Menininkas M.P.E.Martynenko neteko vienos akies: skausmą malšino neįprastu būdu

Marius Povilas Elijas Martynenko / Teodoro Biliūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Menininkas Marius Povilas Elijas Martynenko pastaruoju metu viešumoje pasirodo su tamsiais akiniais. Tai vyras daro ne šiaip sau: kelias savaites trukęs didžiulis akies skausmas pasibaigė operacija, kurios metu buvo pašalinta dešinioji akis. Nepaisant to, M.P.E.Martynenko nestokoja pozityvo ir į situaciją žiūri saviironiškai.

Apie neseniai išoperuotą akį rašytojas ir aktorius Marius Povilas Elijas Martynenko prakalbo tinklalaidėje „Vykėliai“, kurią veda kartu su aktoriumi Arūnu Sakalausku. Šia žinia jis sutiko pasidalinti su Žmonės.lt skaitytojais ir su šypsena pridūrė, kad, nepaisant dabartinės jo sveikatos būklės, jam „viskas yra tikrai gerai“.

Tinklalaidėje menininkai kalbėjo apie gyvenimo pokyčius, įvykusius nuo paskutinio jų susitikimo: A.Sakalauskas – apie piršlybas gydytojai Gabijai Laubner, M.P.E.Martynenko – apie akies problemas ir neseniai atliktą operaciją.

„Akylesni žiūrovai turbūt pastebės, kad prie stalo sėdžiu su akiniais. Taip yra dėl to, nes praradau dešiniąją akį“, – sakė M.P.E.Martynenko.

Kiek anksčiau menininkas užsiminė, kad dėl didžiulio akies skausmo jam teko gulėti ligoninėje. Jis tęsėsi apie penkias savaites, o akies spaudimas vienu metu daugiau nei tris kartus viršijo normą. 

„Skausmas persekiojo ir pirmą naktį, kai atvažiavau į ligoninę. Tada prisiminiau visus kvėpavimo pratimus, vaikščiojau po palatą, man davė skirtingus vaistus, tačiau akies skausmo niekas neįveikė – jis yra labai specifinis dalykas. Galiausiai aš pradėjau šokti ir pastebėjau, kad šitas intensyvus judesys nukreipė mintis, tad vėliau visas ėmiau purtytis“, – vaizdžiai imituodamas judesius pasakojo M.P.E.Martynenko.

Marius Povilas Elijas Martynenko / Ekrano nuotr.

Tuomet jis sužinojo, kad šią problemą galimai padės išspręsti tik operacija, kurios metu akį tektų pašalinti.

„Kai man akių ligų klinikoje, dar iki pradedant akiai reaguoti į bet kokį gydymą, pasakė, kad gali tekti ją šalinti, iš pradžių pagalvojau: „O ne, tai viena iš mėgstamiausių mano akių!“

Po to pradėjau googlinti protezus ir pamačiau, kad yra visai fainų, tokių, kur traukia akį. Kai ji pradėjo reaguoti į hormoninius vaistus, antibiotikus, lašelines ir man pasakė „ne, nepjausim tos akies“, aš net truputį nusivyliau“, – į situaciją ironiškai žvelgė rašytojas.

Vis tik M.P.E.Martynenko operacijos neišvengė – jos metu buvo pašalinta dešinioji akis. Filmavimo metu išoperuotą akį jis dengė saulės akiniais, nes, kaip teigė, „vaizdas nėra gražus“. Vyras juokavo, kad kol sulauks pirato akies raiščio, keliaujančio iš Sasekso arba protezo, turbūt vieną ar dvi laidas sėdės su akiniais.

„Paskui rodysiu vieną akį arba net abi, tik viena bus imitacija“, – taip pat ironiškai tarė menininkas.

Marius Povilas Elijas Martynenko/Organizatorių nuotr.

Į savo sveikatos būklę pozityviai žvelgiantis menininkas tikino, kad didelis dramatizmas niekam, o tuo labiau jam neduotų jokios naudos. Kartu jis prisiminė nutikimą, privertusį susimąstyti, kokia reakcija tokioje rimtoje situacijoje yra normali ir priimtina.

„Prisimenu, kai atėjo anesteziologas ir paklausė, kaip jaučiuosi. Pasakiau, kad, nepaisant to skausmo, jaučiuosi puikiai. Jo tiriamas žvilgsnis tarsi klausė, ar aš adekvačiai suvokiu savo dabartinę situaciją, nes jau pasakė, kad akį reikės išoperuoti. Pagalvojau – o kaip turėtum į tai adekvačiai reaguoti?“, – sakė Marius Povilas Elijas Martynenko.

Visą epizodą žiūrėkite čia:

Skaitykite daugiau