Mia per šventes laužė karantino tvarką: neblaivi sėdo prie vairo, iš Kauno vyko į Vilnių

Vilija Pilibaitytė-Mia / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-04 12:37
Švenčių dienomis, kai dauguma lietuvių laiką leido paklusdami sugriežtinto karantino taisyklėms, pasitaikė ir tokių, kurie draudimų nepaisė.

Atlikėja, laidų vedėja Mia Pilibaitytė, bandžiusi iš Kauno pervažiuoti į Vilnių, buvo sustabdyta policijos. Portalo Delfi.lt žiniomis, netrukus nustatyta ir tai, kad Mia prie vairo sėdo neblaivi.

Šaltinio duomenimis, Mia tarp miestų policijos įrengtus postus pravažiuoti bandė Naujųjų metų išvakarėse. Likus 30 min. iki laikrodžiui išmušant vidurnaktį, Mia buvo sustabdyta policijos pareigūnų. Jai nustatytas 1,02 promilės girtumas.

Taip pat Delfi.lt žiniomis, tą pačią gruodžio 31-ąją kiek anksčiau Vilniuje atikėja buvo nubausta dėl automobilio statymo neįgaliųjų vietoje. Mia po to vyko iš Vilniaus į Kauną, o prieš pat Naujuosius vėl bandė patekti atgal į sostinę, tačiau tuomet ir įkliuvo patikros poste neblaivi.

Žmonės.lt bandė susisiekti su atlikėja, tačiau telefonu Mia neatsiliepė.

Judėjimo kontrolė pratęsta iki sausio pabaigos

Naujienų agentūra BNS primena, kad sekmadienis buvo paskutinė diena, kuomet šalies savivaldybių centrų prieigose veikė stacionarūs masinės kontrolės postai.

Sekmadienį policija ir jai talkinančios institucijos apgręžė per 3,8 tūkst. į kitas savivaldybes vykusių vairuotojų, dėl karantino reikalavimų nesilaikymo nubausti 149 žmonės. Pasak, Policijos departamento atstovo Ramūno Matonio, iš viso postuose kelionės neleista tęsti 3 847 transporto priemonėms. 

„Daugiausiai žmonių nubausta už daugiau negu vieno šeimos ūkio kontaktus ir už būriavimasi viešoje vietoje arba transporto priemonėje“, – apie užfiksuotus karantino reikalavimų pažeidimus pasakojo policijos atstovas. 

Už judėjimo tarp savivaldybių draudimo pažeidimus nubausti 14 žmonių, dar trys – dėl šventinių vakarėlių organizavimo. 

Sekmadienį Vyriausybė judėjimo kontrolę pratęsė iki sausio 31 dienos, tačiau, anot vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, konkrečios datos, kuomet keliuose veiks nuolatiniai masinės kontrolės postai, nebebus skelbiamos. 

R.Matonio teigimu, šalyje ir toliau veikia mobilūs pareigūnų postai, kontrolę užtikrina apie 750 pareigūnų ekipažų. 

Nuo gruodžio vidurio, kai buvo įvestas judėjimo draudimas tarp savivaldybių, kontrolės postuose pareigūnai apgręžė daugiau nei 44,6 tūkst. transporto priemonių. Beveik 16,5 tūkst. automobilių buvo apgręžti per ilgąjį Kalėdų savaitgalį.

Dėl karantino pažeidimų šiuo laikotarpiu nubausti 1 977 žmonės. 

Žmonėms keliauti galima darbo tikslais, vykstant pas gydytoją ar į laidotuves. Automobiliu gali važiuoti ne daugiau dviejų asmenų arba drauge gyvenantys asmenys.

Judėjimo ribojimą Vyriausybė žada peržiūrėti sausio viduryje, atsižvelgus į koronaviruso situaciją.

Naujausi straipsniai