Menininkė Agnė Kišonaitė stilingų viešnių būriui pristatė instaliaciją „Femme“

Agnė Kišonaitė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-06-09 20:35
Originaliais projektais ir netikėtais meniniais sprendimais garsėjanti menininkė Agnė Kišonaitė ketvirtadienio vakarą vėl nustebino jos kūryba besidominčią publiką. Uždaro vakaro metu ji pristatė originalią instaliaciją „Femme“, kuria tyrinėja tuštybės, netikrų tikslų siekimo, laikino grožio temas.

Sostinės „Pirklių klube“ įkurdintą A.Kišonaitės instaliaciją sudaro 18 moterų figūrų, padengtų netikru auksu. Visų figūrų aukštis ­– 2 metrai, jos aprengtos menininkės sukurtais „drabužiais“ –­ ištapytomis drobėmis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pasveikinti kūrėjos ir pasigėrėti naujausiu jos darbu į uždarą vakarą atvyko gausus žinomų moterų būrys.

Čia buvo galima išvysti atlikėjas Šoreną ir Erica Jennings, viešųjų ryšių specialistę ir drabužių kūrėją Ilmą Cikanaitę, dizainerę ir stilistę Olgą Filatovą, modelių agentūros bendraturtę Medą Jonaitytę, žurnalistę Ingą Norkę, rankinių kūrėją Eriką Paulauskę ir daugybę kitų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kaip pasakojo aktyviai Lietuvos meno scenoje besireiškianti kūrėja A.Kišonaitė, pernai lapkritį Honkonge pristačiusi savo meno objektą „Lipstick Tower“, ji pažadėjo kitą savo kūrinį pristatyti Lietuvoje. Būtent taip ir įvyko – kūrinį „Femme“ inspiravo 2015 m. Venecijos bienalės instaliaciją, o juo ji tęsia vieną iš savo kūrybos temų – analizuoja tuštybę, netikrų tikslų siekimą, laikiną grožį ir didžiavimąsi juo.

„Šiuo projektu noriu nubrėžti aiškią liniją tarp tikrų ir trumpalaikių vertybių ir daryti tai visomis formomis ir priemonėmis“, – teigė kūrėja.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

A.Kišonaitės pavardę ir darbus jau spėjo įsiminti daugelis besidominčiųjų moteriškumo, grožio temų plėtojimu lietuviškame mene. 2009 metais Vilniaus Dailės akademiją baigusi menininkė teigia iškart pajutusi, kad tokios temos, kaip moteriškumas, mada, miesto moters gyvenimas – jai įdomiausios ir aktualiausios.

Plačiausiai iki šiol nuskambėjo keli A.Kišonaitės kūriniai: „Lūpdažis milžinas“ (panaudotų lūpų dažų meno objektas, patekęs į Guinnesso rekordų knygą), „Šiuolaikinė lietuvaitė“ (žurnalo iškarpų koliažas), „Stiklo pūtimas“ (panaudotų nagų lako buteliukų mozaika). Visi A.Kišonaitės kūriniai būna apgalvoti iki menkiausių detalių, dažnai tiksliai išskaičiuoti matematiškai, juos kurdama menininkė sugaišta daugybę valandų.​

Elaima.lt

Naujausi straipsniai