Mickas Jaggeris prisijungė prie būrio garsenybių, raginančių Škotiją neskelbti nepriklausomybės

Mickas Jaggeris / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-07 21:25
„The Rolling Stones“ lyderis Mickas Jaggeris kartu su daugiau nei 200 kino, meno, sporto bei literatūros žvaigždžių pasirašė laišką, raginantį Škotiją likti Jungtinės Karalystės sudėtyje.

Šis laiškas paskelbtas likus šešioms savaitėms iki istorinio referendumo dėl Škotijos nepriklausomybės.

Nepriklausomybės priešininkų judėjimas „Likime drauge“ (Let's Stay Together), siekiantis, kad būtų išgirstas milijonų britų, kurie gyvena ne Škotijoje ir todėl negalės pareikšti savo valios plebiscite, balsas, ketvirtadienį išplatino šį laišką, pasirašytą įspūdingos plejados žvaigždžių.

Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad dauguma škotų balsuos prieš tai, kad būtų nutraukta jau 307 metus gyvuojanti sąjunga su Anglija

Judėjimas viliasi, kad šis kreipimasis padės jam palenkti į savo pusę daugiau škotų prieš rugsėjo 18 dieną numatytą balsavimą.

Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad dauguma škotų balsuos prieš tai, kad būtų nutraukta jau 307 metus gyvuojanti sąjunga su Anglija. Tačiau jos taip pat atskleidžia, kad daug škotų dar nėra apsisprendę, kaip balsuos, todėl plebiscito baigtis dar nėra visiškai aiški.

„Sprendimas dėl to, ar pasitraukti, ar likti mūsų bendroje valstybėje, žinoma, yra tik jūsų pačių“, – rašoma garsenybių laiške, adresuotame „Brangiems Škotijos rinkėjams“.

„Vis dėlto tas sprendimas turės didžiulį poveikį mums visiems Jungtinėje Karalystėje. Norime, kad jūs žinotumėte, kaip labai vertiname mus ir jus siejančius pilietybės ryšius, ir reiškiame viltį, kad balsuosite už tai, kad jie nenutrūktų“, – pažymima laiške.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tarp asmenų, pasirašiusių šį kreipimąsi, yra aktorės Helena Bonham-Carter ir Judi Dench, pramogų verslo impresarijus Simonas Cowellas, mokslininkas Stephenas Hawkingas, kompozitorius Andrew Lloydas – Webberis, dainininkas Cliffas Richardas ir kultinio amerikiečių serialo „Blakė“ (The Wire) žvaigždė Dominicas Westas.

Pasak organizatorių, tarp pasirašiusiųjų taip pat yra 18-a olimpinių žaidynių čempionų, 44-i Britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimų laimėtojai, vienas Nobelio premijos ir du Turnerio premijos laureatai.

Nepriklausomybės šalininkų stovykla taip pat turi savo žvaigždžių, tarp kurių yra filmų apie Džeimsą Bondą žvaigždė seras Seanas Connery, aktorius Brianas Coxas  ir rašytojas Irvine'as Welshas.

Knygų apie Harį Poterį J.K. Rowling nepritaria Škotijos nepriklausomybei ir skyrė 1 mln. svarų kampanijai už vieningą Didžiąją Britaniją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai