„Met Gala“ pokylio stilius: kam pavyko, o kas atrodė nekaip?

Rihanna / Vida Press nuotr.
Rihanna / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-05-03 10:54
AA

„Met Gala“ pokyliai – ne šiaip raudonojo kilimo renginys. Šiais metais jis skirtas tikrai ikonai – dar gyvai – japonei Rei Kawakubo, „Comme des Garçons“ dizainerei ir „Dover Street Market“ parduotuvių tinklo steigėjai. Pokylis skirtas jos 30 metų veiklos parodos atidarymui Niujorke bei paramos fondo lėšoms kaupti.

Rei lengvai atpažįstama – savo meile juodai ir baltai, raudonai spalvoms, skulptūriškoms formoms, atšiauriam avangardui ir nenoru kalbėti. Nors Japonijoje ji toli gražu nėra tokia populiari kaip Vakaruose (kaip ir kiti japonų dizaineriai – čia tinka patarlė apie pranašą savo šalyje), tačiau egzotiškas japonų požiūris į spalvą (ir jos nebuvimą), formą, drabužio paskirtį yra unikalus, patrauklus, stebinantis, padėjęs suformuoti ne vieno Vakarų mados kūrėjo – Maison Martin Margielos, Ann Demeulemester, Ricko Owenso – braižą. „Kai kuriu drabužius, apie madą negalvoju“, sako ji, paprašyta pakomentuoti savo kolekcijas. Ir nors Rei drabužiai labiau menas nei mada, tačiau „Comme des Garçons“ – pašėlusiai sėkmingas verslas, kasmet generuojantis apie 280 mln. dolerių (įmanoma būti turtingam menininkui).

Tad „Met Gala“ svečiams galiojo aprangos kodas – japoniškas avangardas, antiklišė, meno ir komercijos sankryža.

Lyg ir aiškiai apibrėžtas teminis pokylis, ar ne? Pavyzdžiui, VMA turi savo temą – kas mažiau apsirengs, Oskarai, Kanai – „who do you wear tonight?“, t. y. kieno brangesnė ir populiaresnio dizainerio suknelė (kiekviena save gerbianti mados snobė velkasi „Gucci“) ir panašiai. Pirmadienį ne vienas „Met Gala“ svečias pasipuošė „Comme des Garçons“ drabužiu, avangardiškai ar bent juodai. Tačiau aprangos kodo nesiseka paisyti net tik Lietuvoje – „Met Gala“ užteko vakarinių suknių aukštais skeltais ir nuogomis šlaunimis, mokyklos išleistuvių stiliaus mini ir tortų, blizgančių nei-nuoga-nei-apsirengusi – užsilikusių tendencijų iš praėjusių pokylių – jų neaptarinėsiu.

Šį kartą smalsiau, kam pavyko japoniška avangardo tema, o kam – nelabai.

Pavyko (tikėkimės, kad Rei labai nesipiktino):

Rihanna su „Comme des Garçons“ – viena iš sąžiningai pataikiusių į temą. Tiesa, twiteris plyšauja, kad ji atrodo kaip sakurų medis arba dekonstruotas močiutės užklotas, bet, ei, avangardas gali kelti visokių minčių – kaip ir menas apskritai.

Rihanna / Vida Press nuotr.

Katy Perry. Įspūdinga ir pataikyta į temą, tačiau ar tikrai čia ji? Gal truputį stengiasi būti naująja Lady Gaga ar Rihanna?

Katy Perry / Vida Press nuotr.

Rickas Owensas su savo mūza Michèle Lamy „Comme des Garçons“ drabužiais. Maždaug taip ir turėjo atrodyti avangardo aprangos kodas.

Rickas Owensas ir Michele Lamy / Vida Press nuotr.

Lena Dunham. Rei labai mėgsta langučius.

Lena Dunham / Vida Press nuotr.

Ruth Negga. Rei Kawakubo turėjo įtakos net tokiai savo priešingybei kaip Valentino, kurio suknelę vilki viešnia.

