Menininko Vaido Maco kurti drabužiai - neįtikėtinai gaivus žvilgsnis į madą

Menininko Vaido Maco kurtų drabužių kolekcija, kurios veidu tapo Eglė Grėbliauskaitė / Enrikos Samulionytės nuotr.
Menininko Vaido Maco kurtų drabužių kolekcija, kurios veidu tapo Eglė Grėbliauskaitė / Enrikos Samulionytės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-05-25 11:57
AA

Menininko Vaido Maco sukurti drabužiai - tikra atgaiva toms, moterims, kurios jau įžengė į kitą drabužių pasirinkimo etapą, kai masinė mada nebedomina. Arba toms, kurios moka meistriškai žongliruoti išskirtiniu, brangiu drabužiu ir priderinti pigų.

Tai tik drabužiai? Bet jais siunčiama žinutė apie asmenybę. Norisi, kad ta žinutė būtų prasminga.

Vaidas Macas savo drabužių fotosesijai „Išsivadavimas I. Ar esi laiminga?“ pakvietė Eglę Grėbliauskaitę. Modelis, menininkė, keturių vaikų mama – ši moteris puikiai įkūnijo asmenybę, kuriai ir skirta Vaido kūryba. Vaidą Macą žavi Eglės gebėjimas atsiriboti nuo stereotipų ir laisvas gyvenimo alsavimas.

Stebėdamas aplinką menininkas Vaidas Macas svarsto, su kokiais sunkumais tenka susidurti šiuolaikinei moteriai.

„Sakome „visuomenė”, o iš tikro mes patys įspraudžiame moteris į rėmų ir reikalavimų labirintą. Ji privalo būti graži, protinga ir žavinga, puiki mama, nuostabi žmona, visada aktyvi, nenuilstanti, įspūdingą karjerą daranti, nuolatos pasitempusi – TOBULA. O svarbiausia, iš jos nepaliaujamai reikalaujama amžinos “jaunystės” ir “seksualumo”.

Turėdama sėkmingai išpildyti tiek visokių “turi”, “privalai”, “reikia”, moteris stokoja laiko abejoti jai primetamomis klišėmis. Kasdienėje tų reikalavimų pildymo tėkmėje ji neturi laiko stabtelėti ir pagalvoti, kas ji, kokia, kas yra jos laimė. Jos akis tarsi dengia raiščiai. Ji blaškosi. Jos rankos ir kojos surištos. Jos nerimas turi pagrindą, nes giliai viduje ją kankina abejonė", - svarstė Vaidas Macas.

Pančius simbolizuoja spindinčio šilko juostos, tapusios pagrindiniu fotosesijos leitmotyvu.

Kūrėjas kviečia išsivaduoti iš jų, išdrįsti būti savimi, augti, leisti augti kitiems, kurti ir su nuostaba atrasti tikrą save.

Fotosesijoje menininkė Eglė Grėbliauskaitė įkūnijo šią moters išsilaisvinimo dramą, kurios finišas ­– ramybe alsuojančios, laisvos moters portretas.

„Fotosesijos, vaizdo kampanijos yra neatsiejama šiuolaikinio mados pasaulio dalis, todėl siekiu pasinaudoti šiomis priemonėmis, kalbėdamas aktualiomis socialinėmis temomis. Nors esame įpratę, kad magiškas mados pasaulis mums dažniausiai žada saldžias pasakas, į šią fotosesiją raginu pažvelgti kaip į mūsų realybės atspindį veidrodyje. Menas, kūryba ir, šiuo atveju, mada turi kalbėti. Visa tai ir apima mano bendradarbiavimo su įvairiais kūrėjais ciklas pavadinimu „FASHION MUST TALK”, – sakė Vaidas Macas.

„Mane sudomino Vaido pasirinktas netikėtas kūrybos pristatymo kelias. Aktuali socialinė tema perduodama menine forma, o mada tampa tik kalbėjimo įrankiu. Įdomu bendradarbiauti su žmonėmis, kurie nėra abejingi, ieško ir menine kalba kviečia stabtelti, suklusti. Tai drąsu ir inovatyvu, ypač madoje, – pastebėjo menininkė Eglė Grėbliauskaitė. -Žinoma, likau sužavėta lengvos, lyg ir atsainios elegancijos Vaido kūryboje. Viskas paprasta ir tobula tuo pat metu”.

Menininko Vaido Maco kurtų drabužių kolekcija, kurios veidu tapo Eglė Grėbliauskaitė (34 nuotr.)
+28