Metų knygos vaikams 2018 nugalėtoja Jurga Vilė Vilniaus knygų mugėje pristato naują knygutę – „Švelnumo fabrikėlis“

Rašytoja Jurga Vilė/ Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-23 10:57
Šį savaitgalį vykstančioje Vilniaus knygų mugėje, Metų knygos vaikams 2018 nugalėtoja, rašytoja Jurga Vilė pristato jau antrąją knygutę vaikams – „Švelnumo fabrikėlis“. Spaustuve ir dažais dar kvepianti knygelė ypatinga tiek savo stilistika, tiek istorija. Šios naujos knygutės siekis – paskatinti vaikus atrasti magišką augalų pasaulį ir pažinti stebuklingas jų galias.

Rašant šią knygutę vaikams, Jurgos Vilės įkvėpimu ir kūrybine erdve tapo stebuklingi augalų lašeliai ­– eterinių aliejų mišiniai. „Gavau siuntinuką su šios istorijos kvapais. Su vaikais išpakavome dėžutę, kambarys pakvipo eteriniais aliejais ir jie užpildė visą namų erdvę. Tuomet, tik liko sėsti ir surašyti tuos užplūdusius jausmus“, – kūrybos šaltiniu dalijasi autorė. „Ši knyga man pačiai – kaip dovana“, – sako Jurga.

„Švelnumo fabrikėlio“ istorija nukelia skaitytoją į stebuklingą gamtos visatą, kviečia į pažinimo ir atradimų kelionę, pagardintą netikėtais Aksominio miško gyventojų išbandymais, smagiais nutikimais bei draugystėmis. Ši knygutė moko smalsiai žengti į žydinčias pievas, kvepiančius miškus ir priimti žemės dovanas. Augalai ir aromaterapija, prisilietimas ir apsikabinimas, švelnumas ir draugystė – tai raktiniai knygelės žodžiai.

„You & Oil“ laboratorijos įkūrėja Birutė Nastaravičiūtė, tokios knygutės svajonę ilgai nešiojosi širdyje. „Esu keturių vaikų mama, tad mintis sukurti knygutę apie natūralius eterinius aliejus kilo kartu su jais kalbantis apie ypatingas augalų galias. Taip gimė Aksominis miškas ir fabrikėlis, kuriame švelnučiai švelnumo lašus gamina. Tikiu, kad kartu su savo švelnučiais, keliaudami šios knygelės puslapiais, atrasite ir pamilsite eterinių aliejų pasaulį“, – sako knygutės idėjos autorė. „O Jurga – nuostabi rašytoja, mane sužavėjo jos pirmoji knyga vaikams, esu labai laiminga, kad ji – knygutės „Švelnumo fabrikėlis“ autorė“, – pratęsė mintį Birutė.

Knygutės „Švelnumo fabrikėlis“ istoriją piešiniais padabino dailininkė Lina Zigmantė. Pasak kūrėjos, knygutės piešimas jai tapo tikra vaizduotės kelione, kvepiančia gamtos galiomis. „Pasaulis pilnas stebuklų ir jie dažniausiai slypi labai paprastuose dalykuose, kaip, tarkime, švelnus prisilietimas ar apkabinimas“, ­– mintimis dalinasi dailininkė.

Vakar, Vilniaus knygų mugėje, rašytoja Jurga Vilė atsiėmė apdovanojimą už geriausią knygą vaikams. Pirmąją autorės knygą, pavadinimu „Sibiro haiku“, skaitytojai pakylėjo ant aukščiausio apdovanojimų laiptelio. Pasak Jurgos, toks įvertinimas jai pats brangiausias. „Tikiu, „Švelnumo fabrikėlis“ taip pat ras savo auditoriją, kuri drąsiai žengs į naują pažinimų erdvę“, – sako jau antros knygutės vaikams autorė.

Susitikti su knygos vaikams „Švelnumo fabrikėlis“ kūrėjomis galite šį savaitgalį vykstančioje Vilniaus knygų mugėje. 

Naujausi straipsniai