Mes žinome, ką jūs nešiosite šią vasarą

Rankinės / Vida Press ir Scanpix nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-25 08:55
Anna Wintour gyvena be rankinės. Žemės moterims sunkiau be jų. Nuo nepraktiškų mažulių iki beveik turgaus krepšių – be šių penkių rankinių artėjančią vasarą tikrai neapsieisime. Tegyvuoja permainos ir naujos rankinės.

Turgaus krepšiai

Kas prisimena aštuntąjį ir devintąjį dešimtmečius, aiškiai supras, iš kur mados vėjai atpūtė baūlus. Kažkada Marcui Jacobsui palaiminus, jie uždirbo milijonus „Louis Vuitton“, o dabar šaunią komercinę ir kūrybinę tradiciją tęsia Demna Gvasalia ir „Balenciaga“. Antra vertus, tai ne tik praktiškas daiktas (tilps viskas), bet ir konceptualus kūrinys: dizaineris sąmoningai perkelia pabrėžtinai kasdienį utilitarinį objektą ant podiumo, sukuria jam naują kontekstą ir ardo stereotipus, kas gražu, o kas ne…

Kad ir kaip būtų, tokia rankinė pravers ne tik mieste, bet ir ilgam savaitgaliui ar skrydžiui pigiomis oro linijomis.

The Balenciaga Resort 17 Collection. Explore the lookbook on Balenciaga.com #Balenciaga #Resort17 #Look6

A post shared by Balenciaga (@balenciaga) on

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Mikroformatas

Kitaip nei turgaus krepšys, šis daiktas – visai nepraktiškas, bent iš pirmo žvilgsnio. (Antra vertus, jei tokią rankinę vertintume kaip didelę piniginę ir nešiotume su minėtuoju krepšiu – kodėl ne?!) Be to – ji patikimas būdas patraukti dėmesį. Kaip nepastebėsi „Chanel“ robotukų ar „Loewe“ rankinių apyrankių ir pakabukų?! O žaisliniai „Valentino“ veidrodėliai su grandinytėmis – visų mergaičių nuo penkerių iki penkiasdešimties svajonė?! Kiek didesni „Chloe“ modeliai su daugybe detalių: odiniai, metalinė rankena-apyrankė, nusegami dirželiai. Puikus ir nenuobodus papuošalas, kurių galima nešioti kelis.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Pintos rankinės

Jos – ne nauja, o greičiau amžina ir universali tendencija, grįžtanti kiekvieną pavasarį ir vasarą. O ir kada gi jas dar nešioti, jei ne prie plazdančių suknelių ir baltų kelnių?! Sezono svajonė – trapecija su medine rankine iš „Michael Cors Collection“, ryškios ir spalvotos kutuotosios „Pucci“ ar „Lemaire“ improvizacija medinių automobilių užtiesalų tema (taip, tai irgi devintasis dešimtmetis...).

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Crochet all day. #LivingInColor

A post shared by Michael Kors (@michaelkors) on

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Rankinės su plačiu diržu

Vienas patogiausių metų modelių: ir dėl vidutinio dydžio, ir dėl plataus, neretai keičiamo diržo – tikri universalūs transformeriai (diržai parduodami atskirai, deja, kartais kainuoja kaip pati rankinė...). Geriausiai atrodo prie paprastų išdidintų, kone vyriškų marškinių ir baltų marškinėlių arba – atvirkščiai, prie romantiškų suknelių su nėriniais ir raukiniais. Prabangūs variantai – kolekcinis „Dior“ ir „Prada“, prieinama prabanga „Trussardi“, „Versace“, „Michael Cors Collection“. Įperkami ir patikimi variantai – „Massimo Dutti“, „Zara“, „Asos“, „Marc Jacobs“.

Michael Kors nuotr.
Michael Kors nuotr.
„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Maišai

Irgi ne visai nauja tendencija, nesitraukianti kelintą sezoną. Tokie modeliai paprastai be užtrauktuko, tiesiog užtraukiami raišteliu. Įdomiausius 2017 m. pavasario–vasaros variantus pristatė „Marni“: vieno modelio raišteliai atstojo rankenas, kitas buvo dekoruotas metaliniu žiedu, per kurį perverta pati rankinė.

Nepakeičiamas variantas rankinių maniakėms, labai krintantis į akį ir tinkamas beveik visur. Bet už tendencijos ilgaamžiškumą ir patogumą neatsakome.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Pulling cords to redefine a shape. #MarniSS17

A post shared by Marni (@marni) on

Elaima.lt

Naujausi straipsniai