Ruth Negga / Vida Press nuotr.

Solange Knowles. Thomas Browne'as – vienas iš avangardiškiausių šiuolaikinių dizainerių, kurio drabužį vilki Solange. Verta dėmesio, tik gal kiek per šilta?

Solange Knowles / Vida Press nuotr.

Dakota Johnson, vilkinti „Gucci“ suknele, Isabelle Hupert su „Dior“, Evan Rachel Wood su „Altuzarra“, Hailee Steinfeld su Veros Wang komplektu. Rei juodo stiliaus gerbėjai devintajame dešimtemtyje Tokijuje buvo vadinami „varnų gauja“.

Dakota Johnson / Vida Press nuotr.

Lily Aldridge. Ralpho Laureno suknelė su milžinišku skeltu būtų prapuolusi panašių suknių minioje VMA ar Oskaruose. Tačiau su „Balenciaga“ raudonais auliniais-kojinėmis ir – kas ten bebūtų ant veido – ji tobulai tinka Riri, Katy Perry ir kitų avangardisčių minioje.

Lily Aldridge / Vida Press nuotr.

Emmy Rossum suknelė primena garsiosios „Bumps and Lumps“ (angl. gumbai ir guzai) kolekcijos siluetą.

Emmy Rossum / „Scanpix“ nuotr.

Kate Bosworth gumbuotos ir guzuotos faktūros „Tory Burch“ suknelė – inspiruota Rei estetikos.

Kate Bosworth / Vida Press nuotr.

Kate Hudson su „Stella McCartney“ suknele atrodė tarsi minimalistinė Rei baltų modelių su baltais plaukais versija.

Kate Hudson / „Scanpix“ nuotr.

Prie baltaplaukių – ir Rita Ora su raudona „Marchesa“ suknele.

Rita Ora / Vida Press nuotr.

Anna Cleveland su „Comme des Garçons“, Julien d'Ys ir Stella Tennant. Rei Kawakubo klubas.

Anna Cleveland / Vida Press nuotr.

Nekas:

Madonna: kaip visada – pribloškiamai talentinga atlikėja atrodo pribloškiamai blogai. Joks kamufliažas neužmaskuos blogo skonio. Atleisk stilistą, aš nemokamai sukursiu tavo stilių, m?

Madonna / Vida Press nuotr.

Nicki Minaj. Man labiau patinka ją klausyti, nei matyti. Galiu kirsti lažybų, kad Nicki chebrytėj niekas nežino nei Rei, nei „Comme des Garçons“. Nepaisant, kad modelis kurtas specialiai jai „H&M“ dizainerių komandos – vis tiek pro šalį. Dar tie striptizo šokėjos batai...

Nicki Minaj / „Scanpix“ nuotr.

Cara Delevingne. Futurizmas buvo praeitų metų „Met Gala“ tema.

Cara Delevingne / Vida Press nuotr.

Lily Collins. Giambatista Valli yra vienas puikiausių mados kūrėjų. Tačiau ši jo suknelė ir jos vilkėtoja primena barbę, įstrigusią į tortą.

Lily Collins / „Scanpix“ nuotr.

Bella Hadid su Alexanderio Wango em, tinkline kūno kojine iš suaugusių išdykavimams skirtų prekių skyriaus? Kita vertus, kūno kojinę Japonijoje galima rasti tose pačiose parduotuvėse, kur ir maistas, vaikiški žaislai, lagaminai ir kojų masažuokliai – tai gal į temą?

Bella Hadid / Vida Press nuotr.

Madam Wintour. Viena iš renginio kuratorių ir MET muziejaus patikėtinė visai nestebina – ji verslininkė, o skonis niekada nebuvo jos stiprioji pusė. Pliusas už tai, kad nusiėmė saulės akinius.

Anna Wintour / „Scanpix“ nuotr.

Daugiau svečių nuotraukų – galerijoje.

„Met Gala“ pokylio svečiai (121 nuotr.)
+115