Midi sijonas: pradžiamokslis pažengusioms

„Burberry Prorsum“ kolekcijos modelis / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-20 10:18
Ilgus metus šis ilgis laikytas senamadišku ir nuodžiu. Bet staiga tendencijų agentai ir dizaineriai atsibudo: grąžinkime midi į madą! O mums jau tenka suktis – kaip įtraukti tokį moterišką ir praktišką siluetą į garderobą ir su kuo derinti.

Idealus ilgis. Midi – tarp šiek tiek žemiau kelių iki šiek tiek aukščiau kulkšnelių. Populiarusis variantas iki pusės blauzdų tiks ne visoms – jis vizualiai pjauna koją per plačiausią blauzdos vietą. Jūsų tikslas – surasti tokio ilgio sijoną, kurio palankai baigtųsi per pačią siauriausią vietą po keliu. Nenorite nervintis matavimosi kabinoje? Paeksperimentuokite namuose su audinio atraiža. Bendram įspūdžiui svarbūs net 1–2 cm! 

Aukštakulniai ar žemakulniai? Priimta manyti, kad midi ilgio sutrumpintas kojas gali ištempti tik aukštakulniai, o balerinas ar kedus reikia pamiršti. O štai ir ne – žaisdamos su ta pačia atraiža, pasimatuokite ir tokią, ir tokią avalynę – šitaip atrasite ilgį, kuris tiks prie abiejų tipų batelių. Ir išvis pasimaivyti prieš veidrodį – paprasčiausias būdas geriau pažinti save ir nevargti matuojantis (konsultantų patarimai ne visada a) taiklūs; b) nuoširdūs). 

Itin moteriškas variantas – midi sijonas ir 2–3 cm aukščio kulneliai, vadinamieji kitten heel. 

Plokščiapadžiai? Taip! Toks derinys – modernus ir šviežias (prisimenate pretenzijas, kad midi – senamadiškas ilgis?). Ne mados efektą prislopins netipiškas avalynės derinys: balerinos (rinkitės madingąjį smailianosį modelį), oskfordai, vyriško tipo bateliai ar net kedai. Itin moteriškas variantas – midi sijonas ir 2–3 cm aukščio kulneliai, vadinamieji kitten heel. Aukštakulniai – visoms žinomas, lengviausias ir įprastas variantas.  

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Modelio klausimas. Atkreipkite dėmesį, kad ilgis gali kisti dar ir pagal modelį. Jei sijonas platus, galbūt idealus variantas beveik sieks kulkšnelius. O sijonui pieštuku gali pakakti ilgio šiek tiek žemiau kelio. Žodžiu – didelis veidrodis, kuriame matote save visa, kelios poros batelių, audinio atraiža ir adata su siūlu – jūsų drabužių matavimo draugai. 

Balti marškiniai: kaip niekada neprašauti

Siluetas, siluetas. A siluetas, lengvai platėjantis į apačią, pabrėš taliją ir išryškins klubus. 

Platus midi sijonas su stambiomis klostėmis ar rauktas padės suformuoti smėlio laikrodžio figūrą. Atsargiai – jis prideda papildomų centimetrų klubams. Todėl jei ši jūsų kūno dalis  šiek tiek išraiškingesnė, nei norėtųsi, atidžiai įvertinkite, kaip jūsų figūra atrodo iš nugaros. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Pieštukas, ypač pailgintas, pabrėš formas, tačiau saugokitės pernelyg aptemptų modelių: jei klubai kiek platesni – atrodysite kaip biuro Kim Kardashian. Atkreipkite dėmesį, ar modelis turi skeltukus – be jų toks sijonas netinkamas vaikščioti. Antras momentas – skeltukai paverčia midi ilgį beveik mini, todėl apsižiūrėkite, ar jie neatveria per daug. 

Sijonas paaukštinta talija, nešiojamas su plačiu diržu, vizualiai pailgins trumpas kojas. (Triukas neveikia didžiakrūtėms – jis pabrėš privalumus ir atrodys ne taip, kaip tikėjotės).   

Platus sijonas su daugybe klostelių apie taliją, ir vos žemiau kelių – taip miela, mergaitiška ir audrey hepburniška. Jei jūs – ne mergaitiško tipo, palikite ši modelį mergaitėms. Jaunyva ir besijaunanti – tai nebūtinai jauna. Suaugusioms moterims toks modelis irgi gali tikti, tik rinkitės elegantiškesnėį modelį, kurio ilgis – per delną iki kulkšnelių. 

Su kuo nešioti. Kuo paprastesnis viršus – tuo daugiau šansų pataikyti į šimtuką. Lygūs marškinėliai, griežti marškiniai, trumpintos palaidinės ar striukės, odinės palaidinės, odinės ar džinsinės striukės, megztiniai, sportiniai džemperiai – idealūs kompanionai midi sijonui. 

Monochromas. Kad ir ką sakytų stilistai, vienos spalvos viršus ir apačia padeda sukurti vientisą ir harmoningą siluetą. Šitaip suderinusi drabužius atrodysite aukštesnė ir lieknesnė. 

Kuo platesnis midi sijonas, tuo lakoniškesnis ir paprastesnis viršus.

Atsvaros principas. Kuo platesnis midi sijonas, tuo lakoniškesnis ir paprastesnis viršus. Raukiniai, kaspinai ir įmantrios detalės – ne retro, o sendinančios detalės. Prie raštuoto sijono derinkite vienspalvį viršų (ir atvirkščiai). Siauras midi sijonas derės su dideliu megztiniu ar nertiniu, sportiniu džemperiu. 

Coliukių problema. Jei jaučiatės mažaūgė, nederinkite midi sijono su ilgu švarku – atrodysite dar žemesnė. O trumpintas švarkelis (ne ilgesnis kaip iki vidurio klubų) – jūsų derinys. Jei norite pakoreguoti proporcijas, pabandykite jį perjuosti diržu (mėgstama stilistės Agnės Gilytės gudrybė). 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
15min.lt

Naujausi straipsniai