Žemaitiškai uždainavusios lietuvės – dėmesio centre: vaizdo klipas skaičiuoja tūkstančius peržiūrų

Akimirka iš grupės „Graži ir ta galinga“ vaizdo klipo „Žemaitė“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-09 20:24
„Graži ir ta galinga“ – tai penkių merginų, užaugintų Klaipėdos Jaunimo teatro, grupė. Astos Zacharovaitės, Vaivos Kvedaravičiūtės, Rugilės Latvėnaitės, Ievos Pakštytės ir Marijos Žemaitytės kūrinys „Žemaitė“ šiomis dienomis užkariavo internetą – per vos 2 dienas nuo vaizdo klipo atsiradimo „Youtube“ platformoje, jis buvo peržiūrėtas jau daugiau nei 30 tūkstančių kartų, o peržiūrų skaičius vis auga.

Visos grupės narės jau aštuonerius metus dirba Klaipėdos Jaunimo teatre, o savo kūrybinį ansamblį vadina „grupe/spektakliu/koncertu“.

Šis muzikinis projektas atsirado po ankstesnio „Graži ir ta kita“ spektaklio-koncerto, kuris pirmą kartą išvydo dienos šviesą prieš trejus metus. Būtent šis pektaklis-koncertas buvo šmaikštus, ironiškas, teatralizuotas koncertas, kalbantis apie santykius ir iš jų kylančias problemas, pašiepiantis tiek moterų, tiek vyrų stereotipus.

Akimirka iš grupės „Graži ir ta galinga“ vaizdo klipo „Žemaitė“
Akimirka iš grupės „Graži ir ta galinga“ vaizdo klipo „Žemaitė“

Po pasirodymo praėjus šiek tiek laiko, merginos užsimanė kurti naują projektą, kuris atidžiau apžvelgtų Lietuvos moterų istoriją. Aktorės dienas leido bibliotekose, ieškodamos įvairių, dar negirdėtų istorijų, juokingų nutikimų, bandydamos suprasti, kaip atrodė lietuvės portretas ankstesniais laikais, jos kėlė klausimą, kiek senųjų tradicijų mumyse yra išlikę iki šių dienų ir ar tos tradicijos kažkuriomis prasmėmis augino ne tik merginų penketuką, bet ir visas dabartines, šiuolaikines Lietuvos moteris.

Nagrinėjant šią temą, po truputį viskas pradėjo „klijuotis“ į muzikinę formą, taip ir atsirado muzikinis projektas „Graži ir ta galinga“. Tekstus bei muziką merginos kuria pačios, joms artimas ironiškas žvilgsnis ir įvairūs juokingi dalykai, tačiau kartais aktorės būna nusiteikusios ir romantiškai.

Daina „Žemaitė“ yra viena iš keliolikos dainų, kurios skamba pasirodyme „Graži ir ta galinga“. Besidomint Julija Žymantiene (aut. past. – tikrasis Žemaitės vardas), merginas sužavėjo šios moteriškės gyvenimo stilius, požiūris, apie kurį niekada neteko girdėti, apie kurį mokykloje niekas nepasakojo.

„Ji juk tapusi „ta moteriške ant lito“, o kad ji tokia „pasiutus“ buvo, turėjo smarkiai už save jaunesnį mylimąjį, būdama jau brandžiame amžiuje, net nebūtume numanę“, – pasakoja grupės narės.

Šiai dainai tekstą parašė Rugilė Latvėnaitė, ji konsultavosi su savo mama Adele, kuri gerai išmano žemaičių tarmę.

Akimirka iš grupės „Graži ir ta galinga“ vaizdo klipo „Žemaitė“
Akimirka iš grupės „Graži ir ta galinga“ vaizdo klipo „Žemaitė“

Dainos „Žemaitė“ vaizdo klipas gimė bendradarbiaujant su kino kūrėjomis Elena Kairyte ir Rūta Jekentaite.

Pirma pažintis su klipo režisierėmis įvyko befilmuojant Elenos kino režisūros magistrantūros užduotį. Buvo sukurtas  miuziklo žanro trumpametražis filmas, kuris šiuo metu keliauja po festivalius, tad oficialios premjeros Lietuvoje dar nebuvo. Vėliau kūrėjos suprato, jog nori išeiti į viešumą ne tik pasirodymais, bet ir sukurti vaizdo klipą – dėl to kreipėsi į Eleną ir Rūtą, su kuriomis jau buvo dirbę anksčiau.

Ir štai – grupės „Graži ir ta galinga“ pirmasis vaizdo klipas „Žemaitė“.

Merginų kvintetas nesitikėjo tokio staigaus susidomėjimo ir tiek daug peržiūrų, tad labai tuo džiaugiasi. Tiems, kas norėtų pamatyti ir išgirsti pilną spektaklį-koncertą „Graži ir ta galinga“, autorės kviečia į artimiausius pasirodymus Klaipėdoje ir Vilniuje.

Naujausi straipsniai