Menininkė Rūta Andrė pabandė atskleisti moteriškumo paslaptį

Rūta Andrė sukvietė savo kūrybos gerbėjus į fotodarbų parodą / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-15 15:19
Buvęs modelis, fotografė Rūta Andrė sukvietė savo kūrybos gerbėjus ir bičiulius į fotodarbų parodą. Į koncertų salės „Compensa“ fojė, kurioje ir vyko parodos atidarymas, atvyko fotomeninkas Rimantas Dichavičius, aktorė ir dainininkė Ingrida Žiliūtė, fotografas Ramūnas Danisevičius, dailininkas Artūras Bražiūnas su žmona Jolita, muzikologė Audronė Jasinevičiūtė-Ivanauskienė, Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas ir kt.

Fotomenininkės darbų ciklo „Moteris – kūrėja“ pagrindiniu modeliu tapo žinoma dainininkė, aktorė, poetė Agnė Sabulytė.

„Įsiklausau į šią akimirką, jaučiu kvapą, skonį, formą, spalvą… Gyvenu plačiai atmerktomis akimis, stebiu aplinką, žmonės. Mano gyvenimo objektas buvo ir yra moteris. Visada stebėjausi jos grožiu, plastiškumu, įvairove, subtilumu, paslaptingumu. Ji kaip bedugnė, kaip Žemė gimstanti, mirštanti ir vėl atgimstanti, kaip oras jaučiama, kaip vanduo gaivi, kaip ugnis šildanti, kaip paukštis laisva, kaip gėlė graži ir kvepianti, kaip naktis paslaptinga. Ji gali turėti daug veidų, vaidmenų, būtybių. Kokia ta Moteris-kūrėja?“ – klausia R. Andrė. Pasak autorės, jei nori pažinti Dievą, pažink Moterį. „Aš atsimenu Tave iš labai ilgai.../ Aš myliu Tave.../ Aš priimu Tave...” – eilėmis kalba R. Andrė.

Šiam projektui fotografę įkvėpė Piotro Čaikovskio opera „Jolanta“, matyta Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre: „Įvyko tarsi sprogimas, atsikimšo kamštis ir kūryba pradėjo lietis savime, vienas po kito atsiverė vaizdai“.

Pagrindiniu fotomodeliu tapusi dainininkė A.Sabulytė sakė, kad jos nesutrikdė fotografės pasiūlymas kai kurioms nuotraukoms pozuoti nuogai. „Moters-kūrėjos tema inspiravo mane tarsi išsiskleisti, atrasti save įvairiais rakursais. Be to, šiais fotodarbais aukštinamas prigimtinis moters grožis, o man tai atrodo labai kilnu ir didinga“, – kalbėjo A.Sabulytė. Parodos atidarymo vakarą dainininkė svečiams dovanojo muzikinę programą, solistei akomponavo tarptautinių konkursų lauretė, pianistė Ala Bendoraitienė.

Žmonės.lt

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai