„Mexeny“ klipe „On the Road“ – M.Sipario režisuota naktinė kelionė su siaubo elementais

„Mexeny“ muzikinio klipo „On the Road“ filmavimo užkulisiai/ Irmanto Gelūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-06-19 13:15
Elektroninės muzikos autorė ir atlikėja „Mexeny“ kartu su režisieriumi Mariumi Sipariu pristato kinematografišką vaizdo klipą ir dainą „On the Road“. Jų sukurtame naktiniame kelyje – ir žaizdos, ir žudikai sutirpsta plaukiančiame lofi synthwave'e.

„Daina nuo pirmųjų įrašo sekundžių uždavė tamsią kelionės automobiliu temą. Tie visi elektroniniai ir natūralūs melodijos skambesiai panardiną į alternatyvų, gal kiek antgamtišką pasaulį. Panašiai būna, kai naktį vairuoji pavargęs po darbo, ir į galvą pradeda lįsti įvairios neramios, nejaukios mintys – gal kažkas ant kelio iššoks, o gal kas stebi ar seka... Tokią nuotaiką ir bandėme sukurti. Manau, pavyko“, – pasakoja klipo „On the Road“ režisierius ir operatorius Marius Siparis.

 

„Mexeny“ muzikinio klipo „On the Road“ filmavimo užkulisiai/ Sandros Masevičiūtės nuotr.
„Mexeny“ muzikinio klipo „On the Road“ filmavimo užkulisiai/ Sandros Masevičiūtės nuotr.

Jis teigia, jog sukurti siužetą, artimą kinui, buvo sena jo svajonė. „Apšvietėjų komanda buvo nereali – vieni kitus supratom iš puses žodžio, todėl ir darbas vyko labai greitai ir sklandžiai. Stambūs kadrai ir visiška laisvė fantazijai – tuo muzikinio klipo kūryba man primena kiną“, – komentuoja režisierius. Naktį filmuotame siužete siaubo kino mylėtojai atras ištraukų, cituojančių gerai žinomas šio žanro juostas, tokias kaip „Psichopatas“ (1960), „Švytėjimas“ (1980), „Košmaras Guobų gatvėje“ (1984) ir „Anabelė“ (2014).

„Mexeny“ muzikinio klipo „On the Road“ filmavimo užkulisiai/ Pauliaus Pilkausko nuotr.
„Mexeny“ muzikinio klipo „On the Road“ filmavimo užkulisiai/ Pauliaus Pilkausko nuotr.

Didžioji dalis klipo scenų buvo filmuojamos istoriniame 1955-tųjų metų automobilyje „Buick Special“. Jo savininkas, „Švenčių studijos“ dizaineris Dominykas Koncevičius pasakoja, jog savo laiku tai buvo vienas perkamiausių automobilių.

„Didžiausias iššūkis filmavimuose buvo manevruoti angare „Buick“, kurio ilgis – virš penkių metrų, ir dar be vairo stiprintuvo! (juokiasi). Ir paskutinė scena kėlė nemažai streso, nes buvo baisu netyčia nukirsti pirštus bagažinės dangčiu. Arba, skubant nulaužti 1955-ktųjų metų gamybos raktą, ir užtrenkti „auką“ viduje“, – įspūdžiais dalijasi jis, pridurdamas, jog sėdėti ant galinės sėdynės ir įsijausti į žudiko rolę jam taip pat buvo labai įdomi patirtis.

Įvertinikte kūrinį:

Kalbėdama apie filmavimų naktį, dainos autorė „Mexeny“ (Laura Kešytė) sako, jog išgyveno labai stiprius jausmus. „Kai mane nugrimavo, uždėjo tuos kriugeriškus kraujo rėžius ant skruosto, ir aš atėjau į filmavimo aikštelę, tokia fatališka sėdau į automobilį. Įsijungė šviesos, prie manęs prišoko du fotografai, ir Marius, stovintis su kamera, sako: „Tai pradedam, vairuok“ Rodos, panirau į tokią afekto būseną. Lyg visas kūrybinis gyvenimas sutilptų toje vienoje akimirkoje. Labai norėjau šį jausmą išsaugoti“, – pasakoja ji.

„On the Road“ – ketvirtasis „Mexeny“ singlas ir pirmasis klipas, sukurtas drauge su profesionalų komanda. „Tai, ką gražiausio išsinešu iš šios patirties – dėkingumą. Esu labai dėkinga visiems, kurie prisidėjo prie mano kūrinio, palaikė, darė viską, kad jis įvyktų. Įkvėpta šių patirčių ruošiuosi gyvam pasirodymui. Tikiuosi, kad su savo klausytojais galėsiu susitikti jau šį rudenį“, – sako atlikėja.

„On the Road“ kūrybinė komanda: režisierius, operatorius Marius Siparis, atlikėja/aktorė Laura Kešytė, šviesų pulto operatorius Andrius Masevičius, gaferis Giedrius Bukaitis, antro plano aktorius Dominykas Koncevičius, grimerės Laura Skubė ir Emilija Ratkevičiūtė, fotografai Sandra Masevičiūtė, Irmantas Gelūnas ir Paulius Pilkauskas. Rėmėjai: UAB „Arclight“ ir UAB „Švenčių studija“.

Temos:
Muzika

Naujausi straipsniai