Merūnas Vitulskis Naujųjų išvakarėse vilniečius lepino arijomis ir neapolietiškomis dainomis

Merūnas Vitulskis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-12-31 18:25
Naujųjų metų išvakarėse klasikinės muzikos gerbėjai rinkosi Vilniaus Kongresų rūmuose, kur savo pasirodymą surengė tenoras Merūnas Vitulskis. Akomponuojant Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantų jis scenoje atliko neapolietiškas dainas bei geriausias tenorams parašytų operų arijas. Šiuo koncertu dainininkas pradėjo naujametį koncertų maratoną.

Iš viso antradienį M.Vitulskio laukė net keli koncertai: dainininko žmona Erika Vitulskienė portalui Žmonės.lt pasakojo, jog po pasirodymo Kongresų rūmuose jo tuoj pat laukė „Auksinio balso“ koncertas Vilniaus „Siemens“ arenoje, po to M.Vitulskis išskubės koncertuoti Kaune. Anot E.Vitulskienės, vėliau suplanuotas dar vienas koncertas Vilniuje. „Naujus metus pasitiksime darbe. Mums šventės – pats darbymetis“, – Žmonės.lt sakė ji.

Išgirsti M.Vitulskio atliekamų neapolietiškų dainų ir arijų Konkresų rūmuose susirinko keli šimtai klausytojų – salėje liko vos kelios laisvos vietos. Šventiškai pasipuošę gerbėjai savo akimis pamatė daugeliui lig šiol neregėtą, kitokį nei įprasta stebėti televizijoje, tačiau tikrą M.Vitulskį ir didžiulį jo talentą. Išskirtinio balso dainininkas gerbėjus prikaustė nuo pirmųjų natų, kiekvienas jo atliktas kūrinys gausiais aplodismentais. 

Į gausias ovacijas M.Vitulskis klausytojams atsakė šypsena ir nusilenkimais: kamerinė aplinka neleido jam emocingai dėkoti ar sveikinti gerbėjus, priešingai nei pramoginio tipo scenose.

Dar anksčiau M.Vitulskis tvirtino nekantriai laukęs šio savo pasirodymo, dainuoti Kongresų rūmuose jam – garbė: „Visų pirma, tai viena svarbiausių šalies scenų ir aš džiaugiuosi suteikta garbe dainuoti joje Naujųjų metų išvakarėse. Kiekvienas koncertas šioje salėje yra ypatingas: ir dėl to, kad susirenka daug puikios publikos, ir dėlto, kad dainuoti tenka akompanuojant fantastiškam orkestrui, kuriam vadovauja neeilinio talento dirigentas, maestro G.Rinkevičius. Beje, ne kartą viešėdamas užsienyje sulaukiau G.Rinkevičiui skirtų komplimentų. Labai smagu išgirsti, kad LVSO vadovas yra gerai žinomas ir labai vertinamas už Lietuvos ribų.“

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Kongresų rūmuose skambėjusius kūrinius jis apibūdino kaip šventišką, geras emocijas sukeliančią lengvą programą, kuri suprantama ir neitin akademinėje muzikoje besigaudantiems žmonėms.  „Didžiają dalį programos sudaro dainos ir arijos iš Auksinio tenorų fondo, kurias išgarsino pasaulinio garso operos dainininkai tokie kaip Enrico Caruzo, Luciano Pavarotti, Mario Lanza ir kiti. Taip pat į šio koncerto programą įtraukiau ir porą arijų iš operų, kuriuose dabar dainuoju Austrijoje.  Tikiuosi publikai bus įdomu išgirsti mane ne lyrinio, o centrinio tenoro amplua, kai dainuosiu Macduffo partiją iš jau minėtos operos „Lady Macbeth“, – šypsodamasis apie koncerto programą pasakojo M.Vitulskis.

M.Vitulskiui baigus savo pasirodymą publika jam plojo atsistojusi, nuo scenos jis nulipo nešinas glėbiu gėlių. 

Žmonės.lt primena skaitytojams, kad ilgą laiką M.Vitulskis viešėjo Austrijoje.  Klagenfurto miesto operos teatre jam buvo patikėtas Macduffo vaidmuo Giuseppe Verdi operoje „Lady Macbeth“ (pagal Williamo Shakespeare‘o pjesę), o Graco operos teatre jis dainavo Rudolfo partiją Giacomo Puccinio operos „La Boheme“ pastatyme.  „Šie pastatymai sulaukė daug puikių recenzijų, ir aš labai džiaugiuosi“, – pakomentavo vienas geriausių šalies tenorų. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai