Menininkė Rūta Jusionytė savo kūryba sužavėjo vokiečius: žymus tapytojas pakvietė į privačią rezidenciją

Rasa Jusionytė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-06-29 10:29
„Tie karantino mėnesiai prabėgo kaip vėjas. Neseniai persikrausčiau į naujus namus bei ten įsirengiau dirbtuves“, – sako Prancūzijoje gyvenanti menininkė, skulptorė Rūta Jusionytė. Kartu su žymiais menininkais iš viso pasaulio ji netrukus pristatys savo skulptūras Vokietijoje. Ten išskirtinio dizaino Rūtos darbai papuošė privataus parko teritoriją.

Rūta, savo kūryba dažnai nudžiuginanti ir Lietuvą, šiuo metu ruošiasi greit įvyksiančiai prodai netoliese Diuseldorfo oro uosto Vokietijoje. Rūtos kūriniai papuošė menų parko aRTPARK vietovę. 

„Tai tuo pačiu ir žymaus vokiečių dailininko, tapytojo bei skulptoriaus Berndo Carsparo Dietricho privati rezidencija, dirbtuvės ir jo namai. Pats parkas dažniausiai prižiūrimas meno kolekcionieriaus Norberto Hurlundo bei Diestricho žmonos, žurnalistės Hellos Sinnhuber“, – pasakoja R. Jusionytė.

 

Menininkė Rūta Jusionytė savo darbus pristato Vokietijoje / Asmeninio archyvo nuotr.
Menininkė Rūta Jusionytė savo darbus pristato Vokietijoje / Asmeninio archyvo nuotr.

Su meno pasaulyje itin gerbiamu B. C Dietrichu lietuvė susipažino per galerininkus, kai šiek tiek anksčiau viešėjo Vokietijoje. 

„Viename renginyje teko garbė pabendrauti su Benrd ir jis net įsigijo vieną mano darbą. Užsimezgė gražus, šiltas meninis ryšys. Vėliau dar keletą kartų susitikome parodose bei kultūros renginiuose. 

Praėjusiais metais Bernd su žmona apsilankė mano dirbtuvėse. Mane tarsi sidabro grandine viena po kitos susiejo sąsajos su žmogumi, su kuriuo jaučiu natūralų kūrybinį ryšį. Daininikas intuityviai pasirenka sau artimus neieškodamas pelno ar naudos. Nenatūrailiai pastatyti dalykai ilgai nesilaiko“, – įsitikinusi R. Jusionytė.

Menininkė Rūta Jusionytė savo darbus pristato Vokietijoje / Asmeninio archyvo nuotr.
Menininkė Rūta Jusionytė savo darbus pristato Vokietijoje / Asmeninio archyvo nuotr.

Pati gyvendama Prancūzijoje menininkė dažniausiai kalba prancūziškai, tačiau vokiečių kalbos ji mokėsi mokykloje, todėl vis dažniau lankantis Frankfurte bei Vienoje, atsirado galimybė savo žinias tobulinti. 

Rūta juokiasi, kad pastaraisiais mėnesiais ne tik gyveno nauja paroda, susipažino su Vokietijos meno pasauliu, bet ir šiek tiek patobulino mokykloje įgytus vokiečių kalbos pagrindus. 

Populiarų meno parką, kuris veikia jau 25-erius metus, kasmet aplanko virš 300 tūkstančių lankytojų.

„Vasarą prabėgsiu ir pro gimtąją Klaipėdą, kur „Menų tiltas“ galerijoje pristatysiu savo dar niekur nerodytus darbus. Laukiu ir „Vilnius Art“ mugės, kur susitiksiu su širdžiai artimais meno gerbėjais“, – sako kūrėja ir kviečia į Vokietijoje, menų parke, eksponuojamą savo parodą nuo rugsėjo 15 dienos. 

Temos:
Menas Kultūra

Naujausi straipsniai