„Meno Niša“ naują sezoną atidarė su Gusto Jagmino paroda

Gusto Jagmino parodos atidarymas / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-08-20 19:57
Sostinės galerija „Meno Niša“ savo 17-ąjį sezoną pradėjo su tapytojo Gusto Jagmino paroda „Elektros gamykla“. Rugpjūčio 20 dieną atidarytos parodos tematika – nuo industrijos, postsovietizacijos iki (post)industrinių utopijų ir distopijų.

„Elektros gamykla“ – jau penktoji personalinė abstrakcionisto Gusto Jagmino paroda. Menininkas Vilniaus dailės akademijoje baigė tapybos magistro studijas, yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. G.Jagmino tapyba galerijos „Meno Niša“ jau sėkmingai pristatyta tarptautinėse meno mugėse, menininkas yra dalyvavęs virš 30 grupinių parodų.

Jagminas tapybos mokėsi pas Arvydą Šaltenį, Henriką Čerapą, Ričardą Nemeikšį, jo emocinga ir nuoširdi tapyba kelia asociacijų su R.P.Vaitiekūno peizažais, formatai, koloritas artimas Inos Budrytės kūriniams. Pasak menotyrininko Viktoro Liutkaus, daugumoje menininko darbų visuomet gali rasti peizažą – kaip pagrindinį ar šalutinį herojų. G.Jagminas suabstraktina peizažą iki spalvos, bet tuo pačiu palieka atpažįstamumo momentą. Nors tapytojo kūrinių pavadinimai skamba dekadentiškai ir užduoda romantizmo toną, bet kūriniai yra aktualūs šiuolaikiniame kontekste ir juose netrūksta ironijos.

Gusto Jagmino parodos atidarymas / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Gusto Jagmino parodos atidarymas / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Pasakodamas apie parodą „Elektros gamykla“, G.Jagminas teigė, kad buvo laikas, kai lankėsi žmogaus nepaliestuose peizažuose. „O dabar vis dažniau suku ratus  ten, kur vystoma industrinė veikla, kažkas sugriuvę ar dar tik statoma, ieškau vietų, ten kur buvo žmogus ir paliko (paliks) po savęs vienokius ar kitokius artefaktus, o gal tik nugyventą dykvietę“, – išdavė menininkas.

Parodos „Elektros gamykla“ koncepcija atsirado praėjusią žiemą, kuomet G.Jagminas nutapė keletą postindustrinių peizažų, kurie vėliau sugulė į keliolikos darbų tapybinį pasakojimą. „Tematika šmėžuoja nuo industrijos, postsovietizacijos iki  (post)industrinių utopijų/distopijų. Visa tai radosi iš ilgų pasivaikščiojimų po miestus ir po užmiesčių dykvietes, vis dažniau permąstant nūdien sunkiai išsprendžiamą konfliktą: tarp nežabotos antropoceno plėtros ir tarp grėsmės rūšių įvairovei (beje ir mums patiems) bei tarp pažeistos klimato pusiausvyros”, – pristatydamas savo penktąją parodą pasakojo G.Jagminas.

G.Jagmino tapybos paroda „Elektros gamykla“ – galerijos „Meno Niša“ vykdomo projekto „Meno erdvė jauniems menininkams“ dalis. Tai tęstinis meno projektas sėkmingai įgyvendinamas nuo 2011 m. apimantis jaunųjų kūrėjų parodų ciklus, skatinantis jų iniciatyvas, meninių idėjų tęstinumą.

Gusto Jagmino paroda „Elektros gamykla“ galerijoje  „Meno Niša“ vyks iki rugsėjo 18 dienos. Galerija veikia II-V 12-18 ir VI 12-16 val.

Temos:
Menas Kultūra

Naujausi straipsniai