Menininkė Aušra Kleizaitė piešinių aukcione rinko lėšas Tomo Dobrovolskio šeimai

Aušros Kleizaitės darbų aukcioną vedė Leonardas Pobedonoscevas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-06-20 20:30
Būrys svečių pirmadienio vakarą Vilniuje susirinko į menininkės Aušros Kleizaitės piešinių ciklo „Human Windows“ pristatymą. Renginio metu surengtas darbų aukcionas, kurį vedė aktorius Leonardas Pobedonoscevas. Surinktos lėšos bus skirtos Tomo Dobrovolskio šeimai.

Iš viso A.Kleizaitės piešinių ciklą „Human Windows“ sudaro šeši paveikslai. Visus juos ir buvo galima įsigyti aukcione. Bendra pradinė visų darbų kaina siekė 1415 eurų.

Anot aukciono rengėjų, pagrindinė jo idėja – atkreipti susirinkusiųjų dėmesį į žmogiškumo vertę šiandieninėje visuomenėje, paskatinti žvelgti giliau – ne tiesiog įsigyti patinkantį daiktą, bet pasistengti pamatyti žmogų, stovintį už jo, sukūrusį tą daiktą ar meno kūrinį.

Surinktas lėšas skirti po užpuolimo gatvėje mirusio multi-instrumentalisto Tomo Dobrovolskio šeimai nuspręsta siekiant pagerbti menininko atminimą.

Aukcioną vedė trumpam iš Balio salos į Lietuvą grįžęs aktorius L.Pobedonoscevas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Muzika rūpinosi „Sidabrinės gervės“ laureatas, kompozitorius ir atlikėjas Paulius Kilbauskas, po mėnesio kartu su šeima metams išvyksiantis į Balį.

Pati A.Kleizaitė apie savo darų ciklą „Human Windows“ pasakoja vaizdingai.

„Taip jau nutiko šį kartą, kad savo piešinių ciklu „Human Windows“ aš lenkiu galvą ir atiduodu savo didžiausią pagarbą žmonėms, kuriuos man teko sutikti Indijoje. Žmonėms, sutiktiems būnant, dirbant bei keliaujant po sanskrito ir mūsų lietuvių brolių arijų šalį Indiją“, – sako ji.

Į piešinių ciklo „Human Windows“ pristatymą „Bali Wood“ interjero salone atvyko Indra Dovydėnaitė ir Dovas Serapinas, Indra Marcinkevičienė, Kristina Savickytė-Damanskienė su vyru Linu, Ieva Šabanė ir kiti.

Anot A.Kleizaitės, cikle matomi piešiniai – jos pagarbos, meilės ir didžiausio artumo išraiška sutiktiems žmonėms.

„Tiems, kuriuos ne taip dažnai pamatysi sėdinčius ant kėdžių, tiems, kurie kito atsitiktinumo dėka atsidūrė žemiausioje kastoje. Tiems, kurie neišduoda savo idėjų, tiems, kurie nenusakomai išdidūs, tiems, kurie nesišypso be reikalo, tiems, kurie išklauso ir girdi, tiems, kurie ramiai laukia savo likimo.Toms akims, kurios sutiko, laukė, išlydėjo. Toms sieloms, kurios glostė savo artumu. Tiems, kurie nemelavo.“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Paaiškina menininkė ir iš techninės pusės: „Lango kvadratas, pro kurį žvelgia šie žmonės, – paprasta vizualinė išraiška, kurią pasirinkau, kaip ir mano taip mėgstama paprasta technika anglis. Langai, pro kuriuos žvelgia mano sutiktų žmonių akys. Visi charakteriai – realių žmonių.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Sutiktų gatvėse, traukiniuose, lėktuvuose, šventyklose, kaimuose, džiunglių gyvenvietėse, vienuolių olose. Tai langai – windows, langai i dvasinį vidinį, bet kartu ir išorinį pasaulį.

Langai į tai, ką aš mačiau žiūrėdama i kitų žmonių akis – meilę, ašaras, susižavėjimą, liūdesį, laukimą, rūpestį, ilgesį, kartais paskutinį žvilgsnį, akis, kuriose mačiau šviesą... Duris į tūkstančius šventyklų... Tūkstančius šventyklų kiekviename iš mūsų.“

Aukciono metu buvo surinkta 470 eurų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai