Mezoterapija. Kuo ypatinga ši grožio procedūra?

Mezoterapija padeda spręsti įvairias odos problemas / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-11-23 14:22
Mezoterapija – unikali medicinos metodika, kurią pirmą kartą 1958 metais panaudojo prancūzų gydytojas Michelis Pistoras. Šiandien tai viena populiariausių medicininių procedūrų, kuri veiksmingai atjaunina ir pagražina odą, padeda spręsti įvairias odos problemas bei gydyti jos ligas.
Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Klinikos ,,Grožio pasaulis“ gyd. dermatologės Sandros Kavaliauskienės teiraujamės, kada ir kam tikslinga atlikti šią procedūrą ir kokių galima tikėtis rezultatų?

- Taigi... Kuo ypatinga mezoterapija ir kaip ji atliekama?

- Mezoterpijos metu mikroinjekcijų pagalba į paviršinius ir vidurinius odos sluoksnius įvedamos biologiškai aktyvios medžiagos. Skirtingai negu priemonės, tepamos ant odos paviršiaus, per mezoterapijos procedūrą į odą įvestos aktyviosios medžiagos lengvai patenka į ląsteles ir ima veikti jų medžiagų apykaitą bei skatina atsinaujinimą. Puiku dar ir tai, kad puikų rezultatą galima pasiekti mažomis preparatų dozėmis.

Mezoterapijoje naudojamų preparatų sudėtyje gali būti hialurono rūgšties, vitaminų, mikroelementų, fermentų, antioksidantų, amino rūgščių ir kitų odos kokybę veikiančių aktyviųjų medžiagų. Patekusios į odą šios medžiagos drėkina, aktyvina kolageno ir elastino gamybą, todėl:

• rekonstruojama vidinė odos struktūra;
• sumažinamos raukšlės;
• atstatomas odos tonusas ir stangrumas;
• grąžinama sveika, švytinti išvaizda.

Pirmasis pastebimas mezoterapijos efektas - atjaunėjęs, skaistesnis veidas, antrasis – vadinamasis „mezoliftingas“, kitaip tariant, oda tampa kur kas stangresnė ir lygesnė. Pakanka kelių procedūrų, kad odos būklė bei išvaizda pagerėtų labai akivaizdžiai. Svarbiausia, poveikis išlieka ilgai.

Mezoterapija atliekama veido, kaklo, iškirptės srities, galvos plaukuotos dalies ir kitose kūno srityse.

- Kokiais atvejais tikslinga daryti mezoterapiją?

- Mezoterapija padeda veiksmingai spręsti šias problemas:

• kai yra išsiplėtusios odos poros, kamuoja seborėja;
• kai norima sustangrinti suglebusią odą bei neleisti rastis raukšlėms ar sumažinti jau atsiradusias;
• išlyginti celiulito pažeistą odą;
• atsikratyti „antrojo“ pagurklio ar maišelių po akimis;
• kai erzina papilkėję paakiai;
• kamuoja sausa, suglebusi ar vystanti oda;
• kuperozė, randai po odos ligos aknės ar traumų, hiperpigmentacija;
• riebalų sankaupos;
• atsirado strijų;
• tapo labai silpni ar smarkiai slenka plaukai.

- Kada mezoterapijos verčiau vengti?

- Nuo mezoterapijos derėtų susilaikyti nėščioms ir maitinančioms moterims, taip pat jei esate alergiški mezoterapijos preparatų sudedamosioms dalims. Bet kuriuo atveju prieš šią procedūrą išsamiai pasikonsultuokite su specialistu.

- Daugelį tikriausiai jaudina klausimas, ar ši procedūra skausminga?

- Procedūros dažniausiai neskausmingos, nes atliekamos naudojant ypatingai plonas specialias adatas. Ypač jautriems prieš procedūrą siūloma specialių odos jautrumą mažinančių tepalų.

- O jei žmogus labai bijo adatų?..

- Tokiu atveju rekomenduočiau modernias elektroporacijos procedūras. Elektroporacija vadinama ,,mezoterapija be adatų“, nes jos metu saugiai, greitai ir neskausmingai į gilesnius odos sluoksnius įvedamos biologiškai aktyvios medžiagos. Elektroporacijos metodas dėl savo veiksmingumo netgi yra pelnęs Nobelio premiją. Žodžiu, rinktis išties yra iš ko.

P. S. Jei kilo daugiau klausimų apie mezoterapiją, juos galite siųsti el. paštu info@groziopasaulis.lt. Klinikos "Grožio pasaulis“ gyd. dermatologė Sandra Kavaliauskienė, mielai sutiko į juos atsakyti.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai