„Midsummer Vilnius“ dainuosianti Aistė Smilgevičiūtė: „Patriotiškumo vaikams neįskiepysi daugiau, nei turi savyje“

Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius / Monikos Penkutės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-26 18:59
Liepos 27 dieną grupės SKYLĖ ir choro „Ąžuoliukas“ koncertas uždarys šių metų kultūringiausią miesto festivalį „Midsummer Vilnius“. Šiam neeiliniam pasirodymui visi ruošėsi ypač skrupulingai. Jau vien faktas, kad pasirodymo metu žiūrovai išvys daugiau nei 50 žmonių komandą – intriguoja. Aistė Smilgevičiūtė pasakoja, jog Valdovų rūmai yra įsikūrę šalia Šventaragio slėnio, Gedimino kalno papėdėje. „Ta vieta – man labai svarbi“, – neslepia dainininkė, kuri žada įsimintiną penktadienio vakarą.

Aiste, ar jaudinatės prie svarbų vakarą?

Repetavome net kelis kartus. Man pačiai viskas atrodo Įspūdinga, nes chore yra virš 50 berniukų. Jaučiamės pakiliai. Tikiuosi, jog renginys bus išskirtinis ir įsimintinas. Žinoma, techniniai klausimai – ne paskutinėje vietoje. Kyla visokių minčių, kai reikia tiek žmonių sutalpinti į sceną. Tačiau penktadieniui pasiruošta, yra pakylos, tilpsime.

Dar niekada nekoncertavote Valdovų rūmų kieme. Tai išties didinga vieta...

Valdovų rūmai dabar stovi netoliese Šventaragio slėnio. Esame ne kartą koncertavę Valdovų rūmų vidinėje salėje, tačiau pagrindinį akcentą ir vietos išskirtinumą dedu dėl mūsų istorinės vietos, Šventaragio slėnio, esančio ten. Kol kas vietoje, kur pasirodysime dar nerepetavome, nes vyksta koncertai, todėl man pačiai labai įdomu, kaip penktadienį viskas susidėlios.

Monikos Penkutės nuotr.
Monikos Penkutės nuotr.

Esate labai patriotiški. Šiai metais visi mini Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį. Kaip jį švenčia jūsų šeima?

Iš tikrųjų šie metai – tai gera proga atsiminti Vasario 16-osios faktą. Iškelti ir šiek tiek daugiau dėmesio kreipti į dalykus, apie kuriuos šiaip pakalbėti nebūtų progos, pavyzdžiui, iškilias asmenybes, istoriją. Dėl to labai džiaugiuosi. To šventimo gal kai kur ir per daug, bet jei jau švenčiame – tai švenčiame.

Vaikai į koncertą mamos su tėčiu pasiklausyti ateis? Ar šeimoje ugdote patriotiškumą?

Vienas iš trijų bus. Mums su Roku šventės ir kultūra – labai brangūs. Piliakalniai, apipinti legendomis, pasakos – viskuo dalijamės su vaikais. Jiems skaitome lietuvių liaudies pasakas, dainuojame dainas. Neįskiepysi daugiau patriotiškumo, nei pats turi savyje.

Jūsų pasirodymas bus neeilinis. Ko tikitės iš jo be galo laukiančios publikos?

Malonu, kai matau, jog mūsų muzika pasiekia žmones, jie supranta, ką mes norime pasakyti. Praėjusią savaitę koncertavome Lietuvos Skautų Organizacijų šimtmečio stovykloje. Išėjome groti, o gerbėjai žinojo visus, net senų dainų žodžius. Tai tikrai labai ypatingai nuteikė. Rytojaus pasirodymas turi dramaturginę liniją. Šiam pasirodymui specialiai kuriamas apšvietimas ir mes ant scenos būsime pasipuošę specialiais aksesuarais. Net visas choras „Ąžuoliukas“ bus specialiai pasiruošęs būti „dūšelėmis“. Kviečiu visus ateiti ir pasižiūrėti.

Monikos Penkutės nuotr.
Monikos Penkutės nuotr.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai