Menininko K. Greiciūno pieštas Vytauto Kernagio portretas laimėjo prestižinį apdovanojimą

Menininkas K. Greiciūnas ir jos pieštas maestro V. Kernagio portretas/Asmeninio archyvo nuotr.
Menininkas K. Greiciūnas ir jos pieštas maestro V. Kernagio portretas/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-08-02 14:51
AA

Šiuo metu Australijoje gyvenančio ir kuriančio menininko Karolio Greiciūno pieštas maestro Vytauto Kernagio portretas „Old days“ prestižiškiausiame modernaus realizmo konkurse „ARC Salon“ kartu su Airijos, Kinijos ir Amerikos kūrėjų darbais pripažintas geriausiu savo kategorijoje.


Šiais metais „ARC Salon“ aplikuota 4 300 darbų iš 73 pasaulio šalių. Į finalą pateko 1 500 paveikslų, iš kurių „MEAM“ muziejus nusprendė įsigyti tik vieną – aliejiniais dažais pieštą Vytauto Kernagio portretą „Old days“.   
 
„Šis portretas tapo mano asmeniniu iššūkiu, trukusiu kelerius metus. Prie portreto grįžau daugiau nei kelis kartus ir neturėjau jokių minčių apie laimėjimus ar prizus. Užbaigus darbą, visiškai atsitiktinai sužinojau, kad iki prestižiškiausio realizmo krypties „ARC Salon“ konkurso aplikacijų uždarymo liko vos 4 valandos ir nieko nelaukęs nusprendžiau išsiųsti portretą konkursui. Nuoširdžiai tikėjau, kad su savo darbu tiesiog pateksiu į spausdintą konkurso darbų knygą-albumą“, – spontanišką sprendimą pateikti portretą konkursui prisiminė menininkas.
Menininko K. Greiciūno piešti portretai/Asmeninio archyvo nuotr.

„Old days“ paveikslas buvo ne tik įvertintas specialiu pinigniu prizu, bet ir įtrauktas į nuolatinę „MEAM“ meno kūrinių kolekciją. Po oficialios apdvovanojimų ceremonijos Vytauto Kernagio portretas bus eksponuojamas „MEAM“ muziejuje Barselonoje nuo gruodžio 6 d. iki vasario 2 d., o po to keliaus į „Sotherbys“ galerijoją Niujorke ir ten bus eksponuojamas nuo liepos 17 d. iki liepos 27 d.
 
Šiuo metu K. Greičiūnas gyvena ir dirba Australijoje. Kaip teigia menininkas, šiuo metu ten geriausiai atsiskleidžia jo kūrybinis potencialas:  „Gyvenimą čia pasirinkau mąstydamas ir klausdamas savęs, kur mane nuneš likimas kaip kūrėją ir žmogų.“

Menininko K. Greiciūno piešti portretai/Asmeninio archyvo nuotr.

„Vytautas Šapranauskas buvo pirmasis mano nutapytas portretas. Antrasis – Stasio Povilaičio, kuris 2017 metais Amerikoje laimėjo net keturis apdovanojimus bei buvo įvertintas specialiu „Master Piece“ prizu“, – prisimena sėkmingą karjerą meno pasaulyje kuriantis K. Greiciūnas.

 
Menininkas tikisi, jog vieną dieną „Old days“ taps paroda, apjungianti dešimt labiausiai įkvėpusių Lietuvos menininkų bei atlikėjų.
Menininko K. Greiciūno piešti portretai/Asmeninio archyvo nuotr.
 
„Po šio laimėjimo ir lemtingo susitikimo Australijoje su mane nuolat įkvepiančiu ir skatinančiu tobulėti Robin Eley – vienu žymiausių modernaus realizmo menininkų – nusprendžiau visą savo dėmesį sutelkti į darbą ir tobulėjimą. Esu pakviestas atvykti į Los Andželą susipažinti su ten kuriančiais kolegomis ir galerijomis, tad ruošiuosi Ameriką pažinti iš arčiau“, – ateities planais dalijasi K. Greiciūnas.