Metų verslo žmonės K. Vasiliauskas ir D. L. Eidukas: „Nesimuškime dėl pyrago gabaliuko, bet geriau didinkime pyragą“

K. Vasiliauskas ir D. L. Eidukas/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-26 21:10
Ketvirtadienį Metų verslo žmonių apdovanojimu pagerbti Kristijonas Vasiliauskas ir Džiugas Lukas Eidukas – „Robotikos akademijos“, vienos plačiausiai Lietuvoje veikiančių neformaliojo ugdymo įstaigų, vadovai. Abudu tvirtai įsitikinę – per dešimt mokslo metų įgijusiems įvairiausių robotų konstravimo įgūdžių moksleiviams lengviau atsiveria prestižinių universitetų ir tarptautinių bendrovių durys.

Robotikos akademija Sauliaus Vasiliausko buvo įkurta 2013 metais. Dabar neformalioje ugdymo įstaigoje mokosi beveik 6000 vaikų – nuo ketverių iki 12-os metų. Visi jie skatinami ugdyti moderniąsias savo kompetencijas, naudojant pažangiausias šiuolaikines priemones.

Po „Žmonės 2020” renginio Kristijonas Vasiliauskas ir Džiugas Lukas Eidukas prisipažino, kad pakviesti ant scenos sausio 23-ąją jie maloniai nustebo. Robotikos akademija visuomet siekė, kad ateityje ne tik mokytojų profesija vėl įgautų prestižo, bet ir užaugę vaikai stebintų visuomenę savo išradimais bei spręstų opias problemas. Būtent todėl atkreipti dėmesį į savo veiklą ir yra svarbu. Juk originalios ir inovatyvios mintys – užkrečia. Kartu mes galime šviesti visuomenę bei prisidėti prie jos kūrimo.

„Atrodo, kad kiekvieną dieną atsibusdavome daryti įdomių, kietų dalykų. Nuo tada, kai dar vaikystėje su Kristijonu turėjome svajonę, mes tikslingai ėjome jos įgyvendinimo link. Smagu, kad mūsų pastangas pamatė ir įvertino visuomenė“, – kalbėjo D. L. Eidukas. 

„Manau, šešerius metus nieko nedarėme tik konstravome „Lego“ ir žaidėme kompiuterinius žaidimus. Savo atradimais dalijomės su tais, kuriems patiktų daryti tą patį, ką darome mes. Nustebome, kai buvome nominuoti apdovanojimams „Žmonės 2020“. Negalėjome tuo patikėti. Ėmė rašinėti draugai ir pažįstami. Dažniausiai net neįvardijame savo veiklos kaip verslo. Į viską žiūrime taip, kaip į veiklą, kurią kas rytą plečiame ir mums patiems ji yra įdomi“, – po apdovanojimų sakė K.Vasiliauskas.

„Norėtume, jog verslininkai ateityje sulauktų tiek pat dėmesio, kaip ir dainininkai, aktoriai, komikai, įvairūs sportininkai. Kuo daugiau Lietuvoje bus verslių žmonių, tuo jos vardas skambės garsiau visame pasaulyje“


„Neabejojame, kad Metų verslo žmonių apdovanojimas prisidės prie mūsų Robotikos akademijos vardo populiarinimo gimtojoje šalyje. Tai, ką mes darome – turi prasmę, tai – išties svarbu. Įsivaizduokite, jei mes, žaisdami su „Lego“ ir kompiuterinius žaidimus, sukūrėme tokį didžiulį, daugumą miestų apimantį fenomeną, tai kas nutiks su 6 tūkstančiais vaikų, kurie nuo keturių metų mokosi Robotikos akademijoje? Man atrodo, kad, laikui bėgant, padaugės verslininkų, žmonių, gebančių spręsti opias problemas.“


„Labai džiaugiuosi, kad atkreipiamas dėmesys į švietimo sritį. Pas mus dirba 150 mokytojų visoje Lietuvoje. Norime, kad ateityje mokytojo profesija būtų prestižinė, jog jauni žmonės suvoktų, kiek daug dėl naujosios kartos mes kartu galime nuveikti. Gal netrukus ne viena moteris iš Lietuvos dirbs NASA, o šimtai jų“, – kalbėjo L. D. Eidukas.


„Trokštu, kad kiekvienas profesinis sektorius būtų įvertintas ir apžvelgtas. Kaip aš sakau, nesimuškime dėl pyrago gabaliuko, bet geriau didinkime pyragą“, – pabrėžė Robotikos akademijos vadovas Kristijonas Vasiliauskas.

Naujausi straipsniai