Metų sandūra – magiškas metas, tinkamas burtis

Kūčių stalas
AA

Būrimas – ne žaidimas. Nepamirškite, kad burdama bendraujate su protėvių vėlėmis, kurios jau žino ateitį ir gali jums patarti. Jokiu būdu nepykdykite jų, nesišaipykite ir nemėginkite patikrinti žinių.

Būrimas karštu vašku

Vienas seniausių iki šių dienų išlikusių ateities spėjimo būdų – vaško liejimas.

Vienas seniausių iki šių dienų išlikusių ateities spėjimo būdų – vaško liejimas.

Atlaužkite vaško gabalėlį, įdėkite į šaukštą. Laikydama šaukštą virš žvakės liepsnos, išlydykite ir šliūkštelėkite į dubenį šalto vandens. Vandenyje sustingusi figūrėlė atskleis, kas jūsų laukia. Karštas vaškas vandenyje gali įgauti įvairiausių formų. Visų jų apibūdinti neįmanoma, todėl pateikiame tik dažniausiai pasitaikančių figūrų reikšmes.

Širdis. Jūsų laukia meilė, o gal net vedybos. Jei jums į akį krito koks nors vyriškis, tikėtina, kad pagaliau sulauksite jo dėmesio. Jei burdama visą laiką galvosite apie patinkantį vyrą, tai ir užbursite jį.

Karūna. Būsite pagerbta. Gali būti, kad susilauksite paaukštinimo.

Pinigėliai. Gal išlošite loterijoje, o gal būsite tinkamai įvertinta ir sulauksite piniginio atlygio už atliktus darbus. Žodžiu, jūsų laukia turtai.

Trikampis. Pasidomėkite, ar aplink jus sparną rėžiantis vyriškis nevedęs. Didelė tikimybė įsivelti į meilės trikampį.

Žiedas. Netrukus susižadėsite, o gal ir ištekėsite. Nenumokite ranka į užsimezgusią draugystę su kitos lyties atstovu. O gal tai jis?

Medis. Pagaliau ir jums pradės sektis tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime.

Žvaigždė. Jeigu kam nors sužimba žvaigždė, galima tikėtis tik vieno – begalinės laimės.

Akis. Visa, kas iki šiol buvo neaišku ir nedavė ramybės, greitai išaiškės. Akylai stebėkite, kas vyksta aplinkui.

Žuvis. Laukia naujos pažintys. Būrys naujų draugų privers jus pamiršti vienatvę.

Laivas. Traukite lagaminus ir ruoškitės kelionei. Nevalia sėdėti namuose, kai laukia puiki galimybė prasiblaškyti. Nepražiopsokite svarbių gyvenimo permainų.

Saulė. Ji jau čia pat. Nenuleidžia nuo jūsų akių ir yra pasirengęs atiduoti jums visą meilę ir šilumą, praskaidrinti niūrią kasdienybę. Nepasididžiuokite, įsileiskite šviesą į savo gyvenimą.

Lopšys. Laukia šeimos pagausėjimas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kristupas Krivickas: „Tradicijos padeda būti geresniais žmonėmis“

Mezginiais dekoruotos žvakidės

Poroje ar be poros?

Norėdamos sužinoti, ar greitai sulauks piršlių, mūsų prosenelės atsakymo sulaukdavo burdamos Kūčių naktį. Jei ir jums knieti sužinoti, kaip ateinančiais metais klostysis meilės reikalai, išmėginkite šiuos būrimo būdus.

Norėdamos sužinoti, ar greitai sulauks piršlių, mūsų prosenelės atsakymo sulaukdavo burdamos Kūčių naktį.

  • Sudėkite vyriškus ir moteriškus batus į maišą, nežiūrėdama ištraukite vieną batą. Jei batas vyriškas, šiais metais neliksite vieniša, jei moteriškas – teks dar palūkėti.
  • Pasemkite iš dubens saują riešutų, saldainių ar kūčiukų: jei juos suskaičiavusi gausite porinį skaičių, kitąmet būtinai surasite antrąją pusę, jei ne – liksite be poros.
  • Įpilkite į dubenį vandens, sukite jo paviršiumi pirštu tol, kol jis ims sūkuriuoti. Tada įmeskite į vandenį du angliukus. Jei vanduo juos suneš į vieną vietą, kitąmet nebebūsite viena.

Veidrodėli, pasakyk...

Veidrodį mūsų senoliai laikė langu į anapusinį pasaulį ir šventai tikėjo, kad jame galima išvysti savo ateitį.

  • Pavalgiusi vakarienę, Kūčių naktį, užsidarykite tuščiame kambaryje, prie durų pastatykite veidrodį, atsistokite nugara į duris, pasilenkite ir per tarpkojį pažvelkite į veidrodį. Jame turėtumėte pamatyti, kas jūsų laukia.
  • Ant balta staltiese uždengto stalo pastatykite dvi žvakes, veidrodį ir pilną stiklinę vandens. Į stiklinę įmeskite auksinį vestuvių žiedą, uždekite žvakes. Iš stiklinės dviem pirštais išimkite žiedą, tris kartus panardinusi jį į vandenį ištraukite ir žvilgterėkite pro jį į veidrodį. Galbūt jums pavyks pamatyti savo mylimąjį.
  • Paimkite dvi žvakes, rankšluostį bei veidrodį ir viena užsidarykite vėsiame kambaryje. Uždegtas žvakes pastatykite abipus veidrodžio ir palaukite, kol jis aprasos. Rankšluosčiu nuo veidrodžio nubraukusi rasą jame išvysite mylimojo veidą.

Kas jūsų laukia

Veidrodį mūsų senoliai laikė langu į anapusinį pasaulį ir šventai tikėjo, kad jame galima išvysti savo ateitį.

Padengus Kūčių stalą, po staltiese reikia padėti šieno arba šiaudų. Susėdę namiškiai turi kyštelėti ranką po staltiese ir nesirinkdami ištraukti vieną šiaudą. Jei netekėjusi mergina ištraukia ilgą ploną šiaudelį, vadinasi, jos vyras bus aukštas ir liesas. Jei trumpą ir storą, išrinktasis bus žemas ir drūtas. Vedusiesiems šiaudas parodo, kokie jiems bus ateinantys metai. Jei šiaudas plonas, teks susiveržti diržus, jei storas – laukia turtingi metai. Jei ištekėjusi moteris ištraukia sustorėjusį stiebelį, ji susilauks vaikelio.

Kai Kūčių vakarą susėsite prie žvakėmis apšviesto stalo, atkreipkite dėmesį į sėdinčiųjų šešėlius. Jei žmogus meta didelį šešėlį, jo laukia sėkmingi metai: viskas gerai klosis ir ligos aplenks. Jei šešėlis be galvos, gali ištikti skaudi nelaimė. Šešėlis plonas, neryškus, virpantis – laukia sunkūs metai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką Kalėdoms dovanoti Liūtams, Mergelėms, Svarstyklėms ir Skorpionams (2)

Skaitykite daugiau