Meno ir muzikos festivalis „Insanitus“: šviesos eksperimentais domėjosi ir žinomi vilniečiai

Živilė ir Viktoras Diawaros / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-11-07 00:43
Devyni menininkai iš viso pasaulio Vilniuje, „Radio Lofts“ erdvėse, ketvirtadienio vakarą pristatė šiuolaikinio meno šviesos instaliacijas. Multimedijos meno ir muzikos festivalio „Insanitus“ atidarymą aplankė būrys kūrybiškus sprendimus vertinančių vilniečių ir miesto svečių.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Apžiūrėję „Insanitus“ instaliacijas, parodos svečiai, tarp kurių buvo galima sutikti Aleksandrą Pogrebnojų su žmona Monika Račiūnaite, Živilę ir Viktorą Diawaras, Medą Jonaitytę, Richardą Jonaitį ir kitus, pokalbius apie meną tęsė prie vyno taurės.

Kiek vėliau parodos atidarymą vainikavo audiovizualinis menininko iš Meksikos Rodrigo Guzmáno Cázares pasirodymas. Instaliacijos, vaizdo projekcijos, audiovizualiniai pasirodymai ir kiti parodoje pristatomi kūriniai atskleidžia naujus šviesos patyrimo būdus, supažindina su įvairiomis šviesos panaudojimo kūryboje galimybėmis.

Parodoje kūrinius pristato profesionalūs ir tarptautiniu mastu pripažinti menininkai iš Lietuvos ir užsienio šalių: Čekijos, Vokietijos, Vengrijos, Meksikos ir kt.  

„Insanitus“ paroda veiks savaitgalį ir šiokiadieniais iki lapkričio 13 d., įėjimas – nemokamas. Parodą uždarys didelis koncertas menų fabrike „Loftas“, kurio komanda šiemet ir pakvietė penkis metus Kaune vykusį „Insanitus“ festivalį organizuoti Vilniuje.

Uždarymo renginyje, lapkričio 14 d., kitą penktadienį, pasirodys teisingi taisyklių laužytojai iš Berlyno – „Brandt Brauer Frick“ ir Skandinavijos madingojo pogrindžio grupė „Efterklang“. Taip pat „Insanitus“ tėvai – „Naktiniai Paukščiai“.

„Be abejonės, tai muzika, kuriai reikia naujo termino, nes toks žodyne neegzistuoja“, – sako Viktoras Diawara, padėjęs į Lietuvą pagaliau prisikviesti „Brandt Brauer Frick“.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt
Temos:
Šviesa Aktualu

Naujausi straipsniai