Mia sukrėtė vizitas pas šeimą gyvenančią be jokių patogumų

Mia / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-05-02 15:22
Mia, viena iš BTV „Raudonos nosies dienos“ vedlių po savo apsilankimo pas šeimą, gyvenančią Galiūnų kaime, liko sukrėsta. Jauna, šešių asmenų šeima neturi jokių patogumų. Vagonėlyje nėra nieko, kas atrodo, būtina išgyvenimui.

Ten nerasi nei vandens, nei šildymo, be to vagonėlio stogas – kiauras. O tokiomis sąlygomis auga net keturi vaikai. Jų mama Gražina dainininkei Miai papasakojo apie šeimą užgriuvusias problemas. „Baisiausia tai, kad namelio stogas – kiauras. Dėl to kiekvieną kartą kai lija – pas mus visur varva, o žiemą vagonėlyje siaučia labai žvarbūs vėjai“, – sakė Gražina. Miai, išgirdus apie tai, kokiomis sąlygomis vaikus turi auginti jauna mama, akyse pradeda tvenktis ašaros. Naujai vagonėlio stogo dangai reikėtų 2000 litų, tačiau šiai šeimai, auginančiai keturis mažus vaikus, tokie pinigai – nepasiekiama svajonė.

Šeimoje auga trys gražios mergaitės, kurios labai norėtų turėti nors po vieną lėlytę, o jų brolio svajonė – būti policininku! Mia paklausė, ar mamai Gražinai lieka nors truputį laiko sau ir lėšų pasirūpinti savimi, pasipuošti. „Ne, savęs aš niekada nelepinu. Man svarbiausia vaikai. Gaila, kad neturiu galimybių net ir mažiems jų norams išpildyti“, – pasakojo Gražina, ir išdavė, kad jei tik turėtų galimybę – didžiausia jos svajonė būtų turėti dantis. Ji juos prarado po ketvirtojo vaikelio gimimo.

„Labai liūdna, kad kai kuriuos gyvenimas taip nuskriaudžia. Reikia padėti šiai šeimai, jiems trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas bent jau panėšėtų į pakenčiamą“, – apsiašarojusi po vizito pas skurdžiai gyvenančią šeimą sakė Mia.

Labdaros ir paramos fondas „SOS vaikų kaimai“ ištisus metus teikia pagalbą socialiai remtinoms šeimoms, taip pat  konsultuoja tėvus, kad jie tinkamai rūpintųsi vaikais ir išmoktų gyventi savarankiškai. Tačiau to neužtenka. Reikia visų mūsų pagalbos, kad išsipildytų paprasčiausios šių vaikų svajonės: gyventi namuose su tvarkingu, stogu, pro kurį nelaša vanduo ir nesiaučia vėjai,  turėti tvarkingą prausyklą ir, žinoma, virtuvę, kurioje mama galėtų gaminti.

Dalyvaudami BTV paramos projekte „Raudonosios nosies diena“, jūs galite padėti šiems vaikams. Aukoti galite trumpaisiais telefono numeriais:  1416 – auka 2 litai,   1419 – auka 5 litai.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai