Menininkas Ray Bartkus sostinės bažnyčioje pristatė šviečiančių apaštalų instaliaciją

12 apaštalų instaliacijos „12 RAMių“ atidarymas/ Pauliaus Peleckio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-20 17:51
Penktadienio vakarą sostinėje esančioje Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje buvo pristatyta išskirtinė meninė instaliacija. Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis menininkas Ray Bartkus sukūrė šviečiančią „dvylikos apaštalų“ instaliaciją.

Kūrinio pagrindinis elementas yra šviesa. Ji visada buvo viena įtaigiausių poveikio priemonių bažnyčiose (ir ne tik bažnyčiose, bet ir mečetėse, ar sinagogose). Žvakių, vitražų, ažūrų, šešėlių žaismų magija įmanoma tik šviesos dėka.

Autorius naudojo modernias technologijas: LED lemputes, elektroniką, laiko patikrintam efektui išgauti. Dviejų skirtingų vaizdų (šventojo ir žmogaus) dinamika vienoje plokštumoje, portretų pikseliavimas lempučių pagalba – tai šiuolaikine menine forma gvildenami amžini klausimai: kas yra žmogus, žmogiškumas; kas yra šventasis, šventumas?

12 apaštalų liudija šias dilemas. Ar apaštalai yra tik nepasiekiamos ikonos plazdenančios abstrakčiuose toliuose, ar juose atpažįstame ir labai žmogiškas charakteristikas?

Esminiai būties klausimai perteikti šviesos pagalba, skatins žiūrovus nužvelgti savas žmogiškas gelmes ir pakelti žvilgsnius į idealą.

Ray Bartkaus dovanota 12 apaštalų instaliacija „12 RAMių“ taps nuolatine Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios šiuolaikinio sakralinio meno ekspozicija.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai