Menininkė Monika Dirsytė džiaugiasi motinyste: gimė dukra

Monika Dirsytė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-21 11:39
Jau kuris laikas svetur gyvenanti menininkė Monika Dirsytė pasidalijo džiugiomis žiniomis. Ji vos prieš savaitę susilaukė dukrelės.

Pirmagimei Monika suteikė išskirtinį ir retą vardą – Calestina.

„Tai senas itališkas vardas, – Žmonės.lt pasakojo menininkė. – Sugalvojau jį gyvendama Londone ir tam įtakos turėjo mano draugai italai.“

Moteris teigė pasidomėjusi, kad Lietuvoje toks vardas kol kas dar nebuvo registruotas. 

„O ir vardo reikšmė labai graži. Caleste – žydra, melsva arba atėjusi iš dangaus. Abi su dukrele jaučiamės laimingos,“ – mintimis dalijosi M. Dirsytė.

Vienas žymiausių menininkės darbų Lietuvoje – 10 valandų trukęs performansas „Kompleksas“.

Monika Dirsytė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Monika Dirsytė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Kodėl visa tai darau? Pirmiausia, manau, kad išdrįsus garsiai kalbėti apie sunkius dalykus – palengvėja. Tai tarsi paskatinimas kitiems, paskatinimas išsivaduoti iš savo vidinių demonų“, – Žmonės.lt kalbėjo Monika.

Pasak menininkės, metams bėgant ji vis labiau ėmė susimąstyti apie tai, kiek kiekvienas žmogus turi įvairių baimių, kompleksų apie kuriuos neretai bijo, gėdijasi kalbėti.

Monika Dirsytė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Monika Dirsytė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Supratau, kad labai daug žmonių bijo patys savęs. Ilgai galvojau, kas turi įvykti, kad jie – išlaisvėtų. Manau, jiems labai trūksta atvirų nuoširdžių pokalbių, empatijos vienas kitam. Taip gimė ir paties performanso idėja, dėl noro kalbėtis, išsipasakoti“, – mintimis dalijosi Monika.

Apie asmeninį gyvenimą niekuomet pernelyg neatviravusi M. Dirsytė 2013-aisiais bendrą gyvenimą kūrė kartu su režisieriumi Oskaru Koršunovu. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai