Michelle Obama apie dukrų auginimą Baltuosiuose rūmuose: „Tai nebuvo paprasta“

Michelle Obama ir dukros: Malia ir Sasha / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-03-19 18:10
Dažnas pagalvoja, kaip turėtų būti lengva gyventi garsių žmonių vaikams. Juk jiems viskas galima ir viskas kone patiekiama ant lėkštutės. Tačiau, taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio, kol nepastebi, kiek daug taisyklių vaikai ir jų tėvai turi laikytis. Būti Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento dukromis nėra lengva. Taip tikina buvusi pirmoji JAV ponia, Michelle Obama.

Kalbėdama apie savo visus skaitomumo rekordus mušančią memuarų knygą „Mano istorija“, Michelle neslėpė, kad stengėsi dukroms sudaryti kuo normalesnes ir įprastesnes sąlygas augti Baltuosiuose rūmuose, varžomuose įvairiausių taisyklių.

Barackas Obama su žmona Michelle Obama, dukromis Malia ir Sasha bei augintiniais / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.
Barackas Obama su žmona Michelle Obama, dukromis Malia ir Sasha bei augintiniais / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

„Turėjome pasistengti norėdami sukurti normalią jų kasdienybę, tokiuose uždaruose namuose. Juose praleidome aštuonerius metus ir kiekvieną dieną turėdavau diskutuoti su mergaitėmis, – apie nelengvą kasdienybę pasakojo Michelle Obama. – Nuolat joms kartodavau: viskas gerai, visiškai normalu eiti į mokyklą lydimai vyrų su ginklais yra visiškai normalu. Žinoma, jos skųsdavosi ir ginčydavosi, tačiau visada primindavau, kad saugumas yra pirmoje vietoje, todėl nepakęsiu jokių atsikalbinėjimų.“

Moteris tikino, kad jai buvo svarbu, jog Sasha ir Malia kuo daugiau laiko praleistų su bendraamžiais ir savo draugais.

Barackas Obama ir Michelle Obama su dukromis Malia (kairėje) ir Sasha / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Barackas Obama ir Michelle Obama su dukromis Malia (kairėje) ir Sasha / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Mes netgi rengdavome miegojimo vakarėlius savo namuose, t. y. Baltuosiuose rūmuose, – atviravo M. Obama. – Žinoma, mergaitės nebuvo itin patenkintos, nes norėdavo eiti pas savo draugus nakvoti, o ne tai daryti savo namuose. Aš jas suprantu, bet tokios buvo žaidimo taisyklės.“

„Visada būsiu dėkinga savo mergaitėms už supratimą ir aukojimą savo vaikystės. Jos juk tokio gyvenimo nepasirinko, tačiau stengėsi prisitaikyti. Jos tikros šaunuolės ir man daug ko reikėtų iš jų pasimokyti,“ – kalbėjo M. Obama.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai