Menininkės Jūratės Rekevičiūtės ritininių užuolaidų kolekcija gimė draugės virtuvėje

J. Rekevičiūtės kolekcijos roletai / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-28 16:01
Viena ryškiausių šalies menininkių Jūratė Rekevičiūtė savo įkvėpimą bei fantazijos išraišką perkėlė kitur – į erdvių apipavidalinimą.

Menininkė neslepia, kad jai svarbu, jog aplinka keltų geras emocijas, pulsuotų pozityvia energija, todėl rytas atveriant langus ir įsileidžiant saulę turi prasidėti optimistiškai.

„Ritininių užuolaidų kolekcija buvo sukurta draugės virtuvėje, kur nokdamos sultis gamino citrinos ir kvėpėjo gėlės knygose, kur vėjas lyg viltis blaškėsi už lango ir įkvėpimas rungėsi su tinginyste.

Kur neradau kavos ir teko gerti kakavą, o saulėgrąžos sproginėjo brandindamos naują gyvybę ir leisdamos daigus“, – apie kolekcijos gimimą poetiškai kalbėjo Jūratė Rekevičiūtė.

Pozityviam mąstymui įkvepiančią vienetinę ritininių užuolaidų kolekciją „YES“ menininkė pristatė kartu su ritininių užuolaidų ir žaliuzių gamintojais „Domus Lumina“.

Seniai svajojo savo kūrybą nukreipti į interjerą

Mintis sukurti kažką unikalaus namų interjerui, kuo savo namus galėtų pagyvinti menininkės kūrybai neabejingi gerbėjai, J. Rekevičiūtei kirbėjo jau seniai.

„Mano pačios namuose daug langų, tad norėjosi kažko unikalaus, bohemiško, ekspresyvaus, o ritininių užuolaidų audiniai – puiki ir neatrasta terpė išreikšti kūrybai, paversti kasdienį objektą originaliu dekoro elementu.

Mintis išpildyti savo sumanymus kartais veikia kaip traukos dėsnis, tad sulaukusi tokio pasiūlymo, nesvarstydama sutikau“, – pasakoja kolekcijos autorė J. Rekevičiūtė, gerai žinoma kaip grafinių paveikslų, barokiškų, puošnių formų indų ir juvelyrikos meistrė.

Susidūrusieji su menininkės kūryba žino, jog autorės darbai pasižymi veržlumu ir ekspresija. Ne išimtis ir naujoji kolekcija.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

„Šiuolaikinio gyvenimo kontekste dažnai trūksta pozityvių žinių, žmonių šypsnių, spalvų namuose, tad sukurta kolekcija skatins pozityvų mąstymą, požiūrį į gyvenimą, kūrybiškumą“, – sako menininkė.

Ritininė užuolaida gali tapti ryškiu interjero akcentu, prilygstančiu paveikslui.

„Kartu su menininke sutapo mūsų požiūris, jog kolekcija turi išsiskirti unikaliu žinomos grafikės ir keramikės kūrybos braižu, tačiau būti lengvai pritaikoma kiekviename interjere.

Taip pat skaitykite: Kaip nuo ritininių užuolaidų valyti dulkes ir pelėsį?

Pirmoji autorinė ritininių užuolaidų kolekcija skirta ne tik žmonėms, kurie ieško išskirtinių dizaino sprendimų, bet ir besirenkantiems ramesnių tonų bei minimalistinių raštų dekoro elementus“, – pasakoja „Domus Lumina“ rinkodaros vadovė Jurgita Kievišaitė.

Ant roletų perkėlė grafikos ir keramikos darbų motyvus

Kurdama autorinę ritininių užuolaidų kolekciją, menininkė perkėlė savo kūrybos motyvus, raštus ir elementus, naudotus keramikos papuošalų, porceliano indų ar grafikos darbuose. Ant roleto audinio nugulė ir grafikės paskutinės parodos „Graži suknelė“ paveikslas – menininkės vizitinė kortelė.

Ši reprodukcija – tai J. Rekevičiūtės dovana, mėgstantiems šiek tiek provokuojantį, išskirtinio stiliaus dizainą, nebijantiems drąsių ir progresyvių interjero sprendimų.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Autorinė kolekcija žavi ir tuo, jog menininkės kurti motyvai, virtę užuolaidų dekoro elementais, lengvai pritaikomi bet kokiame namų interjere.

Dominuojančios spalvos – mėlyna ir pilka. Ieškantiems drąsių ir ekspresyvių sprendimų, rekomenduojami audiniai su provokuojančiais lapų-lūpų akcentais, žaismingais taurių motyvais. Namuose roletus lengvai pritaikys ir tie, kurie mėgsta minimalizmą. Santūrių spalvų roletų audinius pagyvina modernūs grafiniai elementai.

Menininkė atvirauja, jog kurdama kolekciją mąstė, kur žmonės galės tas ritinines užuolaidas pritaikyti. Didžioji dalis kolekcijos gimė draugės virtuvėje, kurioje kvepėjo citrinomis, skleidėsi gėlės. Taip atsirado užuolaidos virtuvei su citrinos griežinėliais, gėlėmis ar rodyklių akcentais.

Tuo tarpu miegamajame ar svetainėje puikiai tiks ritininės užuolaidos su lapelių motyvais, kurių spalvinė gama padeda kurti ramybę ir harmoniją.

Anot grafikės, kiekvienas motyvas gimęs iš pasąmonės, jos pačios aplinkos, tad norintys įžvelgti prasmę, ją suras, kiti ritinines užuolaidas gali rinktis dėl patinkančių, interjerui artimų raštų.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai