Menininkė J. Vaitkutė protestuoja prieš „valstiečius“ – užsitarnavo patys

Menininkė J. Vaitkutė ir jos kurtas R. Karbauskio portretas / V. Ovadnevo/ Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-19 16:24
Prieš keletą dienų socialiniuose tinkluose paplito menininkės Jolitos Vaitkutės kurtų Ramūno Karbauskio ir Agnės Širinskienės portretų nuotraukos. Paprastai pozityvius darbus pristatanti mergina šį kartą nusprendė kūrybai pasitelkti kitokias, nei jai įprasta, medžiagas ir „kirsti“ dažnai visuomenėje prieštaringai vertinamai Valstiečių ir žaliųjų sąjungai.

Pirmieji menininkės J. Vaitkutės taikinyje atsidūrė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis ir Seimo narė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Agnė Širinskienė.

Ramūnas Karbauskis Jolitos portrete buvo paženklintas žalia spalva ir kanapėmis.

„Kadangi šita Seimo kadencija gali būti trumpoka, nusprendžiau nupiešti ryškiausius seimo veidus in memoriam“, – prie Ramūno Karbauskio portreto nuotraukos paskelbė J. Vaitkutė.

Ciklą, kur vaizduoja seimūnus, nuo R. Karbauskio pradėjusi J. Vaitkutė, pastarąjį įamžino sukūrusi portretą iš marihuaną primenančio augalo.

Vis dėl to didžiausios internautų reakcijos sulaukė Agnės Širinskienės atvaizdas iš prezervatyvų pakuočių. Toks drąsus Jolitos Vaitkutės protestas sulaukė tūkstančių žmonių palaikymo.

„Agnė Širinskienė tokį portretą užsitarnavo už savo požiūrį, prasilenkiantį su šių dienų pasauliu.

Pasisakymai apie lytinį ugdymą ir kontracepciją lėmė medžiagos pasirinkimą šiam veidui. Moralinės normos visuomenėje egzistuoja ir be perdėto religingumo, kuris neturėtų stabdyti su lytiniu švietimu ar pagalbiniu apvaisinimu keliamų klausimų“, – portalui Zmones.lt savo nuomonę išsakė menininkė.

Primename, kad „valstietė“ Agnė Širinskienė išgarsėjo po pristatytos savo disertacijos, kurioje išdėstomos mintys, jog Dievas baudžia lytiniu keliu plintančia liga (AIDS) už padarytą moralinį blogį, o prezervatyvai yra nepatikimi.

Jau tapo įprasta, kad menininkai protestuoja prieš valdančiąją partiją. Jolita Vaitkutė – ne pirmoji, savo poziciją išreiškianti neįprastais darbais.

Šiais metais kasmetiniuose muzikos apdovanojimuose M.A.M.A, „G & G Sindikatas“ atliko kūrinį „Tiems, kurie nieko nebijo“. Visos dainos metu ekranuose buvo matyti „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio nuotrauka, kurioje jis paverstas siaubo filmo „Tas“ („It“) klounu. Toks hiphoperių akibrokštas buvo plačiai aptarinėjamas tiek gyvai, tiek socialiniuose tinkluose.

PLAČIAU APIE R. KARBAUSKIO ATSAKĄ „G & G SINDIKATUI“ GALITE SKAITYTI ČIA.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai