Menininkė Monisha vilniečiams padovanos septynis sekretus

Monisha ėmėsi kūrybos / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2018-04-06 12:43
2015 m. lietuvaitė Modesta prisistatė kaip Monisha ir surengė savo pirmąją tapybos parodą Norvegijoje, žymaus skulptoriaus Arne'o Maelando galerijoje. Nors Modesta turi daug talentų, dabar moteris atsidavusi tapybai. Jos darbais susižavėjo ne tik lietuviai, bet ir užsienio modernaus meno gerbėjai. Balandžio 6 dienos rytą tapytoja papasakojo apie savo naujausią projektą. Net septyniose Vilniaus vietose ji paliks savo nutapytus kūrinius, kuriems surasti miestiečiams reikės naudotis specialiu žemėlapiu.

Tikslios datos dar negalinti atskleisti menininkė Monisha planuoja vilniečiams padovanoti „Septynis gyvenimo sekretus“. Sekretas – paslaptis, kurias vaikystėje tikriausiai savo kieme darydavo kiekvienas vaikas.

„Kai buvau maža, mama po stikliuku mane mokė sudėti pačius gražiausius dalykus. Dėdavau ten gėles, viską, kas atrodė miela. Savo naują projektą „Septyni gyvenimo sekretai“ nusprendžiau padovanotoi žmonėms. Kad jie pažvelgtų ne tik į mano, bet susimąstytų ir apie savo vidų. Juk po sekretais slypi vidinis grožis,“ – pasakoja menininkė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Tapytoja net septyniose vietose Vilniaus senamiestyje paliks savo pėdsaką. Kadangi skaičius 7 Monishai asocijuojasi su stebuklais, tai ir sekretai bus septyni.

Kiekvienam, besilankančiam mieste, bus prieinamas specialus žemėlapis. Tada, anot Monishos, prasidės kelionė, skirta atrasti jos kurtiems sekretams.

„Tai šiek tiek primena piligriminę kelionę: žemėlapis vedantis prie septynių skirtingų sekretų su skirtingomis istorijomis, priverst susimąstyti ir pafilosofuoti. Kiekvienas sekretas nebus tik meno kūrinys, visi sekretai turės tam tikrą istoriją, simboliką“, – pasakoja Monisha.

Pirmąjį sekretą Monisha penktadienio rytą ėmė tapyti Vilniaus Katedros varpinėje. Ar jis ten ir pasiliks, meninininkė kol kas neatskleidžia.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Išduoti dar nieko negaliu. Net tiksli data, kada viskas startuos – neaaiški. Šis projektas reikalauja didžiulio pasiruošimo. Asmeniškai konsultuojuosi su architektais. Viską darau iš savo santaupų bei pinigų, uždirbtų pardavus meno kūrinius. Džiaugiuosi, jog prie projekto prisideda ir man talkina net politikai – manau, kad pavyks įgyvendintį viską taip, kaip ir noriu. Aš mėgaujuosi visu šiuo procesu, todėl nenoriu ir neketinu savęs įsprausti į laiko rėmus. Tikiu tuo, ką dabar darau ir save pilnai save atiduodu šiam projektui – ne tik piešiu, bet ir domiuosi visais techniniais mažais, dideliais dalykais. “

Monishos kūryba – dovana. Menininkė tikina, kad už patekimą į patalpų vidų, kur bus palikti jos darbai, niekam nereikės mokėti.

„Tiesiog džiaukitės. Vienas iš mano tikslų – paįvairinti parodos sampratą, parodyti, kad viskas gali būti kitaip. Nebūtina meno kūrinius aptarinėti su vyno taure rankoje.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai