„Midsummer Vilnius“ įvyks: Valdovų rūmų kieme dovanos kasdienybę keičiančias patirtį

„Midsummer Vilnius“ akimirka / Tautvydo Stuko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-25 10:16
Sulėtėjusios kasdienybės fone daugelis mūsų, ieškodami įkvėpimų, naujų arba šiek tiek užmirštų potyrių ir peno vaizduotei, nedrąsiai atveria duris išsiilgtai kultūrai, miestui bei žmonėms. Kol kiekvienas palengva iš naujo prisijaukina gyvo, beekranio laisvalaikio džiugesį, festivalis miesto širdžiai „Midsummer Vilnius“ savo žiūrovams ruošia kasdienybę keičiančią patirtį.

Liepos 1223 dienomis jau šeštą kartą vienoje ypatingiausių Vilniaus vietų vyksiantis renginys visiems, patekusiems į Valdovų rūmų Didįjį kiemą, dovanos su niekuo nesumaišomą šventiškumo jausmą bei kartu su netikėtais muzikiniais projektais, populiariausiais atlikėjais ir ilgai lauktomis premjeromis padės pakilti virš įprastybės ir prisiminti muzikos bei kitų scenos menų teikiamą džiaugsmą.

Midsummer Vilnius“ vadovas Valdas Petreikis sako, kad po ilgos žiemos visada ateina vasara, kuri atneša šviesos, šilumos ir lengvumo nuojautą.

Festivalis ir šiais metais savo garsais, vaizdais bei atmosfera žada nepakartojamus vakarus. Tikiu, jog šią liepą mūsų scenoje pasirodysiantys atlikėjai ištesės šį pažadą su kaupu. Midsummer Vilnius ne tik kvies susitikti su tuo, kas gerai pažįstama ir mylima, bet ir dovanos visiškai naujas patirtis. Labai laukiu šiltų susitikimų Valdovų rūmuose“, – pasakoja jis.

Valdas Petreikis / Tautvydo Stuko nuotr.
Valdas Petreikis / Tautvydo Stuko nuotr.

Džiuginantys susitikimai, netikėti sprendimai, kintanti festivalio emocija, kai kiekvienas pasirodymas sukuria išskirtinę atmosferą, jungiančią meną ir muziką – visa tai sustiprina ir šių metų „Midsummer Vilnius“ palaipsniui iki festivalio atsiskleisiantis vizualinis sprendimas, simbolizuojantis ne tik harmoningą kaitą tarp skirtingų festivalio pasirodymų, bet ir suteikiantis aliuziją į neatsiejamos festivalio dalies – ypatingą atmosferą kuriančių Valdovų rūmų – arkų kontūrus. 

„Festivalis „Midsummer“ kasmet, o ypač šiemet, tarsi pavasario versmė po pandeminės žiemos grąžina gyvybę į Valdovų rūmų Didįjį kiemą. Kaip žinome, paprastai mažiau derlingą sezoną dažniausiai keičia gausa, todėl smagu, kad šią vasarą sostinės širdyje ir klausytojų, žiūrovų širdyse muzika skleisis labai ryškiais, įvairios muzikos žiedais. Po priverstinės pertraukos tai teikia dar daugiau džiaugsmo bei vilties ir dovanoja dar daugiau įkvėpimo“, – sako dr. Vydas Dolinskas, Valdovų rūmų muziejaus direktorius.

Šių metų „Midsummer Vilnius“ programoje, kuri bus atskleista birželio 1 dieną, festivalio lankytojai galės išgirsti grupę, apie kurią šiuo metu buvo kalbama daugiausia, atlikėjus, kurių kartu jau kurį laiką nematėme ant scenos, klasikinės muzikos gerbėjams puikiai pažįstamus balsus bei teatro scenos atstovus. 

„Midsummer Vilnius“ akimirka / Tautvydo Stuko nuotr.
„Midsummer Vilnius“ akimirka / Tautvydo Stuko nuotr.

Festivalio turinio vadovė Raminta Masiulytė sako, kad šiemet, kaip ir kiekvienais metais, kuriant festivalio programą, buvo vadovaujamasi trimis kriterijais: pasirodymo kokybe, netikėtumo akimirka bei įvairove – kiekvienas Midsummer Vilniuslankytojas programoje gali rasti jam artimą pasirodymą.

Mūsų scenoje įvyks keli naujų albumų pristatymai, ilgai laukta spektaklio premjera. Džiaugiuosi, kad atlikėjai noriai lipa iš komforto zonos ir bando naujas bendradarbiavimo formas. Mums visuomet svarbus pokytis ir naujos patirtys, o šių metų programoje jų netrūks“, – atskleidžia R.Masiulytė. 

„Midsummer Vilnius“ organizatoriai festivalio metu stengsis ne tik sukurti ypatingą šventę savo žiūrovams, bet ir sieks užtikrinti maksimalų lankytojų saugumą. Renginio metu bus laikomasi visų tuo metu galiosiančių Pasaulinės sveikatos organizacijos ir valstybės institucijų rekomendacijų. Kaip ir kasmet, visas naujienas ir aktualiausią informaciją pirmieji sužinos „Midsummer Vilnius“ naujienlaiškio prenumeratoriai. 

„Midsummer Vilnius“ akimirka / Tautvydo Stuko nuotr.
„Midsummer Vilnius“ akimirka / Tautvydo Stuko nuotr.
„Midsummer Vilnius“ akimirka / Tautvydo Stuko nuotr.
„Midsummer Vilnius“ akimirka / Tautvydo Stuko nuotr.

Naujausi straipsniai