Michaelo Korso faktorius

Dizaineris Michaelas Korsas / Douglas Friedman/www.trunkarchive.com nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-05-07 19:09
Gauti iš Michaelo Korso interviu – didelė laimė. Jis šiandien – geidžiamiausias dizaineris, be to, puikus pašnekovas, nemėgstantis paruoštų atsakymų, gyvas, sąmojingas, garsiai kvatojantis.

Jis panašesnis į kaubojų nei į jautrų menininką, tačiau subtiliai jaučiantis moterį ir ko ji nori. Todėl aplinkui dizainerį sukasi žvaigždės, o daugelis jo kūrinių tampa ikoniniai. Atrodo, kad taip bus ir su jo naujais kvepalais bei grožio produktais.

Jūs tikrai pats kuriate viską, kas žymima „Michael Kors“?

Taip. Toks jau esu, kišuosi į viską, kas siejasi su šiuo brendu, pats kuriu kiekvieną daiktelį. Mano darbas – apžioti ir dizainą, ir kūrybinius dalykus, ir vadybą, kiek tik spėju per dieną.

Yra daiktų, kuriais labiausiai didžiuojatės? 

Jaučiu prieraišumą viskam, ką darau, dėl įvairių priežasčių. Didžiuojuosi žinodamas, kad kai kurie iš mano kūrinių gyvens moters spintoje metų metais – ar tai būtų kašmyro megztinis, ar klasikinė juoda suknelė. 

Galite prognozuoti, kurie daiktai taps ikoniniai, ar tai – atsitiktinumo dalykas?

Dirbdamas negalvoju apie tendencijas ar ikonas.

Tiesą sakant, dirbdamas negalvoju apie tendencijas ar ikonas. Pradedu tuo, kad randu vietą, kuri mane įkvepia, o tada mąstau, kaip iš to sukurti kolekciją. Svarstau, kas patiks mano klientėms ir ką jos galės vilkėti kasdien. Ir jei galiausiai tie mano daiktai tampa ikoniniai – nuostabu!

Kas jums madoje nuostabiausia? 

Matyti gatvėje realių moterų, nešiojančių mano drabužius ir aksesuarus. Tai pati tikriausia ir nuoširdžiausia meilikavimo forma. 

Turbūt turite mėgstamą posakį apie madą? 

„Laužyk taisykles. Tai mada. Mėgaukis ja.“ 

O kaip dėl mėgavimosi kiekviena diena, kiekvienu momentu?.. Ar nemanote, kad šiuolaikinės moterys, užuot tai dariusios, įsitraukė į nesibaigiančią kovą su laiku, į madingo įvaizdžio vaikymąsi?

Manau, kad minčių, kaip ilgiau išlikti jaunam, kyla kiekvienam žmogui. Parodykite tokį, kuris atsisakytų turėti asmeninį jaunystės fontaną! Bet aš manau, kad moterys dar labiau, nei pristabdyti bėgantį laiką, nori gyventi pasitikėdamos savimi. Šiandien joms visiškai nebetinka posakis „renkis pagal amžių“ – jis akivaizdžiai pasenęs. Perfrazuočiau jį taip: „Renkis pagal kūną, o ne amžių.“ Aš daug keliauju ir kur bebūčiau – Honkonge ar Los Andžele, matau tą patį: dailiausios moterys yra tos, kurios pasitiki savo apranga, makiažu, o šie pabrėžia jų natūralų grožį. Jei pasitiki savimi, atrodai fantastiškai. Tai universali taisyklė.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kiekviena iš mūsų savo grožį kuria, kaip sugeba, o pagrindiniai sufleriai – savas skonis ir sociumas… Kalbant apie rezultatą – kuo labai žavitės ir kas jums labai nepatinka?

Jei moterys drąsiai dėvi, kas joms prie širdies, kodėl man kas nors turėtų kliūti?   

Patinka moterys, kurios sugeba atrodyti efektingai ir tuo pat metu lengvai… Nesvarbu, kas tai: laisvas, apdribęs megztinis ir ryškiai dažytos lūpos, stilinga juoda suknutė ir atsainiai susegtas kuodas, – aš žaviuosi tomis, kurios moka susikurti tik joms būdingą įvaizdį. Ko nemėgstu? Jei moterys drąsiai dėvi, kas joms prie širdies (turiu galvoje ne tik drabužius, bet ir makiažą, šukuoseną), kodėl man kas nors turėtų kliūti?   

Iš kokių pasauliui žinomų moterų, jūsų nuomone, verta imti pavyzdį toms, kurios siekia pusiausvyros tarp komforto ir prabangos? 

Aš žaviuosi Gwyneth Paltrow, kuri žengia raudonu kilimu susirišusi plaukus į glotnią arklio uodegą… Jennifer Lopez ant jo sugeba atrodyti labai seksualiai, o kitą dieną taip pat lengvai virsta sportiška miestiete... Nesu abejingas kerinčiai Angelinai Jolie ir visada įkvepiančiai Cate Blanchett, kuri, mano nuomone, – stilingumo ir rafinuotumo įsikūnijimas.

Vieną dieną Gwyneth Paltrow sumanė atnaujinti keletą „Michael Kors“ drabužių ir pasiūlyti juos „Goop“, savo tinklaraščio, pirkėjoms. Kaip jums sekėsi bendradarbiauti?

Gwyneth turi puikų skonį, apie ką bekalbėtume: rūbus, maistą, dekorą – bet ką. Ir ji juos kuria. O aš jaučiuosi labai pagerbtas, kad ji jau daug metų renkasi mano drabužius – ir šiokiadieniams, ir raudono kilimo šventėms. Gwyneth – klasikinio, elegantiško stiliaus etalonas, todėl turbūt nereikia sakyti, kad dirbti su ja nebuvo sunku, juolab sutarti dėl to, kaip modernizuoti drabužius... Abu norėjome duoti „Goop“ publikai ką nors ypatinga, taigi paėmėme keletą Gwyneth pamėgtų, bet senokai pirktų rūbų ir pritaikėme juos šiandieniniam pasauliui. Tarkim, megztukui parinkome naujus verpalus, kad jis atrodytų kaip sunkus drabužis, bet iš tiesų būtų lengvas ir nereiktų su juo lydytis darbe. 

O ką ypatingo, Michaelo Korso akimis, turi Karmen Pedaru (estų supermodelis tapo „Michaelo Korso“ kvepalų ir makiažo kolekcijos „Sporty Sexy Glam“ veidu)? 

Man patinka moterys chameleonės. Karmen sugeba būti visokia – sportiška, seksuali, glamūriška. Ji gana atletiška ir moka žaisti krepšinį. Bet vakarėlius taip pat mėgsta ir atrodo juose nuostabiai. Karmen protinga, moka daug kalbų ir keliauja kaip pamišusi. Ji – tobula mūza. Michaelo Korso moteris būtent tokia – sportiška, seksuali ir glamūriška. Turiu galvoje pirmiausia nuotaiką. Kolekcija įkvėpta moterų, kurių buvo ir yra mano gyvenime. Visada intrigavo jų prigimties sluoksniai...

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

„Sporty Sexy Glam“ kolekcija reprezentuoja ir jūsų brendą apskritai. Kokia toji bendra idėja, kuri jungia „Michael Kors“ mados ir grožio produktus?  

Kalbėkime apie moters siekiamybę būti geriausia savo pačios versija. Ir apie kolekciją „must have“, kurią sudarytų esminiai dalykai. Iš drabužių tai juoda suknelė, klasikinis militaristinio stiliaus apsiaustas ir džinsai – juos vilkinčios moters figūra atrodo nuostabiai. Apie makiažo priemones, be kurių neapsieisite, kalbėsiu spalvomis: jos – sveika „nude“, sodri rožinė ir amžina raudona. Toks mados ir grožio produktų rinkinys – universalus, nes visa, kas jame yra, gali prisitaikyti kiekviena moteris. Ir ji visada bus madinga. Beje, noriu pabrėžti, kaip labai svarbu makiažu veido nepaversti kauke. Sportiškos, seksualios, glamūriškos moters grožis – lengvas ir nerūpestingas. Turi atrodyti, kad ji pasigražino per kelias sekundes. Oda turi spindėti! Būtent tokia oda, kad ir kokia būtų moters nuotaika, yra jos grožio pagrindas. Įrodymas, kad ji gyvena gerai. Todėl „Sporty Sexy Glam“ kolekcijoje yra bronzinamųjų priemonių. Visi jos produktai padeda pasiekti rezultatą, apie kurį kalbėjau, be didelių pastangų.

15min.lt

Naujausi straipsniai