu su animaciniu vaizdo klipu. Kiek laiko truko jo kūryba, kokio dydžio komanda kartu su jumis dirbo?

Dainą „Bėgti nuo savęs“ pristatau su animaciniu vaizdo klipu, jo kūrimas truko šiek tiek daugiau nei mėnesį (kaip animaciniam klipui – ganėtinai trumpas laiko tarpas), bet esu labai patenkinta rezultatu, jau senai norėjau savo dainą pavaizduoti animacinio klipo formatu ir labai daug kas man sako, kad atrodau kaip anime herojė, tai kažkaip, manau, išties tinka toks būdas.

Kuo šis EP skirsis nuo ankstesnių jūsų darbų?

Jame bus net trys dainos Lietuviškai, o tai tikrai labai didelis pokytis mano kūryboje.

Dažnai kalbate apie naują savo gyvenimo etapą. Jis prasidėjo šiais metais?

Taip, tikrai taip. Esu iš tų, ilgai besigydančių širdį. Po man skaudaus išsiskyrimo, kelis metus gedėjau ir jaučiausi, tarsi vaikščiočiau su ašmenimis, įbestais į krūtine ir nuolatos kraujuojančia ten žaizda. Kažkaip vasarai praėjus, viskas pasikeitė, padėjo laikas ir vėl galiu jausti savo širdį, sugijusią su ten augančiomis nuostabaiusiomis gėlėmis ir giedančiomis lakštingalomis.

Tikrai jaučiuosi labai laiminga, atradusi daug naujovių ir dar daug dalykų, kuriuos noriu sukurti ir įgyvendinti, kaip kad dainų kūrimas kitiems atlikėjams – tai mano nauja aistra. O šiaip, asmeniniame gyvenime pagaliau jaučiuosi atvertus naują puslapį, esu labai sujaudinta ir džiugiai sutinku naujus potyrius, į mano gyvenimą atnešančius begalę džaiugsmo, ramybės ir stebuklų.

Jei jau kuriate, dažniausiai tai darote naktį, kai pasaulis miega, ar dienomis, kai daugelio gyvenimas verda?

Kūrybą visuomet derinu su savo vaikeliu, tai tiesiog kai turiu laiko, tada ir kuriu. Gali būti rytas, pietūs ar vakaras. Kai atrandu laiko savo pačios žaidimui – tada pradedu kurti.

Naujausi straipsniai